x-kom hosting

Wolno chodzi internet, przerywa...

kosa.
utworzono
utworzono

Witam.

Wolno chodzi mi internet, jak włącze youtube to co kilka sekund film się zatrzymuje żeby się załadować i tak cały czas, strony też się wolno ładują, mam internet w play, router podłączany przez usb do laptopa, wcześniej działało ok a teraz wolno chodzi, czy to wina sprzętu, oprogramowania, czy wina leży po stronie dostawcy? dodam że pogoda jest ładna więc powinno być ok.

lightwind
komentarz
komentarz

Od długiego czasu tak masz?

Jaka masz ofertę w playu, może mają jakieś ograniczenia transferu ? 

Spróbuj się podłączyć do innej sieci i zobacz czy jest lepiej czy tak samo.

kosa.
komentarz
komentarz

To raczej nie przez operatora, bo jak się połącze przez telefon z routerem to jest ok, tylko tak mam na kompie, spróbuje zaktóalizować przeglądarke bo mam nie aktualną, ale czy to może być przyczyną? wcześniej chyba miałem też nie aktualną i było ok. Teraz po prostu filmy na youtube się powoli buforują i co kilka sekund film się zatrzymuje...

Dodam, że używam firefoxa i na niej nawet filmy w HD się zacinają, ale jak np. włączę opere to tam filmy na youtubie chodzą w HD(720p) ale znowu nie chodzą w Full HD(1080p).

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Podaj wynik testu ze strony speedtest.net

kosa.
komentarz
komentarz

Podaje wyniki:

Bez tytułu.png

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Masz prędkość 1,3 mbps download. To bardzo malutko, aby oglądać płynnie filmy w HD na youtube najlepiej jakbyś miał ze 6 mbps. Druga sprawa to duży ping, nie pograsz zbytnio na tym łączu w gry online.

 

Spróbuj wykonać test o godzinie 6:00 rano i 1:00 w nocy, podaj wyniki.

kosa.
komentarz
komentarz
Cytuj

Masz prędkość 1,3 mbps download. To bardzo malutko, aby oglądać płynnie filmy w HD na youtube najlepiej jakbyś miał ze 6 mbps. Druga sprawa to duży ping, nie pograsz zbytnio na tym łączu w gry online.

Czyli to wina dostawcy? Jakiś rok temu mi chodził youtube elegancko nawet na Full HD a internet był tak samo od tego dostawcy... Możliwe że to wina systemu np. jak mam zawirusowany komputer, stare sterowniki itp.?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Wątpię, że to twoja wina. Po prostu gdy podpisywałeś umowę to patrzałeś na reklamy w stylu "Internet z mega szybkością do 100mb/s !!!". Zapomniałeś jednak spytać jaką masz gwarantowaną prędkość minimalną. Te 1,3mb/s które masz teraz mieści się w prędkości do 100mb/s, ba nawet gdybyś miał 1kb/s to wciąż masz do 100mb/s.

 

Na początku miałeś fajnie, bo nie było jeszcze wielu klientów LTE Play w twojej okolicy. Ale z czasem ludzie w twojej okolicy nakupowali tego super-mega szybkiego Internetu. A teraz wszyscy razem siedzicie na jednej antenie, która ledwo zipie z przeciążenia.

 

Dziś słyszałem reklamę LTE Plus w TV, w którym Majewski wciskał ciemnotę, że ten Internet nadaje się do grania online. Ludzie kupują a później lament na takich forach jak to.

kosa.
komentarz
komentarz (edytowane)

Zrobiłem ten sam test na telefonie przed chwilą i downald mi wyszedł 1,85 mb/s czyli to pewnie też mało. Przynajmniej teraz wiem że to nie wina komputera.

A tak wogole to jaki internet jest najlepszy od jakiego dostawcy, oczywiście mam na myśli bezprzewodowy i bez limitu? Płacę obecnie chyba 79 zł za internet, to dużo czy mało?

Edytowane przez kosa.
MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Od jakiego dostawcy najlepiej ? Od takiego, który da ci gwarancję minimalnego transferu. W LTE nie istnieje taki operator.

Edytowane przez MasterYoghourt
kosa.
komentarz
komentarz

Przepraszam, że pisze ale włączyłem youtuba jednocześnie na komputerze i na telefonie po podłączeniu obydwu urządzeń do routera i na komputerze właściwie nie da się oglądać a na telefonie przerywa ale jest dużo lepiej... Możliwe tak jest?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Być może były wyświetlane w różnej jakości, a może telefon uzyskał wyższy priorytet w routerze. Jest to bez znaczenia w twojej sytuacji.

  • 3 miesiące później...
kosa.
komentarz
komentarz

A da się ustawić tak żeby komputer też miał wyższy priorytet jak nie używam telefonu?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Kombinujesz jak koń pod górę. Zmień sieć z LTE na 3G zobacz może będzie szybciej. Jak nie, to zmień operatora na takiego gdzie masz realnie co najmniej 6mb/s download.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.