x-kom hosting

[ok. 4500zł] Tworzenie muzyki, trochę gier

DeZ
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam!

Niedawno założyłem tutaj jeden temat gdzie chciałem się poradzić jaki laptop kupić do 4000 zł, nie zrobiłem jeszcze zakupów, a zagłębiając się w temat lapków obczaiłem, że dokładając z 500 zł można kupić coś lepszego niż to co chciałem kupić wcześniej (gtx960 4gb, i7 6700HQ).

Aktualnie mam na stanie PC z sli gtx660, gdzie takowy wiedźmin 3 chodzi bardzo ładnie na wysokich/ultra. Porównując mój sprzęt do takiego gtx1050 ti 4gb zauważyłem, że wcale tak dużej różnicy nie ma... no dobra... cena ;)

 

Laptop na studia, głównie służyłby do tworzenia muzyki, no ale pograć też bardzo lubię, dlatego ten pomysł na gtx1050ti.

Myślałem, że dysk SSD będzie niezbędny, ale do tej pory nie narzekałem na jego brak, a jednak to spore koszta, więc na nim mógłbym zaoszczędzić. Jeżeli chodzi o HDD to myślę, że 1tb wystarczy do wszystkich wtyczek jak na razie.

 

Ramu przydałoby się jak najwięcej no i dobry procesor i7.

Mam oryginalny Windows 7 OEM, ale rozglądając się po laptopach widziałem, że często kompatybilne są tylko z Win 8.1 i 10 więc nie wiem co dokładnie o tym myśleć. Jeżeli dobrze myślę to system mógłby znaleźć się w pakiecie.

 

Na razie znalazłem laptop lenovo y520 z i7 7700hq i gtx 1050ti 4gb, tylko bez systemu. Jest dopisek, że jest zgodny z systemami Win 8.1/10

Jest coś godnego polecenia w takiej cenie i z takimi wymogami?

 

Ah i co z marką takich laptopów? w takiej cenie wydaje się mają wyśmienite bebechy, ale nic o nich na necie nie można znaleźć: http://allegro.pl/laptop-medion-x7843-i7-6700hq-16gb-1-5tb-gtx980m-i6899123520.html?utm_source=criteo&utm_medium=cpc&utm_campaign=lowerfunnel&utm_term=

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DeZ

DeZ
komentarz
komentarz

Ktoś coś podpowie? :D

Youki
komentarz
komentarz

Pod W7 nowego za bardzo nic sensownego nie znajdziesz.

O Medionie ciężko coś realnie sensownego powiedzieć

 

DeZ
komentarz
komentarz (edytowane)

Za taką cenę bałbym się w niego ładować, zbyt niska, jak na taki sprzęt chyba...
Windows 7 sprzedam razem z komputerem, więc kupię coś z Windows 10. Opłaca się kupić windows oddzielnie, czy razem z laptopem?

I co myślisz o : https://www.x-kom.pl/p/351652-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y520-15-i7-7700hq-8gb-1tb-win10-gtx1050-ti.html oraz

https://www.x-kom.pl/p/378687-notebook-laptop-156-hyperbook-n85-i7-7700hq-8gb-1tb120ssd-win10x-gtx1050ti-ips.html ?

Jak to jest z hyperbookiem? Nie mam pojęcia w jaki laptop najlepiej zainwestować, z tego co czytałem na topie jest teraz lenovo jeżeli chodzi o całokształt?

Przy hyperbooku widzę, że dołączony jest nośnik z systemem, czyli będę mógł potem zainstalować go później na innym komputerze z tego co rozumiem? :)

Edytowane przez DeZ
Youki
komentarz
komentarz

N85 będzie cichszy od Y520 podczas obciążenia, do tego SSD w zestawie, co prawda zapewne lichy WD Green ale zawsze coś.

DeZ
komentarz
komentarz

A jak to jest z trwałością owych laptopów, wiesz coś na ten temat? Słyszałem, że lenovo spoko, a jeżeli już przyjdzie co do czego, to serwis mają 2/10. Nie mam pojęcia co z hyperbookami, ale obstawałbyś za tym N85?

Odnośnie tego dysku, aktualnie jestem posiadaczem HDD Seagate 1 TB 64 MB cache SATA600 7200rpm, będzie znaczne obniżenie jakości w porównaniu do tego hyperbooka?
Znalazłem również coś od HP: http://allegro.pl/hp-omen-15-i7-7700hq-16gb-256sd-1tb-gtx1050ti-w10-i6924944644.html ale sytuacja taka sama, nie wiem nic o markach laptopów :)

 

Youki
komentarz
komentarz

Zwykłe, konsumencie Lenovo bezawaryjnością nie grzeszą, serwis kiepski.

2 godziny temu, DeZ napisał:

będzie znaczne obniżenie jakości w porównaniu do tego hyperbooka?

Nie. Chodziłi mi o kiepski, zamontowany SSD na którym zainstalujesz system i programy. Lichy bo lichy ale i tak znacznie lepszy od jakiego kolwiek HDD.

DeZ
komentarz
komentarz

To myślę, że z tych dwóch na razie wygrywa Hyperbook, a co jeżeli chodzi o ten HP'ek, który podałem wcześniej?

Youki
komentarz
komentarz

Omen będzie głośniejszy.

DeZ
komentarz
komentarz

Czyli widzę, że poza głośnością, nie ma dużej różnicy w tych modelach? Jak tak to najlepszym będzie ten hyperbook, jeżeli nie wpadnie mi przez tydzień nic lepszego w oko, to wezmę chyba tego hajpera.

Youki
komentarz
komentarz

Osobiście wolałbym tylko wziąć od nich bezpośrednio ze strony, zamiast z x-komu tylko na ich stronie ta konfiguracja wychodzi 200 zł drożej. Napisz do ich przedstawiciela, powinieneś dostać rabat.

DeZ
komentarz
komentarz

Dzięki Youki, powiem szczerze, że do końca nie potrafię się zdecydować, mam jeszcze teoretycznie mniej więcej tydzień na podjęcie decyzji... :)

Youki
komentarz
komentarz

Jeszcze kilka dni na swobodne myśli jest ;)

DeZ
komentarz
komentarz

Hehe, no codziennie się zastanawiałem przez ostatnie 2 tygodnie i nie potrafiłem, żadnego sensownego typu oddać. Cały czas wydaj mi się, że jest coś lepszego, nie chcę zrobić gafy, a potem się okaże, że mogłem dopłacić stówkę i mieć potężniejszy sprzęcior od 50% :)

Youki
komentarz
komentarz

Nic lepszego nie dostaniesz, do modeli z GTX 1060 trzeba by przynajmniej 5000 zł wydać za podstawowe warianty.

 

DeZ
komentarz
komentarz

Wiadomo, że 1050 ti to najlepsze co mogę w tej cenie dostać, no ale nie potrzebuję lepszego, nie chciałbym też żeby komputerek się grzał, jednak komfort pracy musi być. Bardziej boję się o jakość wykonania, stąd te wahania między różnymi markami: lenovo, hp, acer, etc... No i myślałem nad tym, czy kosztem czegoś nie wziąć 16 gb ramu, ponieważ przy muzyce wtyki strasznie żrą pamięć, dlatego takie niezdecydowanie z mojej strony :D

Youki
komentarz
komentarz

RAM czy dysk twardy zawsze można dołożyć, CPU czy GPU już nie wymienisz :) 

 

DeZ
komentarz
komentarz (edytowane)

To też prawda, na początku myślałem, że w takim budżecie zaopatrzę się tylko w gtx960m, a tu zonk, już miałem kupować, a ogarnąłem że wystarczy trochę dołożyć i nie stracę tak na mocy w porównaniu do mojego aktualnego sprzętu :)

 

Jeszcze obczaiłem taki z dreammachines:
https://www.komputronik.pl/product/368995/dream-machines-g1050ti-15pl20.html?utm_source=facebook&utm_medium=DPA&utm_campaign=newsfeedviewed&utm_term=multiproduct&utm_content=5d

Cenowo, to i system mógłbym sobie dokupić, bebechy wydają się bardzo dobre, co sądzisz? :)

Edytowane przez DeZ
DeZ
komentarz
komentarz

Besesumber - Właśnie ten hyperbook pokazywałem w poście nr4 ;)

  • Super 1
DeZ
komentarz
komentarz (edytowane)

Pomęczę jeszcze trochę :)
Chcę już ostatnie zdecydować się lapka i wyjszło, że podejmuję wybór między dreammachines i hyperbookiem.

Hyperbooka mogę kupić tylko przez x-kom, ponieważ nie mają na stanie u siebie aktualnie no i jest w wyższej cenie u nich, a na xkom: https://www.x-kom.pl/p/378687-notebook-laptop-156-hyperbook-n85-i7-7700hq-8gb-1tb120ssd-win10x-gtx1050ti-ips.html

albo dreammachines G1050Ti-15PL22, w konfiguracji bez ssd, 8 gb ramu, 1 tb dysk i windowsem + usb w cenie 4779 PLN.

Ostateczny wybór, co wybierać, ktoś coś? :)
Pozdrawiam

Edytowane przez DeZ
Youki
komentarz
komentarz

To te same laptopy tylko z innym logo. Reszta to kwestia jaki RAM, dysk Ci dołożą oraz obsługa pozakupowa.

 

DeZ
komentarz
komentarz

Już zamówiłem Hyperbook N85, potrzebuję silnego procesora Krystian, dziekuję za post :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.