x-kom hosting

Nowy pecet- problem z monitorem

Aylin
utworzono
utworzono

Witam,

 

Mam problem z niedziałającym monitorem na świeżo zakupionym pececie. Komputer ma wtyczkę HDMI, ale VGA też, a jednak kiedy próbuję kabel z końcówką VGA podpiąć do peceta monitor nie reaguje, nie ma obrazu. Zaczęłam zastanawiać się czy nie muszę kupić po prostu adaptera HDMI, tak jak radzą ludzie w takim przypadku na innych forach, ale w sumie, przecież skoro widzę, że w komputerze jest wejście na VGA to powinno śmigać. Nie mam pojęcia o co chodzi. Monitor jest sprawny, bo na starszym komputerze działa normalnie. Podaję aukcję ze specyfikacją nowego komputera, może coś to komuś podpowie, bo ja zupełnie nie ogarniam tej sytuacji, tym bardziej, że kompletnie się na tym nie znam.

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=6891405203

 

Ktokolwiek wie...

 

 

 

Youki
komentarz
komentarz
23 minuty temu, Aylin napisał:

w sumie, przecież skoro widzę, że w komputerze jest wejście na VGA to powinno śmigać.

Ale musisz podłączyć monitor do karty graficznej, a na 1050 Ti VGA nie ma więc próbujesz pewnie podłączyć do płyty głównej.

 

Aylin
komentarz
komentarz (edytowane)

Czyli, że co? Faktycznie, tak jak gdzieś czytałam, trzeba kupić przejściówkę z VGA na HDMI żeby podłączyć monitor? 

 

W takim razie do czego słuzy to gniazdko VGA ?:)

 

Mam nadzieje, że wtykając kabel od monitora do nowiutkiej płyty głównej nic nie naruszyłam..

Edytowane przez Aylin
Youki
komentarz
komentarz

Jak masz w monitorze tylko złącze VGA to musisz kupić aktywny adapter HDMI-VGA.

32 minuty temu, Aylin napisał:

że wtykając kabel od monitora do nowiutkiej płyty głównej nic nie naruszyłam..

Nie.


Złącza obrazu na płycie głównej masz do obsługi zintegrowanego układu graficznego w procesorze, który w momencie gdy podłączony jest dedykowany układ graficzny jest dezaktywowany. ;) 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.