x-kom hosting

Kupno nowego Komputera

WIkToRxYT
utworzono
utworzono (edytowane)

Siemano, mam problem z kupnem komputera do gier otóż to. Chciałbym zakupić procesor Intel i5 7600k ponieważ wersja K jest podobno do gier. I prosiłbym o pomoc bo nie wiem jaką obudowe,chłodzenie,płytę główną itp. mam wybrać. Przepraszam za ortografie mieszkam w niemczech od 5 lat i zapomina sie troche. Tych zeczy nie potrzebuje bo mam - Grafika "nVidia Geforce GTX 750 Ti 2GB", Dysk SSD jakis samsung 120GB, Dysk HDD chyba western digital 1000 GB i Nagrywarka DVD LG. Mam w portfelu tylko 550 Euro. Proszę o podawanie co mam dokupic do tego procesora tak jak u góry pisałem i wycene najlepiej było by w euro.

No to czekam na szybką i bardzo pomocną odpowiedź!

 

 

(napewno chce pamiec ram w wersji ddr4!!!!!)

Edytowane przez WIkToRxYT

Youki
komentarz
komentarz

DVD na złącze SATA?

W jakim sklepie w Niemczech będziesz kupować?

Umiesz, będziesz tak w ogóle podkręcać procesor?

WIkToRxYT
komentarz
komentarz
22 minuty temu, Youki napisał:

DVD na złącze SATA?

W jakim sklepie w Niemczech będziesz kupować?

Umiesz, będziesz tak w ogóle podkręcać procesor?

DVD jest na SATA.

Raczej w internecie na Ebay bede kupywac.

Nie wiem co to znaczy podkręcać znaczy wiem ale nie chce się w to bawić chce poprostu grać w gry,montowac filmy itp.

3 minuty temu, WIkToRxYT napisał:

DVD jest na SATA.

Raczej w internecie na Ebay bede kupywac.

Nie wiem co to znaczy podkręcać znaczy wiem ale nie chce się w to bawić chce poprostu grać w gry,montowac filmy itp.

Nie znam sie na podkręcaniu więc nie będe podkręcać.

 

Youki
komentarz
komentarz
42 minuty temu, WIkToRxYT napisał:

e nie chce się w to bawić

To nie ma żadnego sensu brać 7600K, bo dopłacasz za możliwość OC względem tańszych I5 7500 a do tego w zestawie nie ma żadnego chłodzenia?

Mocno śpieszy Ci się z zakupem? Jeśli nie to można poczekać do premiery Coffe Lake.

 

WIkToRxYT
komentarz
komentarz
5 minut temu, Youki napisał:

To nie ma żadnego sensu brać 7600K, bo dopłacasz za możliwość OC względem tańszych I5 7500 a do tego w zestawie nie ma żadnego chłodzenia?

Mocno śpieszy Ci się z zakupem? Jeśli nie to można poczekać do premiery Coffe Lake.

 

Znaczy tak chcę kupic w wersji K bo podobno jest to procek do gier. Ale jeśli na i5 7500 bede mógl normalnie w gta 5 grac to wole kupic tego bo jest tanszy i jest z tym wiatrakiem czy chlodzeniem jak to sie tam nazywa od intela. Jeśli moge podać ci linka do tego i5 7500 to napisz mi bo nie chce dostać bana.

9 minut temu, WIkToRxYT napisał:

Znaczy tak chcę kupic w wersji K bo podobno jest to procek do gier. Ale jeśli na i5 7500 bede mógl normalnie w gta 5 grac to wole kupic tego bo jest tanszy i jest z tym wiatrakiem czy chlodzeniem jak to sie tam nazywa od intela. Jeśli moge podać ci linka do tego i5 7500 to napisz mi bo nie chce dostać bana.

Kompa i tak kupie za miesiąc ale wolałbym tego z wersją K.

Youki
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, WIkToRxYT napisał:

Ale jeśli na i5 7500 bede mógl normalnie w gta 5 grac to wole kupic

Będziesz mógł. Możesz podać link.

 

WIkToRxYT
komentarz
komentarz (edytowane)
6 minut temu, Youki napisał:

Będziesz mógł. Możesz podać link.

 

To jest ten co chce(masz tu polski link ale i tak opis jest niemiecki): http://www.ebay.pl/itm/142429440961

Alternatywa nr.1(jest wiatrak czy tam chłodzenie od intela): http://www.ebay.pl/itm/Intel-i5-7500-BOX-CPU-Prozessor-Quad-Core-mit-Lufter-Kaby-Lake-LGA-1151-/132165149095?epid=13003304919&hash=item1ec5a821a7:g:S1sAAOSwVm5ZAH9t

Alternatywa nr.2: Poczekam na  Coffe Lake

Edytowane przez WIkToRxYT
Youki
komentarz
komentarz

Poczekaj przynajmniej tydzień do prezentacji Coffe.

 

WIkToRxYT
komentarz
komentarz
Dnia 14.08.2017 o 15:55, Youki napisał:

Poczekaj przynajmniej tydzień do prezentacji Coffe.

 

Youki a chciałbym wiedzieć teraz jaki byś złozył komp do gier z prockiem Intel core i5 do 500 euro max. (Oczywiście bez grafiki,napedu dvd i dysków{mam jeszcze 16 GB ddr3 1600mhz ram})

Youki
komentarz
komentarz

RAM możesz sprzedać, DDR3 Ci się nie przeyda.

 

WIkToRxYT
komentarz
komentarz
Dnia 16.08.2017 o 10:32, Youki napisał:

RAM możesz sprzedać, DDR3 Ci się nie przeyda.

 

To jak tam z tym Coffee Lake bo ja tam sie nie znam. 

Youki
komentarz
komentarz

16 września raczej w sklepach, możesz poczekać?

WIkToRxYT
komentarz
komentarz
Dnia 23.08.2017 o 09:27, Youki napisał:

16 września raczej w sklepach, możesz poczekać?

A ile warty jest taki procesor  coffe lake?

Youki
komentarz
komentarz

Po premierze się okaże, ale cena nie powinna być wiele wyższa od obecnych odpowiedników.

 

WIkToRxYT
komentarz
komentarz
Dnia 25.08.2017 o 10:00, Youki napisał:

Po premierze się okaże, ale cena nie powinna być wiele wyższa od obecnych odpowiedników.

 

Siema, zrobiłem sobie swojego seta ale dalej mnie kusi i5 7600k

 

O to ten set:

Procesor: Intel i5 7500 z boxowym chłodzeniem

Płyta Główna: MSI Z270-A PRO 

Ram: G.Skill DIMM 8 GB DDR4-2133-15 Kit

Zasilacz: 650 Watt HKC Gamer PC

Nagrywarka DVD: LG GH24NS DVD CD 24x SATA

Obudowa: LC-Power Gaming 988W Blue Typhoon Midi Tower Gaming

 

Pozostałe części z starego komputera:

Grafika: GTX 750 Ti 2GB

Dysk SSD: 120GB

Dysk HDD: 1TB

 

 

Dobry jest ten set do gier? Bo jak nie to zamiast i5 7500 wrzuce i5 7600k bo jest lepsze. Tylko problem ze nie ma chłodzenia i nie wiem jakie wybrać. Aktualnie ten set mnie kosztuje 345. Zamiast i5 7500 to bym kupił i5 7600k i razem wyjdzie 373 Euro, ale nie ma chłodzenia więc jak byś mi jakieś znalazł to podaj nazwę albo linka. Jednak mam inną kwotę w portfelu xD 420 Euro to max. To chyba do tej kwoty znajdziesz chłodzenie.

 

Wiesz może czy do tej Płyty Głównej pasują Kaby Lake z 7 generacji?

 

Nie chce mi się czekać na Coffe Lake a procesor zawsze mogę sprzedać i kupić nowy bo i tak taki komputer będę miał przez 2/3/4 lata.

Youki
komentarz
komentarz
Godzinę temu, WIkToRxYT napisał:

mogę sprzedać i kupić nowy

Tylko wtedy będziesz musiał kupić także nową płytę główną.

Jak nie umiesz i nie będziesz podkręcać 7600K to płta główna na chipsecie Z270 jest zbędna pod zwykłego 7500.

WIkToRxYT
komentarz
komentarz
22 minuty temu, Youki napisał:

Tylko wtedy będziesz musiał kupić także nową płytę główną.

Jak nie umiesz i nie będziesz podkręcać 7600K to płta główna na chipsecie Z270 jest zbędna pod zwykłego 7500.

Ale tylko tą płytę główną znalazłem co niepotrzebne jest robienie aktualizacji biosu. Bo reszta chipsetów jeszcze nie jest pod 7 generacje(może w polsce w sklepach tak ale jak przeglądam niemieckiego ebaya to nie.) To co, co mi polecisz 1. Intel i5 7500 2. Intel i5 7600K i jakieś chłodzenie(tylko napisz jakie) 3. Albo dołoże troche kasy i kupie Intel i7 7700K ale podobno tylko można wodnym chłodzeniem tak pisza na tym ogłoszeniu.

Youki
komentarz
komentarz

Każda płyta główna na tańszym chipsecie B250 nie potrzebuje aktualizacji.

Jak nie będziesz podkręcać procesora to nie bierz CPU z odblokowanym mnożnikiem (K).

WIkToRxYT
komentarz
komentarz (edytowane)
2 godziny temu, Youki napisał:

Każda płyta główna na tańszym chipsecie B250 nie potrzebuje aktualizacji.

Jak nie będziesz podkręcać procesora to nie bierz CPU z odblokowanym mnożnikiem (K).

Dzięki za info! O tera wszystko się zaaktualizowało. Bo parę dni temu jeszcze nie było 7 generacji na tym chipsecie. Już wiem po co podkręcanie i jeszcze tylko zobaczę jak się podkręca i chyba kupie taki procek. A jak bym wybrał i7 7700k i MSI Z270-A PRO to dało by się podkręcić? Tylko dalej problem w tym że jakieś OC byś musiał mi znaleść to tego. Jak coś to te OC najlepiej max 50 Euro bo już przekroczyło to granice portfela. 

Temat mozna zamknac. Wybrałem i5 7500

Edytowane przez WIkToRxYT
Zamkniecie Tematu

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.