x-kom hosting

Odzyskiwanie hasła do biosu

ProblemowyCzlek
utworzono
utworzono

Błagam pomóżcie..
Męczę się z tym już bardzo długi czas.

Otóż próbuje dostać się do biosu lecz jak pewnie się domyślacie hasło zaginęło lata temu..
Sam nawet nie pamiętam żebym je ustawiał, może to jakieś domyślne hasło czy coś ale i tak go nie znam..
Bez niego nie mogę nawet zaktualizować biosu :/
Używam hp 625, wiem stary komputer ale aktualnie do innego nie mam dostępu :P

Jeśli ktoś zechce mi pomóc proszę podawać od tych najszybszych/łatwiejszych rozwiązań do tych innych :D

Napisze wszystko co będziecie potrzebować aby mi pomóc jeśli będę mógł :)

pestka12
komentarz
komentarz

Witam.

 

Czy nie będzie problem że trzeba rozebrać laptop ? i czy reset całego biosa do ustawień pierwotnych nie będzie przeszkadzać ? Bo wyjęcie bateri zasilającej bios powoduj reset biosu do ustawień pierwotnych i kasuje hasło.

FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Zwykle najłatwiejszym sposobem na reset tego hasła jest po prostu zresetowanie pamięci CMOS, odpowiedzialnej za "pamiętanie" ustawień BIOSu - w tym i hasła. Musiałbyś więc odłączyć komputer od prądu (jeśli laptop ma zamontowany akumulator/baterię, także to odłącz) i otworzyć obudowę, by dostać się do środka. W tym momencie mamy dwie opcje, które działają w podobny sposób:

 

1) wyszukujemy piny podpisane jako CLR_CMOS. Czasem są to trzy piny, na dwóch nałożona może być "zworka" (załóżmy, że jest ona na pinach 1 i 2 - pierwszym i środkowym). Musimy ją na jakieś 20-30 sekund przełożyć tak, by była na pinach 2 i 3 - środkowym i ostatnim. Potem przekładamy z powrotem. Jeśli piny są tylko dwa - możemy je zewrzeć czymś metalowym, np. cienkim śrubokrętem - także na 20-30 sekund. Trzeba uważać, by śrubokrętem nie uszkodzić innych elementów. Problem w tym, że komputer o którym piszesz to laptop - w swoim dinozaurze takich pinów nie widziałem, jak go otwierałem...

 

2) opcja preferowana przez wiele osób (i prawdopodobnie bardziej przydatna w przypadku laptopa), czyli po prostu wyjęcie baterii podtrzymującej pamięć CMOS. Nie da się jej (baterii) przegapić, jest duża, srebrna i okrągła. Na ogół ciężko ją wyjąć tylko palcami, może być konieczne podważenie jej płaskim śrubokrętem. Ponownie trzeba uważać na ewentualne uszkodzenie płyty głównej. Baterię też wystarczy wyciągnąć na te 20-30 sekund (choć oczywiście można dłużej, np. na minutę czy dwie). Potem ponownie ją zakładamy.

 

Po wykonaniu jednego z tych kroków (lub obu, one ze sobą nie kolidują - byłoby to po prostu powtórzenie tej samej czynności - resetu CMOS - tylko na różne sposoby), można zamknąć obudowę, podłączyć zasilanie i włączyć komputer. Spróbuj, czy wtedy uda się wejść do BIOSu.

 

Pamiętaj, że ten reset przywróci domyślne ustawienia BIOSu w każdej kategorii, możliwe że trzeba będzie chwilę spędzić na konfiguracji.

Edytowane przez FrogsterPL
ProblemowyCzlek
komentarz
komentarz

A więc tak..

Zastanawiałem się już nad wyjęciem tej baterii lecz gdy się do tego zbierałem zauważyłem że aby się do nie dostać trzeba rozebrać dosłownie wszystko w laptopie (oprócz ekranu :p) ale widzę że to najlepszy sposób :/
Gdy "zabierałem się" do odłączenia tej baterii nie zauważyłem tych "spinów" o których słyszałem już wcześniej :)
Jutro rozbiorę tą maszynę bo nie chce już dzisiaj hałasować i zobaczę co da się zrobić.
Ale chciałbym się spytać, bo wiem że te hasło jest utrzymywane w innej pamięci (i dla tego ta bateria itd...) ale może jest jakiś magiczny programowy sposób do zrobienia tego przez system?
Albo jakieś domyślne hasło do tego modelu gdyż tak jak już mówiłem nie pamiętam żeby jakiekolwiek ustawiał..
Może w jakiś papierach z z komputera może to pisać?

Jeśli jest to możliwe mogę przeszukać domek może coś się załatwi :P

pestka12
komentarz
komentarz

Oczywiście że się da programami np: killcmos 

ProblemowyCzlek
komentarz
komentarz

Ciekawostka

Testowałem cmospwd (wczoraj) i ogólnie wyglądało to tak:

Pobrałem wszystko uruchomiłem ten ioperm (jak ktoś to używał to wie o co chodzi) wszytko fajnie

nastepnie "cmospwd_win /k" no i nagle komunikacik że wszystko good, działa, hasło zresetowane :D

No to wyłączam komputer, włączam ponownie F10(bios)
No i to co na obrazku :D

Z informacji które zdążyłem uzyskać podczas "odzyskiwania hasła" tak powinno być :P (z tego co wiem, nie koniecznie )
598f7e025fd5c_DSC_00061.thumb.jpg.f21dff40654fbcaa2bb24bd76446443c.jpg

Te se klikam enter komputer się resetuje..
Włączam bios ponownie i tu nagle że mam podać hasło :o
Więc czy moglibyście mnie poinformować czy wszystko zrobiłem poprawnie/ czy tak powinno być i czy może coś podstawiło jakieś inne (domyślne?) hasło :/

A może tak wgl nie powinno być i system cofnął te poprzednie hasło... nie wiem :P
 

ProblemowyCzlek
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobra rozkrecilem go.

Rozumiem że to ta bateria na obrazku i teraz nie wiem czy mam ją ciągnąć na siłę ponieważ obok niej jest takie pomarańczowe coś co jakby ją blokuje nie chce tego złamać może znajdziecie jakiś film gdzie jest pokazane jak to zrobić :/

(ja nie znalazłem do tego modelu)

sry za jakość ale telefonem robićem :pDSC_0010.thumb.jpg.79c900870e5323025bc6521dcf5fe8fa.jpg

Dobra nie ważne wystarczało mocniej podwarzyć i już jest :D

Ide teraz do sklepu złoże go i poinformuje czy zadziałało 

Dzieki za pomoc :)

Właśnie się załamałem...
Wyjąłem tą cholerną baterie na godzine około ale niestety hasło nadal jest...
Nie mam pojęcia jak to możliwe, niektóre nowsze laptopy mają chyba takie coś że te wyjęcie nic nie daje

ale ten mój ma już swoje lata i byłem pewny że to zadziała :(
Nie wiem co mam robić... Macie jeszcze jakieś pomysły ? prosze...
 

Rozumiem że nikt mi nie pomoże? :(
Za dużo czasu zmarnowałem na dostawanie się do tego cholernego biosa....
Błagam niech ktoś jeszcze spróbuje mi pomóc, musi być jakiś sposób!

Edytowane przez ProblemowyCzlek
pestka12
komentarz
komentarz

Pewnie program zresetował lecz jest hasło serwisowe. Spróbuj poszukać na necie hasła do tego modelu laptopa.

ProblemowyCzlek
komentarz
komentarz

Niestety, szukam i szukam i nigdzie nie ma...
Może znasz jakieś strony z hasłami do tego modelu?

Nie wiem już co mam robić...
Jak się nie dostane do tego biosa to komputer chyba pójdzie na śmieci. :(

pestka12
komentarz
komentarz (edytowane)

Spróbuj jeszcze za pomocą programu unlock6 jeżeli to nie pomoże to ja już nie wiem co zrobić żeby je zdjąć

 

*pomorze - region Polski

*pomoże - od słowa pomóc 

Edytowane przez pestka12
ProblemowyCzlek
komentarz
komentarz

Jakiś link? :P

Czy to jest program tego typu: https://bios-pw.org/

Jeśli tak to mam ten cholerny UEFI przez który nie wyświetla mi się ten kod :/..

Jeśli nie to prosiłbym żebyś podał mi jakieś zaufane źródło z którego moge to pobrać i se poradze...

 

 

pestka12
komentarz
komentarz

Sory ale linku nie mam ale ja już nie wiem więcej co z tym hasłem zrobić.

ProblemowyCzlek
komentarz
komentarz (edytowane)

No dobra... Myślę że nic z tym pancernym biosem nie zrobimy :(
Nie ma sensu marnować na to czas :P

Ale dzięki wam za pomoc I do widzenia  :D

Edytowane przez ProblemowyCzlek

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.