x-kom hosting

[4500] Porównanie 2 modeli. Wybór RAM i SSD

fruity
utworzono
utworzono (edytowane)

Niedługo będę kupował nowego laptopa. Przeglądając forum zdecydowałem się na 2 modele:
- https://dreammachines.pl/pl/configurator/G1050Ti-15PL20
- https://www.morele.net/laptop-hyperbook-n85-i7-7700hq-8gb-120gb-1tb-gtx1050ti-4gb-977954/
Komputer będzie miał zastosowanie głównie w grach oraz intensywnym korzystaniu z internetu.

Dotyczy pierwszego linku (DreamMachines)
1. Jeżeli wybiorę sprzęt od DreamMachines będę miał możliwość wyboru kilku podzespołów.
Chciałbym dodać RAM tylko czy warto? Ewentualnie wrzuciłbym 2 kości po 8gb, ale nie wiem czy będą śmigać w DualChannel i czy to ma w ogóle sens?
2. Czy warto dopłacać do pamięci jakiejś firmy? Myślałem nad Kingstonem 2400 (większa częstotliwość chyba nie ma sensu, bo procek więcej nie obsługuje)
3. Czy warto zainwestować w inny SSD? Myślałem nad WD Green albo Kingstonem.
4. Czy warto dopłacić do pasty Kryonaut?

Dotyczy drugiego linku (Hyperbook)
5. Ten sprzęt ma SSD na M.2 natomiast DM już na M.2 PCIe (według danych na morelach). Czy przy dyskach, które są w tych konfiguracjach będzie jakaś odczuwalna różnica?

 

Przy 1050Ti i5 będzie wystarczający czy lepiej dopłacić?

Edytowane przez fruity

Youki
komentarz
komentarz

Do codziennego użytku w zupełności wystarczy zwykły SSD SATA.

To są te same modele Clevo więc pozostaje kwestia wyboru konfiguracji i gdzie kupisz.

Druga sprawa ten model miał kilka rewizji systemu chłodzenia. HB powinien mieć już 2+2, DM nie wiem, warto dopytać.

fruity
komentarz
komentarz

@Youki, mógłbyś rozwinąć temat chłodzenia? 2+2? Rozumiem, że HB jest zatem dobry?

Youki
komentarz
komentarz

Dwa heatpipe dla procesora ora dwa dla ukladu graficznego w systemie chłodzenia.

  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.