x-kom hosting

chlodzenie

papuga
utworzono
utworzono

Jak mogę sprawdzic jakie mam chłodzenie w komputerze, chodzi mi o nazwe/ model, bo mam zamiar podkrecac, a nie wiem jakie chlodzenie mam i chciałbym miec pewnosc czy to podkrecenie mi nie upiecze procesora czy cos.

bemol911
komentarz
komentarz

Wrzuć tutaj zdjęcie tego chłodzenia to Ci powiemy co to jest i czy się nadaję do OC. 

  • Dziękuję 1
bemol911
komentarz
komentarz

Jest to standardowe chłodzenie dołączane do tego procesora, nie nadaję się do OC. 

  • Dziękuję 1
papuga
komentarz
komentarz

Czyli gdybym chciał podkręcić to muszę zmienić chłodzenie? 

 

Youki
komentarz
komentarz

Tak.

  • Dziękuję 1
papuga
komentarz
komentarz

Okej, a jakie polecalibyście kupić? 

Youki
komentarz
komentarz

Do jakiej kwoty oraz jaką masz obudowe?

  • Dziękuję 1
papuga
komentarz
komentarz

Obudowa - Tracer Joker 
tak do 250 zł

Arti12
komentarz
komentarz
40 minut temu, papuga napisał:

Obudowa - Tracer Joker 
tak do 250 zł

Deepcool maelstrom 240

lub

Silentumpc Grandis XE1236 - duże ale powinno wejść na i5 6600 k trzymało 68 stopni przy obciążeniu na 4,5 ghz

Jaki masz procesor i jak zamierzasz go podkręcić?

papuga
komentarz
komentarz

Sprzęt 
Procesor: AMD A10-5800K Quad-Core 3.8 GHz (4.2 GHz Max Turbo)
Karta Graficzna Zintegrowana: AMD Radeon HD 7660D (aktualna, ale będę kupował gtx 1050 2gb)
Ramy: 2x4 GRam 1600Mhz DDR3 Cl11 DIMM SR - GOODRAM 
Płyta główna: MSI A68HM-E33
Dysk twardy: Seagate 1TB SATA III
Obudowa: Tracer Joker 

seneya
komentarz
komentarz
3 godziny temu, Arti12 napisał:

Deepcool maelstrom 240

Broń Panie Boże od tego... Te chłodzenia wytrzymują 2-3 miesiące, po których pompka zaczyna wydawać dźwięki kruszonej zupki chińskiej.
Jeśli chodzi o Silentumpc Grandis XE1236 jak najbardziej, jednak obecnie tą wersje zastąpiono SilentiumPC Grandis 2 XE1436 . Jedno z wydajniejszych chłodzeń nie mających sobie równych jeśli chodzi o cenę.

  • Dziękuję 1
bemol911
komentarz
komentarz

Tutaj w zupełność wystarczy Fera 3, za zaoszczędzone pieniądze zmień tą badziewną obudowę na przykładowo SPC RG2. 

  • Dziękuję 1
papuga
komentarz
komentarz

Okej, dziękuje za poradę 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.