x-kom hosting

komputer do gier (okolo 3500)

nervus12
utworzono
utworzono

Cześć 

Planuje złożyć sobie komputer , nie jestem specem w tych sprawach dlatego też proszę o pomoc :>

Komputer będzie służył głównie do gier , myślałem nad czymś takim :

-Karta graficzna MSI GeForce GTX 1060 6GT OCV1 6GB GDDR5 (192 Bit)

- Płyta główna MSI B250M PRO-VDH

- Płyta główna MSI B250M PRO-VDH, B250,

- Zasilacz SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W

- Pamięć Kingston HyperX FURY 8GB

- Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB,

Czy był by to dobry zestaw dla mnie ? Dodatkowo do zestawu chciałbym dorzucić jakiś dysk ssd+ obudowa . Mam  wątpliwości co do procesora, zastanawiam się też nad innymi np 4690. Raczej nie będę bawił się w podkręcanie.

 

Youki
komentarz
komentarz

A co z resztą podzespołłów?

4690 nie będzie kompatybilny. To nie ta podstawka.

nervus12
komentarz
komentarz

resztą podzespołów tzn ? przez przypadek dwa razy wkleiłem nazwę płyty głównej , chciałem tam dać Procesor Intel Core i5-7500, 3.4GHz

Czy ten  bd dobry ?

Youki
komentarz
komentarz

7500 jest nieopłacalny na tle 7400. Jak już dopłacać to do Ryzena 5 1600 albo używanego I7 6700.

Jak możesz dopłacić to:

 

AMD Ryzen 5 1600

MSI B350M Pro VDH

A-DATA 8 GB 3000 MHz CL15

Toshiba 1 TB 7200 RPM SATA 600

SilentiumPC Regnum RG2

SilentiumPC Vero L2 500W

Gainward GTX 1060 6 GB

A-DATA SP920 128 GB MLC

Razem 3608 zł

 

Wydajny 6 rdzeniowy procesor, płyta główna z 4 złączami na pamięć RAM, 8 GB wysoko taktowanych pamięci RAM z możliwością rozbudowy. Taka wartość na początek wystarczy. Wydajny SSD na system i programy oraz klasyczny HDD o pojemności 1 TB na dane. Obudowa fabrycznie wyposażona w dwa wentylatory, filtry przeciw kurzowe oraz piwnice na zasilacz. Sam PSU posiada okablowanie w oplocie oraz 2 letnią gwarancję door 2 door. Wydajny układ graficzny z dość przeciętnym systemem chłodzenia.

nervus12
komentarz
komentarz

a czy do gier będzie mi potrzebne te 6 rdzeni ?  Bo mi komputer będzie jedynie do tego potrzebny , nie lepiej wybrać bardziej wydajnościowe intele ? Jakbyś mógł polecić jakąś i5  jaka by to była ? Do i7 nie chcę dokładać, bo wystartowałem z zamiarem złożenia komputera do 3000 tys, i tak już zwiększyłem próg więc nie chce go dalej zwiększać ( oczywiście kwota 100 zł nie robi  problemu, lecz 300-400 zł już tak ; p )

Youki
komentarz
komentarz

Jak chcesz Intela to lepiej poczekać już na Coffe Lake.

nervus12
komentarz
komentarz

No dobra, komputer i tak planowałem składać  we wrześniu : )

Youki
komentarz
komentarz

No to pisz na kilka dni przed ostatecznym zakupem.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.