x-kom hosting

DDR4 8GB + 8GB vs 8GB + 2x4GB

Turbo6
utworzono
utworzono

Cześć, w zamian za złożenie koledze kompa on może mi załatwić ram na firmę po cenie 40% niższej od tej rynkowej. Aktualnie mam 8GB DDR4 HyperX 2666MHz a płyta ma 4 sloty na ram. Mam 2 możliwości, albo dokupienie 2giej takiej samej kostki (369zł morele ???) albo dokupienie jakichś wyżej taktowanych 2x4gb i postawienie ich w dual channel (w sumie tak jak tamte ósemki). Nie wiem która opcja byłaby lepsza.

Youki
komentarz
komentarz

Jaką masz płyte główns oraz do czego wykorzystujesz PC?

Turbo6
komentarz
komentarz

Gigabyte Z170 H3DP

PC głównie do gier, w przyszłości planuję jakieś programowanie itd. Teraz wydaje mi się że czasem jak zrobię alt tab na chroma mając w tle GTA V, chrom trochę przycina. Z Forzą Horizon 3 jest podobnie.

Youki
komentarz
komentarz

Próbowałeś kręcić wyżej obecne pamięci?

Jak znajdziesz przy niewielkiej dopłacie kostki 3200 MHz to można wymieniać, inaczej średnio się opłaca. 

Turbo6
komentarz
komentarz

Nie no 400zl to już dużo jak za 8gb. Ja nie planuje wymieniać, tylko dołożyć 2gie 8gb do tego co już mam

Próbowałem kręcić ale cos mi wywołało.

 

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Youki
komentarz
komentarz

To dokup tą samą jak możesz mieć taniej i będzie okej. :)

Youki
komentarz
komentarz

To 370 zł za tą kostkę to z tym rabatem już jest? Myślałem, że to normalna cena, a do tego dochodzi rabat.

Wyjdzie podobnie i tak.

Kostki 3000 MHz można dostać taniej, od A-DAty http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=49392

Turbo6
komentarz
komentarz

Niee, 370 to cena na morelach. To mnożymy dokładnie x 0,65 i otrzymujemy 240zł czyli tyle ile bym zapłacił, lecz średnio mnie to satysfakcjonuje. 

A w sumie on bierze na escu kartę więc to się wrzuci razem. Tylko ja mam CL15 i nie wiem czy to nie będzie w czymś przeszkadzać, + jest to 3000 i nwm czy nie zbije do 2666 skoro będzie w dualchannel.

Youki
komentarz
komentarz

Zbije, wszystkie kostki będą pracować na parametrach najwolniejszej

.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.