x-kom hosting

Jaki zasilacz?

basic
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, na początek:

i5 2400GHz

8gb ddr3

H61m-vg3

MSI GTX770 2gb

Coolermaster b600 600w

 

Mysle że aktualne zasilacz nie wyrabia, choc tutaj mi powiedziano ze bedzie dobry. Zlozony na swiezo z uzywanych czesci, gralem tydzien po tygodniu zaczely sie restarty. Czy przez zasilacz grafika moze sie grzać bardziej niz noramlnie? Wczesniej po nocnej grze w CSGO temperatura maksymalna wynosila ok 83 stopni. Wymienilem paste w Karcie i teraz w menu rozgrzala sie do 90C . Rozkrecilem ją zciagnąłem paste bo jak sie okazalo dalem jej za duzo a powinno sie dac małą ilosc.

I po wejsciu do gry grafika miala mniejsze temperatury lecz fps spadly z 140 do 100 na benchmark tescie.

Potem wlaczylem funmarka na 1680x1050 8xmsaa i temperatury sie trzymaly w 50/60 stopniach , dolozylem postFX i restart na początku albo temperatury siegaly do nawet ok 97stopni. W serwisie zrobili na nim o dziwo 2 testy funmarka i 3dmarka i całe te testy przeszedl z dobrymi temperaturami. U mnie 3dmark sie restartuje w ekranie ładowania. Nie wiem juz o co chodzi prosze o pomoc, nie mam zamiaru wydawania kolejnych pieniedzy na komputer co ma 2tygodnie. Czy to wina zasilacza, w serwisie mi powiedzieli ze to moze byc zasilacz.  Aha  i w spoczynku temperatura karty 39 stopni a wczesniej byla to temperatura 33/34 stopni przed restartami. Cpu w stresie ok 60 stopni

Edytowane przez basic

bemol911
komentarz
komentarz
17 minut temu, basic napisał:

Mysle że aktualne zasilacz nie wyrabia, choc tutaj mi powiedziano ze bedzie dobry.

 

Masz prawie 200W zapasu a sam zasilacz jest dobry jakościowo.

 

18 minut temu, basic napisał:

Czy przez zasilacz grafika moze sie grzać bardziej niz noramlnie?

 

Nie.

 

19 minut temu, basic napisał:

Wymienilem paste w Karcie i teraz w menu rozgrzala sie do 90C . Rozkrecilem ją zciagnąłem paste bo jak sie okazalo dalem jej za duzo a powinno sie dac małą ilosc.

 

Jakiej pasty użyłeś ? jeśli zdemontowałeś chłodzenie to pastę należy nałożyć ponownie a nie ją ściągać. 

 

Jaką masz obudowę i jakie wentylatory w niej ? 

 

Karta w jakiej dokładnie wersji ?

basic
komentarz
komentarz (edytowane)

Pastę najtańszą jakąś, tak nałożył ponownie. Możesz wejść na mój temat w awariach komputerów tam jest dokładnie opisane jak się zachowywal do czasu jak wymieniłem pastę. MSI GTX770 Twin Frozr 2gb

Przed wymiana pasty temperatury były dobre ale i tak się resetowal, na innym forum pisali mi ze to zasilacz jest winny

Edytowane przez basic
FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Pastę musiałbyś kupić jakąś lepszą, chociażby AC MX-2, AC MX-4, SilentiumPC Pactum PT-2 czy z takich, które często są dostępne w lokalnych sklepach komputerowych - Arctic Silver 5.

 

Jeśli chcesz mieć pewność co do zasilacza, musiałbyś podmienić go na inny markowy i sprawdzić, jak komputer się zachowuje. Awarie markowych zasilaczy też się zdarzają, w końcu to tylko sprzęt elektroniczny - tyle że przy lepszych konstrukcjach reszta sprzętu jest chroniona dzięki zabezpieczeniom.

Edytowane przez FrogsterPL
basic
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale co myslisz o restartach co moze byc przyczyną. Jak mozesz to zajrzyj na temat ktory zamiescilem w awariach komputerów o tym jak komputer się zachowywal przed tym gdy zmieniłem nie potrzebnie pastę. 

Przed wymiana pasty zmieniłem gpu na hd5750 i nie było restartu.

Problem z grafiką chyba rozwiązany , wizałem ja znów rozkrecilem , starłem starą pastę, nałożylem znowu nową ale taką malutką kropke/plamke i jest dobrze temperatury takie jak kiedys w spoczynku 34C , w stresie w CSGO tez jak dawniej max 83C przez 30min gry. Tylko nieraz mam takie freezy na pół sekundy . Nie wiem czemu

Edytowane przez basic

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.