x-kom hosting

[~2000] Mobilny notebook do ogólnego użytku, najlepiej 13,3"

kkg
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

 

prosiłbym Was o pomoc w zakupie jakiegoś przyzwoitego notebooka w podanej powyżej kwocie (ew. jeśli naprawdę warto dołożyć, to wtedy tak do ok. 2500zł, i tak będzie to najprawdopodobniej zakup na raty).

 

Na początku chciałem kupić jakiś tablet, bo potrzebuję mobilnego urządzenia, którego mógłbym używać także poza domem (głównie do nauki), ale niestety mój już prawie 10-cioletni laptop (Lenovo IdeaPad Y530) ledwo zipie. Miał już wymienionych trochę rzeczy (m.in. system, dysk, zawiasy), dołożony RAM do 4GB, ale i tak ledwo co daje sobie radę z podstawowymi zadaniami, muli się przy włączeniu zaledwie kilku kart w przeglądarce internetowej, etc.

 

Dlatego raczej zdecyduję się zainwestować w nowy komputer. Zastanawiałem się jeszcze nad hybrydami 2w1 (laptop + tablet), ale biorąc pod uwagę to, że czasem muszę coś na tym sprzęcie napisać, to jednak te 13" jest zawsze bardziej komfortowe niż 11".

 

Zależy mi na tym, żeby sprzęt był dosyć solidnie wykonany, żeby nie obawiać się jego mobilnego użytkowania.

Jeśli chodzi o dysk, to chyba lepszy byłby SSD, ale wtedy co najmniej te 256GB (czytałem, że mniejsze pojemności są bardziej awaryjne i mają krótszą żywotność), a jeśli zwykły HDD to wtedy max 500GB spokojnie mi wystarczy (planuję też kupić dodatkowo jakiś dysk zewnętrzny).

 

Nie preferuję jakiejś konkretnej marki, ale zainteresował mnie Acer, a konkretniej model Aspire V3.

Jest on jednak dostępny w różnych konfiguracjach, gdzie jego cena waha się między 2, a 3tys., którą wybrać, żeby było najoptymalniej? I czy w ogóle warto interesować się tym modelem?

 

Prosiłbym Was o pomoc w wyborze i podjęciu decyzji, bo po ostatnich kilku dniach przeglądania informacji na ten temat, mam taki mętlik w głowie, że im więcej czytam, tym mniej wiem...

Z góry dziękuję, pozdrawiam!

 

@edit

Może coś z tego? https://www.x-kom.pl/g-2/c/1329-notebooki-laptopy-13-3.html?f[manufacturers][230]=1

chociaż szczerze mówiąc to wolałbym kupić raczej w RTVeuroAGD (niestety nie mają tego modelu), o x-komie słyszałem nie za dobre opinie

Edytowane przez kkg

Youki
komentarz
komentarz

Z systemem czy bez?

Z 13 w tej cenie to raczej tylko V3 372 z I5, SSD oraz matrycą IPS.

kkg
komentarz
komentarz (edytowane)

Raczej z systemem, sam mam tylko 7 na płycie i nie mam pojęcia, jakbym miał ją zainstalować, jestem pod tym względem totalnym laikiem...

 

Właśnie widzę, że jest mnóstwo różnych konfiguracji tego lapka (Aspire V3), można się naprawdę pogubić.

 

Tylko niestety, jak tak przeglądam oferty w internecie, to chyba ta konfiguracja, którą podałeś będzie jednak za droga (nie dostanę w kwocie do 2500zł razem z systemem).

 

Mam jeszcze takie pytania:

1. Czy warto sobie zawracać głowę kartą graficzną w tym laptopie? Wszystkie są oczywiście zintegrowane, ale różne rodzaje (najczęściej można znaleźć: Intel HD Graphics 520 i Intel HD Graphics 510). Do czego faktycznie jest używana karta graficzna, czy tylko do gier, czy także np. do filmów? Czy ma wpływ na ogólną szybkość działania komputera (np. przeglądanie zdjęć, internet, etc.)?

2. Dlaczego te dyski są w takiej dziwnej pojemności (np. 120 albo 240GB)? Czy to nie jest przypadkiem jakiś sprzęt gorszej jakości, z krótszą żywotnością?

3. Jak dokładnie wygląda instalacja systemu na takim komputerze bez napędu? W jaki sposób jest on w ogóle dostarczany?

Edytowane przez kkg
Youki
komentarz
komentarz
12 minut temu, kkg napisał:

do filmów, czy ma wpływ na ogólną szybkość działania komputera (np. przeglądanie zdjęć, etc.)?

Nie, te układy są na tyle wydajne, że z takimi podstawowymi zadaniami nie ma żadnego problemu.

13 minut temu, kkg napisał:

Czy to nie jest jakiś gorszy sprzęt przypadkiem?

To są dyski SSD. Znacznie szybsze, nie wydające hałasu tylko droższe, stąd i mniejsza pojemność.

13 minut temu, kkg napisał:

W jaki sposób jest on dostarczany?

Jeśli kupujesz z systemem to jest on już zainstalowany a obraz instalacyjny jest na ukrytej partycji Recovery.

Jeśli kupujesz bez systemu to normalnie, z pendrive system trzeba zainstalować ;)

kkg
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok, dzięki ;)

 

Czyli to chyba ta specyfikacja tak? https://www.x-kom.pl/p/326580-notebook-laptop-133-acer-v3-372-i5-6200u-8gb-1000-win10-fhd.html

Warto inwestować w te 8GB RAMu, czy wystarczą 4GB? https://www.x-kom.pl/p/326579-notebook-laptop-133-acer-v3-372-i5-6200u-4gb-1000-win10-fhd.html

Niestety nigdzie nie mogę znaleźć wersji z dyskiem SSD, a jeśli już to tylko 120GB i z mniejszą ilością RAMu. https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/acer-aspire-v3-372-57xv-i5-6200u-4gb-128gb-ssd-13-3-w10.bhtml (nie znalazłem na x-kom)

A te 1000GB zwykłego HDD jest mi totalnie zbędne, biorąc go tylko przepłacam za coś, co nie jest mi kompletnie do niczego przydatne.

Taka specyfikacja sprzętowa, tylko, że z dyskiem SSD 250GB, ew. zwykły HDD max 500GB, wiecie może, gdzie jeszcze mogę poszukać? Bo przekopałem co prawda oferty w internecie, ale może coś przeoczyłem?

 

Ew. może i3 zamiast i5? Czy między nimi jest naprawdę aż tak duża różnica, jeśli mają np. podobne taktowanie procesora?

Edytowane przez kkg
Youki
komentarz
komentarz

SSD to kwestia sklepu, nie widziałem jeszce by ten model wyszedł z fabryki z tego typu dyskiem. Po prostu reszta to sklep dokłada :)

Model z I3 nie był oferowany u nas oficjalnie jeśli mowa o 372.

krystian922
komentarz
komentarz

W tym budżecie uważam że dobrą propozycją byłby również  lenovo 510s

https://www.morele.net/laptop-lenovo-ideapad-510s-13isk-80sj005ppb-1095772/

+13.3 cala

+Procesor Intel Core i5 6200U

+8 GB RAM

+Grafika AMD radeon r5 m430 + Intel HD Graphics

+SSD 128GB

+Matryca matowa

+FullHD

+IPS

+Podświetlana klawiatura

kkg
komentarz
komentarz (edytowane)

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi.

 

Nie mogę już edytować postów, ani tematu, ale chciałbym dodać jeszcze kilka istotnych faktów.

 

W związku z tym, że chcę, żeby ten komputer był na trochę dłużej, jestem w stanie trochę zwiększyć budżet: ok. 2500zł, max do 3tys. (z systemem)

 

Ponadto jest kilka cech notebooka, na których szczególnie mi zależy:

- ogólna sprawność działania, szybko, bez przycinek

- jakość wykonania, bezawaryjność

- lepszej jakości zawiasy i obudowa

- wygodna klawiatura

- ekran przyjazny oczom (matowa matryca)

- żeby się zbytnio nie nagrzewał

 

Poświęciłem sporo czasu na szukanie ofert w internecie i znalazłem dwa modele, które by pasowały do tej specyfikacji (oba zostały już wymienione w tej dyskusji):

- Acer Aspire V3

- Lenovo Ideapad 510s

 

Który z tych dwóch będzie lepszym wyborem? Biorąc pod uwagę powyższe cechy? A może jeszcze coś innego?

 

Edytowane przez kkg
Youki
komentarz
komentarz

Jeśli 14 cali wchodzi w gre i outlet nie przeszkadza to w tej cenie wolałbym Dell E5470 z 4 rdzeniowym I5 6440HQ, 8 GB RAM, SSD 256 GB, W10P oraz przyzwoitą, matową matrycą FHD. Znajdziesz na allegro. :)

Erniks
komentarz
komentarz

Ten Lenovo Ideapad 510s mi się podoba, z lenovo to może jeszcze tego bym Ci polecił https://digitmedia.pl/product/lenovo-thinkpad-e460/variation/20EUS008008

jest z systemem Win 7 już, taka biznesówka ten notebook, ale jako mobilny do wielu zastosowań bardzo fajny, 14" ma, więc nie jest jakiś duzy za bardzo.

Nadia_90
komentarz
komentarz
Dnia 22.08.2017 o 10:58, Erniks napisał:

Ten Lenovo Ideapad 510s mi się podoba, z lenovo to może jeszcze tego bym Ci polecił https://digitmedia.pl/product/lenovo-thinkpad-e460/variation/20EUS008008

jest z systemem Win 7 już, taka biznesówka ten notebook, ale jako mobilny do wielu zastosowań bardzo fajny, 14" ma, więc nie jest jakiś duzy za bardzo.

 

W tej cenie to dobry, thinkpady często są drogie, ale tutaj patrząc na jakość to adekwatna do ceny, a jakby co to w Digitmedia można sobie zmieniać parametry przed zakupem i wtedy cena automatycznie się zmienia to widzimy ile wydamy np za lapka z lepszym procesorem. Jak do zastowań "ogólnych" to może być ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.