x-kom hosting

Wymiana wyświetlacza z dotykiem w HTC desire 820

Subterras
utworzono
utworzono

Witam, mam pękniętą szybkę w moim HTC desire 820, ponad to pod miejscem pęknięcia wylał mi się "ekran", dotyk działa, tylko w danym miejscu nic nie widać poza czarną plamą. Tak to wygląda mniej wiecej. (tylko ta plama, bez kolorowych pasków itp). Mam zamiar sam wymienić ekran (podobno jest połączony z dotykiem) i chciałem się zapytać o kilka spraw (wcześniej nic takiego nie robiłem). Po 1 znalazłem taki zestaw na allegro : ZESTAW i chciałem wiedzieć czy ten "klej" dwustronny się nada ? Czy jednak muszę zakupić coś osobno ? :C Oraz czy w tym zestawie EKRAN + DOTYK jest to co sie wylalo ? W sensie czy wymiana pomoże czy może to co sie wylalo jest cos innego niz dotyk ? Po 2 czy podczas składania muszę wszystkie złącza / kable izolować jakąś taśmą ? Widziałem pewien filmik na którym izolowane były tylko jakieś dwa połączenia za pomocą kawałka taśmy który wcześniej zdjęto, resztę zamykano bez. A jeżeli tak to czy może być to zwykła taśma izolacyjna czy coś innego ? Nie znam się na tym kompletnie :C Ale poza tym chyba dam radę to ogarnąć. Ah i jeszcze jedno, czy to prawda że w razie czego zamiast opalarki suszarka daje radę ? Nie wiem czy załatwię a tak czytałem :)
Z góry dziękuję wszystkim za pomoc :)

Konddzikoo
komentarz
komentarz

no więc tak. Jako iż wymieniłem kilka ekranów powiem Tobie że tak klej się nadaje. Ekran jest przyklejony do takiego stelaża. Musisz podgrzać suszarką ekran by klej się rozpuścił i go odkleić bez uszkodzenia taśmy. taśm w telefonach się nie izoluje chyba że po włożeniu taśmy do gniazda są dodatkowo zabezpieczane kawałeczkiem taśmy by podczas składania się nie wysunęła taśma z gniazda. Suszarka się nada tylko równomiernie musisz rozgrzewać całą powierzchnię resztę będziesz miał z filmików na YT.  A i klej w tym zestawie co podałeś musisz sam poprzycinać tam gdzie był poprzedni. Takie cienkie paski. 

Subterras
komentarz
komentarz

Okej, wielkie dzięki za pomoc :) Mam nadzieję że się uda, jak nie to będę gdzieś tu spamował heh :P

Konddzikoo
komentarz
komentarz (edytowane)

najlepiej pisz w tym temacie ewentualnie na PW jak czegoś nie będziesz wiedział podczas wymiany :) 

 

Edytowane przez Konddzikoo
Subterras
komentarz
komentarz

Jeszcze jedna sprawa zanim przyjdzie ekran :P To co się wylało to tak jakby ten "dotyk" ? Nie chcę żeby się okazało że uszkodzone jest coś "głębiej" i wymiana naprawi tylko szybkę :) 

  • 2 tygodnie później...
Konddzikoo
komentarz
komentarz

Nie dotyk. Jeżeli wymieniasz cały ekran wszystko powinno być cacy. W sumie nie ma innej opcji oprócz wymiany całego ekranu ( dotyk lcd i szybka)

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.