x-kom hosting

Pamięci IRDM

Yorweth
utworzono
utworzono

Witam wszystkich 

Znów mam teoretyczne pytanie odnośnie pamięci IRDM. Czym one się różnią od zwykłych pamięci DDR4? Niby czytałem, że maksymalnie można mieć na tych pamięciach 16GB i mają chyba niższe napięcie przez co lepsze do kręcenia, ale coś poza tym? 

Pytam gdyż planuje kupić kości do mojego zestawu i szczerze https://www.morele.net/pamiec-goodram-irdm-ddr4-4gb-2400mhz-cl15-ir-2400d464l15s-4g-1222112/ ten zestaw jest tańszy od wielu zwykłych kości + ma radiator. 

Mój zestaw to b150m mortar oraz i5 6400, tak wiem taktowanie 2400MHz, ale planuje w przyszłości sprzedać płytę z procesorem i dołożyć do i5 7400. 

 

Jeśli jeszcze mogę dodać mam pytanie odnośnie płyt b150, a b250, czy one różnią się tylko wejściem m2? słyszałem o szynach dla PCI-E, że są większe, ale za to chyba odpowiada procesor? 

Youki
komentarz
komentarz

To zwykłe kostki DDR4, reszta to marketing.

aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9G

Yorweth
komentarz
komentarz
20 minut temu, Youki napisał:

To zwykłe kostki DDR4, reszta to marketing.

aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9G

Wszystkie te kostki ze skrótami IRDM/ IR itd... to zwykłe kości tak? 

 

Proszę jeśli możesz podpowiesz mi jak jest z drugim pytaniem w/w poście? :D 

Youki
komentarz
komentarz

A co byś rozumiał pod terminem niezwykłe? :P

 

Yorweth
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Youki napisał:

A co byś rozumiał pod terminem niezwykłe? :P

 

Sam nie wiem XD Widzę ten dopisek ileś tam razy na morelach, ale pamięci o dziwo z fajnym taktowaniem, opóźnieniami i nawet radiatorem, a cena w porównaniu do innych przystępna i zaczęło mnie to zastanawiać. Potem coś czytałem na ich temat, że maksymalnie może być 16GB i w ogóle, aż w końcu ogłupiałem :c 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.