x-kom hosting

Poprawne podłączenie głośników Genius 5.1 SW-HF5.1 6000

Barti123
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam serdecznie.Zakupiłem ostatnio nowe głośniki  Genius 5.1 SW-HF5.1 6000.Chciałbym zapytać czy są one poprawnie podłączone do płyty Asrock Z270 PRO4, gdyż mam pewne wątpliwości ale zacznę od początku.Obecnie zainstalowana wersja 6.0.1.8051 i kodek audio ALC892.

 

Wydaje mi się że zrobiłem wszystko według instrukcji a więc

Wybrany jest na panelu głównym AUX 1 z tyłu subwoofera podpięty kabel pod AUX 1 i poprowadzony na panel frontowy komputera

0319dfb77202.jpg eb081257c968.jpg 1743ff2f1b3f.jpg

 

Reszta głośników podłączona do subwoofera wg symboli. oraz wyjścia do komputera z tyłu:

-zielony front

-woofer pomarańczony

-rear niebieski

 

Zagadka pojawia się gdy wejdę w Menedżer Realtek HD Audio.Wszystko przedstawia się tak

 

b30a9e207074.jpg

 

Chodzi o to że gdy klikam  przycisk automatycznego testu powinny odzywać się wszystkie głośniki jeden po drugim jednak w tym przypadku odzywa się tylko głośnik duży frontowy we wszystkich oprócz woofera-cisza i tyłu kiedy również gra frontowy duży ale ciszej.Czy jest to kwestia złego podłączenia? Czy tak po prostu ma być?Czy polecacie jakieś programy do wzbogacania dźwięku?

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Barti123

szagus
komentarz
komentarz

Subwoofer podłączasz do czarnego. Jak nie masz takiego gniazdka to znaczy, że płyta nie obsługuje 5.1.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.