x-kom hosting

Programowanie, powinienem teraz ?

Kamperek
utworzono
utworzono

Wiem,Wiem... Pewnie dużo osób będzie mnie hejtować za mój wiek. Ale dobra Mam 11 lat i mam na imię Kacper :V Chciałbym zostać programistą ale szczerze to nie wiem jak i gdzie ?! W mojej szkole komputery to, stare jak świat. Za rok czyli w moim przypadku 5 klasie będziemy mieć program baltie, Już tam mam taki ,,pseudo'' gre. ,,Programowałem'' w C++ i tam mam programik mały matematyczny. Dobra do rzeczy ! Chciałbym od was porad np: ,,W Jakim języku powinienem zacząć ?"' ,,Czy powinienem w tym wieku, programować?!" Aha i poza tym chciałbym tworzyć... Gry. Tak jak większość młodych programistów (Chyba). Aha i przypraszam że MOŻE uraźiłem pewne osoby i pewnie teraz się wrzeszczą do monitora z zdaniami ,,POMYLIŁEŚ KATEGORIE TUŻ TO SKANDAL !"  ,,11 LAT I CHCE PROGRAMOWAĆ CO TO MA BYĆ ?!!" Albo ,,ILE BŁĘDÓW ORTOGRAFICZNYCH ?!"  Dałem kategorie ,,programowanie" bo nie znalazłem innej kategori do tego tematu. Mam naprawde duże zapędy do programowania, znam jednego pana który tworzy postacie w  itp. Ale głównie chce tworzyć gry 2d. Błedy  orto, błedy itp Wszędzie mi pokazuje na czerwono a nawet jak wiem że wszystko ok to i tak pokazuje. Dobra, dziękuje jeżeli przeczytaliśćie do tego momentu. Miłego wieczoru/dnia. Jeszcze raz dziękuje i dowidzenia ;);)
  

Youki
komentarz
komentarz
49 minut temu, Kamperek napisał:

,Czy powinienem w tym wieku, programować?!

Jak masz chęci i jesteś w stanie to na tym etapie pojąć to dlaczego nie. 

Do nauki kompletnych podstaw C++ jest OK, w między czasie podstawy Unity (najlepiej razem z C#) w Twoim przypadku nie zaszkodzą. 

 

Matematyk0
komentarz
komentarz
12 godzin temu, Youki napisał:

w między czasie podstawy Unity (najlepiej razem z C#) 

Ewentualnie Unreal Engine, żeby korzystał ze znanego sobie C++, a dopiero później uczyć się C#/Python :P

pestka12
komentarz
komentarz

Witam pana Kacpra.

 

Nauka programowania nie zależy od wieku nawet poleca się zacząć od najmłodszego. W C++ też się da się tworzyć gry za pomocą SDL lub SFML ale na początku zrozum podstawy danego języka , najlepiej polecam książki ponieważ to jest stabilna wiedza lub ostatecznie internet , trzeba też się uzbroić w cierpliwość podczas nauki bo nie od razu piszę się potężne projekty.

Na przykładzie swoim mam 15 lat rok temu zacząłem naukę z książki o C++ dziś powoli dochodzę do końca 1 tomu. Więc pewnie że możesz w tym wieku uczyć się programowania i życzę ci powodzenia i wytrwałości w nauce programowania.   

  • 2 tygodnie później...
themarhio
komentarz
komentarz

Skoro masz 11 lat, to polecam też program Scratch, tak by się nie zrazić. A pozwala on świetnie poznać główne reguły programowania takie jak zmienne, warunki, pętle i to bez zawracania sobie głowy zapamiętywaniem tego jak wpisywać składnie. Mam dużo tutoriali na temat scratcha więc zapraszam jak coś. Tutaj przykładowy, akurat nieco trudniejszy bo z trygonometrią: 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.