x-kom hosting

[2000] modernizacja obecnej konfiguracji DO GIER

ishmael92pl
utworzono
utworzono

Witam planuję modernizację obecnej budy go gier oraz obróbki zdjęć ( żona), dodatkowo jakaś muzyka dla zabicia czas,  jeśli można taniej to oczywiście mi to pasuje. Bardzo ważne, części będę kupował pojedynczo, w różnych odstępach czasu, po prostu trochę ciężko jest wyłożyć taką kwotę jednorazowo.

 

Obecna konfiguracja: 

* procesor AMD FX 6300 3,5GHz + chłodzenie spartan 3 pro 

* karta graficzna: palit geforce gt 730 4gb ddr5 64 bit

* płyta główna asus M5A78L LE

* 12 Gb RAM ( 8+4 ) o różnym taktowaniu

* zasilacz logic 600W

* dysk twardy 1tb seagate

* obudowa no name

* standardowo czytnik kart i stacja DVD

 

Co bym chciał/planuję: na pewno możliwość rozbudowy na przyszłość, obudowa Corsair SPEC-ALPHA Midi-Tower Biało-czerwony lub Sharkoon DG7000 Red, myślałem nad pozostawieniem obecnego procesora lub ewentualną wymianą na FX8530 4 GHz, obecna płyta główna nie obsługuje usb 3.0 co jest trochę męczące ale nie najważniejsze, mysz klawiatura i monitor pozostają bez zmian, myślałem nad kartą graficzną MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GT OC 4GB GDDR5 (128 Bit), nie pogardził bym też dyskiem ssd na system.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi, jestem otwarty na propozycje, zachęcam do przedstawiania swoich pomysłów

Youki
komentarz
komentarz
4 godziny temu, ishmael92pl napisał:

obecnego procesora lub ewentualną wymianą na FX8530 4 GHz

Taka wymiana nie ma większego sensu.

Zasilacz obowiązkowo jest do wymiany.

Ile masz do wydania na teraz?

ishmael92pl
komentarz
komentarz (edytowane)

Obecnie 500, za 2 tygodnie około 1000, oraz parę zlotych ze sprzedaży wymienionych części.

 

Wiec co proponujesz zrobic z procesorem? 

Edytowane przez ishmael92pl
Youki
komentarz
komentarz

Używane podzespoły wchodzą w gre?

RAM o jakim taktowaniu masz?

ishmael92pl
komentarz
komentarz

Mogą być używane, chociaz wolal bym nowe, mam trochę strachu kupując używki, jesli bys mógł podac swoje propozycje uzywanych i nowych to bylbym bardzo wdzieczny.

 

Odnosnie ramu będę mógł się wypowiedzieć po powrocie z pracy

Youki
komentarz
komentarz

Tak czy inaczej za te 500 zł to póki co można wymienić zasilacz, na samą wymianę GPU czy płyty z procesorem i ewentualnie RAM, jeśli nówki trzeba przynajmniej ten 1000 zł przygotować.

ishmael92pl
komentarz
komentarz

na kostkach ramu nie mogę się połapać, jedynie na 4 Gb wiem że L11 1600MHz 12800 na 8 Gb też 12800, szukając podobnych po sklepach internetowych znalazłem 8 Gb L9 1600MHz.

Z ciekawości sprawdziłem w CPU-Z i efektywne taktowanie to 669 MHz !?!?

Youki
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, ishmael92pl napisał:

i efektywne taktowanie to 669 MHz !?!?

Masz kostki 1600 MHz ale na tej płycie będą działać domyślnie na taktowaniu 1333 MHz czyli te 669 MHz, które podaje CPU-Z.

ishmael92pl
komentarz
komentarz (edytowane)

więc na początek wymieniłbym obudowę i zasilacz, właściwie kupił i schował na później, szkoda przekładać to wszystko składać i rozkładać.

 

Tu pojawia się pytanie co z procesorem? czy ta pamięć ram się nada czy lepiej opchnąć komuś? karta MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GT OC 4GB GDDR5 (128 Bit) będzie dobrym wyborem? 

 

EDIT: Zasilacz Sharkoon SHP V2 550W będzie dobrym wyborem? 

Edytowane przez ishmael92pl
Youki
komentarz
komentarz
35 minut temu, ishmael92pl napisał:

Zasilacz Sharkoon SHP V2 550W będzie dobrym wyborem? 

W jakiej cenie?

CPU prędzej czy później będzie do wymiany, pod 1050 Ti jako tako jeszcze będzie w porządku, ale bierz najtańszy model tej karty, chociażby i model od Zotaca 

ishmael92pl
komentarz
rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)

Zasilacz jest w cenie 189 złotych,

 

Za drogo.

 

W tej cenie lepiej SilentiumPC Vero L2 500W.

Edytowane przez rafalluz
ishmael92pl
komentarz
komentarz

Dzięki za pomoc, wiec zasilacz, karte graficzną i obudowa wybrane. Co z procesorem? Wymienić na coś z socketem am3+? Czy lepiej na intel core i5 7400? Widzę że na forum jest dość popularny? Czy może poczekać trochę i kupic coś z coffee lake?

Youki
komentarz
komentarz

Nic opłacalnego na AM3+ co by opłacało się wymienić z Twojego FX'a nie ma.

Jeśli możesz poczekać to nie bierz obecnie I5 7400.

ishmael92pl
komentarz
komentarz (edytowane)

Poczekać mogę, nawet muszę, procesor jest zaplanowany na październik/listopad.

Edytowane przez ishmael92pl
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.