x-kom hosting

Windows 10 klatkuje/nie nadąża

Bodorek
utworzono
utworzono (edytowane)

Witajcie,

Nie bardzo wiedziałem jak nazwać ten temat. Dlatego też wrzucam plik wideo pokazujący problem, jaki mam. Generalnie jak widać podczas poruszania oknem w Windows 10 Pro [32-bit], klatkuje ono. Takie same klatki są widoczne podczas otwierania menu Start, listy dostępnych sieci wifi, ale również rzeczy doinstalowanych do systemu. Sterowniki są zainstalowane.

 

Wideo: https://www.youtube.com/watch?v=UJNbMsMq4FU

 

Dane komputera:

QuadCore Inter Atom Z3735F, 1583 MHz

Intel HD Graphics

Dysk 28GB, 19 wolnych

 

Czy jest możliwe, że komputer jest zwyczajnie za słaby na obsługę windows 10 pro? Jakieś rady co zrobić, by wszystko działało normalnie?

 

Dzięki i pozdrawiam

 

 

Edytowane przez Bodorek

Youki
komentarz
komentarz
3 godziny temu, Bodorek napisał:

zy jest możliwe, że komputer jest zwyczajnie za słaby na obsługę windows 10 pro?

Jest.

Zapewne jeszcze masz tylko 2 GB RAM?

Bodorek
komentarz
komentarz
Teraz, Youki napisał:

Jest.

Zapewne jeszcze masz tylko 2 GB RAM?

Tak, mam. Czyli rozumiem, że nic z tym nie zrobie? Ewentualnie jakąś wcześniejszą wersję Windowsa?

Youki
komentarz
komentarz

Pokaż najpierw zrzut ekranu z Zaawansowane ustawienia systemu, zakładka wydajność i ustawienia.

  • 2 tygodnie później...
Bodorek
komentarz
komentarz

Dobra, wracam z problemem. Więc generalnie wygląda sytuacja tak, że przy Home wszystko działa wzorowo, ale przy Pro zacina się przy każdej wersji. Jednocześnie zauważyłem, że nie rozpoznaje mi 2 urządzeń podczas próby aktualizacji sterowników - jednym z nich jest właśnie karta graficzna, Intel HD Graphics nie daje się instalować na start twierdząc, że system nie spełnia minimalnych wymagań, a drugim jest karta dźwiękowa, która również jest unknown, więc nie jestem w stanie z kompa puścić zupełnie nic. Jakiekolwiek pomysły? Model to Kiano Slimnote 14.1

 

EDIT: Prócz wersji Home, działa też na wersji Enterprise. W sensie nie tnie okna. Więc tylko Pro ma problemy. Nadal jednak jest problem z organizacją sterowników dla karty dźwiękowej i Intel HD. Nie są one wykrywane w menedżerze, jednocześnie żadne programy instalujące sterowniki ich nie pobierają. Wrzucam także zrzut ekranu z Zaawansowane ustawienia systemu, zakładka wydajność i ustawienia. Będę wdzięczny za dalsze wsparcie przy rozwiązaniu problemów ze sterownikami.

Screenshot - 8_20_2017 , 11_00_21 AM.png

Youki
komentarz
komentarz

Podaj identyfikatory brakujących sterowników.

www.elektroda.pl/rtvforum/topic1228905.html

Bodorek
komentarz
komentarz

Brakowało następujących sterowników:

1. ACPI\INT0002\1
2. ACPI\80860F0A\1
3. ACPI\80860F0A\2
4. ACPI\INT3401\0
5. ACPI\INT3406\2&DABA3FF&0

 

Zainstalowałem DriverPack Solution, który twierdzi, że znalazł wszystkie sterowniki. I faktycznie, wszystkie znikły z listy nierozpoznanych urządzeń, lecz problem z audio nadal istnieje, nie jest ono rozpoznawane.

Youki
komentarz
komentarz

W kwestii Audio to już niestety nie pomoge.

  • 1 miesiąc później...
Bodorek
komentarz
komentarz

Do zamknięcia w takim razie, dziękuje bardzo za pomoc :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.