x-kom hosting

Komputer raz na czas, przy starcie, nie dostaje sygnału z monitora

tomek994
utworzono
utworzono

Witam.
Dokładnie we wtorek rano włączam komputer, a tu niespodzianka, na monitorze pojawia się ''brak sygnału''. Wypiąłem i wpiąłem kabel hdmi i dalej nic. Wyłączyłem kompa poprzez wypięcie wtyczki zasilającej, uruchamiam i wszystko działa jak należy. Potem wyłączałem i włączałem dla sprawdzenia czy problem się nie powtórzy jeszcze kilka razy i wszystko działało poprawnie. Po powrocie z pracy znów testuje. Za pierwszym razem odpala, ale za drugim ''brak sygnału'' I już zdałem sobie sprawę, że rzeczywiste coś jest nie tak. Dodam, że oczywiście komputer normalnie działa. Tzn. wentylatory wszystkie się obracają, dysk pracuje. Podłączam stary monitor z dvi najpierw do karty, potem do płyty i nic, brak sygnału na 2 monitorach. Także wyklucza to jego awarie bądź uszkodzenie kabla. Oczywiście po resecie komputer już uruchomił się normalnie. W środę dla pewności kupiłem inny kabel hdmi, komputer normalnie się uruchamiał w czwartek to samo, dodatkowo w ten dzień wymieniłem chłodzenie box na fere 3 . W piątek również nie było problemów, a wyłączałem i włączałem go kilka razy. No ale dzisiaj problem znów wystąpił. Tym razem walnąłem mu reseta (taki trójkącik w kole obok przycisku power) Komputer bez wyłączenia normalnie się uruchomił. No dobra, wyłączyłem go wyciąłem ram, kartę graficzną, i reset biosu poprzez wyjęcie bateryjki. Montuje ponownie, uruchamiam i normalnie bez problemów wszystko działa.

No ale w końcu mam prytanie. Co może być przyczyną tego, że komputer raz na około 10 prób nie przesyła sygnału? ''Brak sygnału'' i przechodzi w stan czuwania.
Taka sytuacja pojawia się tylko podczas włączania, ani razu nie zdarzyło się to podczas korzystania z komputera (grania, oglądania filmów, internet)
Tak jak pisałem na początku, pierwszy raz zdarzyło się to w ubiegły wtorek i razem były 3 takie sytuacje. Nike wiem czy to ma jakiś wpływ ale parę dni przed tym wtorkiem zainstalowałem dodatkowy wentylator z przodu obudowy, który za pomocą moleksa podpiąłem to zasilacza, i wymieniłem monitor. Hdmi, starszy dvi.
Jakieś pomysły? Proszę o pomoc.

To cała moja konfiguracja
https://www.morele.n...ry/info/g7ql5J/

Youki
komentarz
komentarz

BIOS aktualny?

Gwarancję na GPU masz?

tomek994
komentarz
komentarz
4 godziny temu, Youki napisał:

BIOS aktualny?

Gwarancję na GPU masz?

Skanowałem bios za pomocą programu msi live update 6 i wyświetlił się komunikat ''bios najnowsze. Nie ma potrzeby aktualizacji.

Gwarancja jest.

Ale jak wejdę na ta stronę https://pl.msi.com/Motherboard/support/H110M-PRO-D.html

to widzę 3 nowe wersje. Moja to ''2.8'' a z tego co widzę sa jeszcze 2A, 2B I 7996v2C. Ale jak je pobiorę to nie ma tam żadnej aplikacji do zainstalowania.

9 godzin temu, Youki napisał:

BIOS aktualny?

Gwarancję na GPU masz?

???

??

 

Youki
komentarz
komentarz

Sprawdź czy na integrze tak samo występuje.

 

tomek994
komentarz
komentarz
14 minut temu, Youki napisał:

Sprawdź czy na integrze tak samo występuje.

 

Sprawdzałem i również nie było sygnału.

Youki
komentarz
komentarz

No dobra, oczywiście uprzednio wyciągnąłęś GPU ze złącza PCI-E oraz zrestartowałeś BIOS?

tomek994
komentarz
komentarz
14 minut temu, Youki napisał:

No dobra, oczywiście uprzednio wyciągnąłęś GPU ze złącza PCI-E oraz zrestartowałeś BIOS?

Aha.

No dobra, jeśli na Integrze problem będzie występował to znaczy, że karta jest dobra tylko płyta zrypana? Czy możne być to jeszcze zasilacz lub procesor?

Youki
komentarz
komentarz

Płyta lub ewentualnie zasilacz ale ze wskazaniem na to pierwsze.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.