x-kom hosting

Problem SilentiumPC RG1W

jmite
utworzono
utworzono

Do tej obudowy sa dolaczone w zestawie 2 wentylatory. Ten tylni wyciągający jest cichy natomiast ten przedni wciągający strasznie terkocze. Da sie cos z tym zrobic? Moze ma ktos ta obudowe i tez tak ma? A jak nie to moze ktos poleci jakis dobry co najwazniejsze cichy wentylator na przod obudowy (120mm)?

FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli to jest nowa obudowa, to w mojej opinii takie coś podlega gwarancji - na Twoim miejscu skontaktowałbym się z producentem i opisał problem. Być może każą wymontować wentylator i Ci go wymienią (nie spodziewam się, żeby kazali oddawać całą obudowę na gwarancji, choć kto ich tam wie).

 

Jeśli nie chce Ci się z tym bawić, to pozostaje kwestia, ile chciałbyś/mógłbyś wydać na wentylator. Jedne z najcichszych to oczywiście produkty firmy BeQuiet, ale są też relatywnie drogie - da się dostać tańsze modele innych marek o niskim poziomie głośności. Nie polecam natomiast Arctic F12 Silent - sam bardzo lubię tę markę i często korzystam z wentylatorów i coolerów od nich, ale akurat to F12 Silent jest pod względem głośności bardzo przeciętne, głośniejsze od szybciej obracającego się F8 Silent (!).

 

Ewentualnie, jeśli zależy Ci tylko na pozbyciu się terkotania, mogę zaproponować używany wentylator 120mm firmy NZXT, który ja poprzednio miałem w pececie. Nie jest to najcichsza konstrukcja pod słońcem, ale kultura pracy była OK. Mogę oddać po cenie wysyłki.

Edytowane przez FrogsterPL
jmite
komentarz
komentarz

W gwarancje mi sie nie chce bawic w wysylanie tego i inne pierdoly bo ten wentylator jest chyba po prostu marnej jakosci, pozniej sprobuje go przeczyscic i wkrecic od nowa moze cos tam wpadlo do srodka i terkocze.

https://www.morele.net/be-quiet-pure-wings-2-bl039-793064/

Taki bedzie ok?
Zapoda ktos jeszcze jakas przejsciowke pod to bo na plycie glownej juz miejsca nie mam.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Według mnie OK, ale tak jak pisałem, BQ są raczej drogie. Poczekaj jeszcze, może ktoś poleci coś lepszego.

 

Ale po co Ci przejściówka? Miejsce na płycie będziesz miał, jak odłączy się ten terkoczący chyba, nie? :)

jmite
komentarz
komentarz
2 minuty temu, FrogsterPL napisał:

Według mnie OK, ale tak jak pisałem, BQ są raczej drogie. Poczekaj jeszcze, może ktoś poleci coś lepszego.

 

Ale po co Ci przejściówka? Miejsce na płycie będziesz miał, jak odłączy się ten terkoczący chyba, nie? :)

Nie bo do plyty mam podlaczony tylni wentylator. Teraz mialem rozgaleziacz ale on nie zadziala bo ten Be Quiet jest 4PIN a nie 3PIN.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.