x-kom hosting

Microsoft Surface

karol_zary
utworzono
utworzono

witam,

 

poszukuje tableta / laptopa - jakąś sensowną hybrydę w rozsądnych pieniązkach.

 

Najbardziej przemawia do mnie Microsoft Surface. POtrzebuje jednak najlepiej coś z rysikiem - będąc u klienta sprzęt służy mi do notatek ale chcę aby spełniał się przy racy dzięki klawiaturze oraz .... do gry w grę World of Tanks.

 

Teraz pytanie do Was ....

 

który z Surface jest na tyle mocny aby wszystko działo się płynnie i sprawnie.

 

znalazłem następujące propozycje :

 

 SURFACE PRo 2 :

 

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/surface-pro2-i5-4300u-4gb-ram-128gb/699642969-285-7962

 

 SURFACE PRo 1 :

 

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/microsoft-surface-pro-win-10-tablet-128gb-ssd-4gb-i5-cover-pen/698079853-285-7801

 

Surface 3 - lecz bez piórka i klawiatury :

 

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/surface-pro-3-i7-4650-8-00-gb-256-gb-ssd/700115423-278-20334

 

czwórka to wiemy że ceny zaczynają sie od ok 700 euro

 

Przyjmijmy 1 Euro na poziomie 4,25 zł

 

Chyba że macie inne propozycję lub poradzcie na jaki procesor/ układ GPU zwracać uwagę aby sprzęt był stosunkowo mocny :)

 

Dziękuję i pozdrawiam

 

Karol

 

 

krystian922
komentarz
komentarz

mam  surface pro 2  z procesorem intel Core i5 4300U (końcówka serii) z układem HD4400 - WOT-a można odpalić, można pograć ale są lagi -   ten sprzęt nie nadaje się do grania w te gre - mogę ci podesłać ewentualnie game play z SP2, Co do Surface Pro1 - również miałem, strasznie drenował baterie - wytrzymywała max 3h przeglądania internetu.

karol_zary
komentarz
komentarz
55 minut temu, krystian922 napisał:

mam  surface pro 2  z procesorem intel Core i5 4300U (końcówka serii) z układem HD4400 - WOT-a można odpalić, można pograć ale są lagi -   ten sprzęt nie nadaje się do grania w te gre - mogę ci podesłać ewentualnie game play z SP2, Co do Surface Pro1 - również miałem, strasznie drenował baterie - wytrzymywała max 3h przeglądania internetu.

Dzięki wielkie. 

Mam rozumieć,że  odradzasz jedynkę?  

 

A jak to ma się z innymi wersjami i np 3 i 4 oraz od od której wersji zaczyna się dosyć mocna wydajność ? 

 

P.s. czy jedynka faktycznie na dzień dzisiejszy jest słaba z i5 oraz 4 GB RAM i 128 ssd czy jednak do pracy jest jeszcze ok ? 

anioł2009
komentarz
komentarz (edytowane)

Pod wota to surface pro 4 / pro, z minimum i5 6300u, 8gb ram i dyskiem ssd

https://www.x-kom.pl/p/262508-laptop-2-w-1-microsoft-surface-pro-4-i5-6300u-8gb-256ssd-win10.html

 

https://www.x-kom.pl/p/366960-laptop-2-w-1-microsoft-surface-pro-i5-7300u-4gb-128ssd-win10p.html

 

Niestety WoT kładzie większy nacisk na cpu niż gpu ale w przypadku zintegrowanych układów dopiero od hd 5xxx zaczyna się ok 50-60 fps na niskich detalach w 1280x768 rozdziałce.

Sam posiadam laptopa 13'  z prockiem i3 5005u, intel hd 5500 , 16gb ram i dyskiem ssd i na nim jest właśnie ok 50-60 fps w wot

 

Należy wziąć pod uwagę że mam chłodzenie aktywne w laptopie co też daje stabilniejsze fpsy niż procesory bez wiatraka jak np w surface'ach gdzie może wystąpić throttling termiczny po dłuższej grze i fpsy spadną.

Edytowane przez anioł2009
krystian922
komentarz
komentarz (edytowane)

Zdecydowanie odradzam Surface Pro1 z powodu energochłonnego procesora, który bardzo szybko się nagrzewał -  wentylatory pracowały u mnie na okrągło. Pozatym problematyczna była stopka odchylana w jednej, niewygodnej pozycji. Z perspektywy czasu SP2 jest pozbawiony wad poprzednika - pracuje się na nim przyzwoicie, lecz wielkość ekranu jest... za mała - polecam zainteresować się SP3 i wersjami wyższymi, z powodu większego wyświetlacza, który w codziennym używaniu jest bardziej poręczny i komfortowy.

 

Co do procesora: tylko i5 i wyżej - wersja z procesorem i3 po prostu nie daje rady.   Działanie rysika uznaję za bardzo dobre - można spokojnie robić odręczne notatki - nie ma opóźnień, a  w wersji pro2 jest 1024 poziomy nacisku, więc naciskając mocniej, faktycznie piszesz tekst wyraźniej.

 

 

P.s. czy jedynka faktycznie na dzień dzisiejszy jest słaba z i5 oraz 4 GB RAM i 128 ssd czy jednak do pracy jest jeszcze ok ? 

Problemem w procesorze i5 3 generacji jest energochłonność i nagrzewanie się - co do pamięci RAM i dysku - są to parametry wystarczające do komfortowej pracy.

Edytowane przez krystian922
karol_zary
komentarz
komentarz
22 godziny temu, krystian922 napisał:

mam  surface pro 2  z procesorem intel Core i5 4300U (końcówka serii) z układem HD4400 - WOT-a można odpalić, można pograć ale są lagi -   ten sprzęt nie nadaje się do grania w te gre - mogę ci podesłać ewentualnie game play z SP2, Co do Surface Pro1 - również miałem, strasznie drenował baterie - wytrzymywała max 3h przeglądania internetu.

Dzięki wielkie. 

Mam rozumieć,że  odradzasz jedynkę?  

 

A jak to ma się z innymi wersjami i np 3 i 4 oraz od od której wersji zaczyna się dosyć mocna wydajność ? 

 

P.s. czy jedynka faktycznie na dzień dzisiejszy jest słaba z i5 oraz 4 GB RAM i 128 ssd czy jednak do pracy jest jeszcze ok ? 

 

Więc ok - mogę kupić pro 4 z i5 6300U - 4gb Ram i 128 GB ssd z całym pakietem za 2500 zł 

 

Czy według was warto to kupić ? 

 

I7  jest poza zasięgiem.

 

Pozdrawiam 

 

Karol

krystian922
komentarz
komentarz

Jeśli jest więcej sztuk tego pro 4  za 2500zł to podeślij proszę link do sklepu, to sam wezmę :)

Oczywiście że warto 

Besesumber
komentarz
komentarz

To może być jakiś outlet

karol_zary
komentarz
komentarz

Jest to sprzęt używany. 

Używany 3 miesiące z gwarancją na podstawie rachunku ze sklepu. 

Oczywiście surface klawiatura rysik opakowanie ładowarka

Cena 2500 zł za i5 6300u 4 GB RAM i 128 gb ssd 

 

Wiec czy teraz warto ? 

 

 

krystian922
komentarz
komentarz

Jak niezniszczony brak rys na ekranie i otarć na obudowie, a ta magnezowa szybko lubi łapać rysy, to bym wziął. Tylko musisz się liczyć że SP3 i wyżej są wręcz nierozbieralne - jak coś padnie to wątpię aby ktokolwiek po okresie gwarancyjnym podjął się naprawy. W samych punktach serwisowych przeważnie tablety są wymieniane na nowe, lub zwracane pieniądze (tak sie skończyła przygoda z moim SP1 pro)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.