x-kom hosting

Szum i pisk przez hdmi (poziom tematu: PRO)

Eikichi
utworzono
utworzono

Witam

 

Mam dziwny problem. Wcześniej wszystko działało a teraz zaczynają się dość nietypowe problemy. Komputer mam podłączony za pomocą hdmi do amplitunera yamaha htr 3064. i przez hdmi tworzy się dziwny pisk w głośniku niskotonowym, pisk ten towarzyszy podczas poruszania i klikania myszką.

 

Pod czas prób doszedłem do następujących wniosków:

 

- Jeśli ten sam kabel podepnę pod laptopa to wszystko jest jak najbardziej w porządku.

- nawet gdy hdmi podepnę do nieaktywnego portu hdmi na płycie głównej szum również występuje (domyślnie podpięty pod kartę GTX 970)

- kabel hdmi generuje piski nawet podczas dotykania obudowy od amplitunera a dokładniej jego śrubek

- piski są generowane na subwooferze nawet gdy amplituner jest wyłączony

 

hasos
komentarz
komentarz

wadliwy kabel wymien go mialem to samo !

Eikichi
komentarz
komentarz

Próbowałem na innym, ale nadal to samo...

szagus
komentarz
komentarz

Może to być wina zasilacza w komputerze.

Eikichi
komentarz
komentarz

Musze sprawdzić zasilacz wobec tego. Sprawdzę jeszcze amplituner oraz podłącze się przez display port za pomocą adaptera, nie wiem czy dźwięk przez tani adapter przejdzie, ale spróbuje.

Eikichi
komentarz
komentarz

Adapter display port zawiódł.

 

Nie mniej próbowałem na 3 kablach hdmi i cały czas występowało buczenie, ale wczoraj dotarł do mnie nowy 10m kabel i tutaj problem zdaje się nie występować. Znaczy się coś strzela podczas włączenia i wyłączenia komputera co wcześniej nie występowało, ale już zdecydowanie lepiej.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.