x-kom hosting

Błąd Ubuntu 14.03 LTS przy logowaniu.

GOLDEN15
utworzono
utworzono

Witam, prosiłbym o pomoc z błędem w systemie ubuntu 14.03 LTS pół roku temu obok windows 10 zainstalowałem ubuntu 14.03 LTS, wszystko było w porządku i system chodził sprawnie przez kilka miesięcy nie używałem tego systemu użytkując w tym czasie zainstalowany obok Windows 10. Niedawno uruchomiłem z boot menu Ubuntu, wszystko ładnie odpalił, ekran logowania został wyświetlony. Kiedy wpisuje prawidłowe hasło jak i próbuje się logować przez gościa przez sekundę pojawia się czarny ekran i wraca do logowania, czytałem wiele rozwiązać w internecie oraz je wypróbowałem, nic nie pomogło. Zauważyłem, że jest na tym forum podobny temat więc go przejrzałem, problem nie jest tam rozwiązany a mój różnie się trochę dlatego piszę nowy, próbowałem logowania Alt+Ctrl+F1 ... i wpisywania tych wszystkich poleceń ale chodzi o to, że żadne z tych poleceń nie działa np. 

Polecenie sudo jest dostępne w /usr/bin/apt-get

Polecenie nie zostało odnalezione gdyż /usr/bin nie jest umieszczony w zmiennej środowiska PATH

apt-get: nie znaleziono polecenia.

 

I wyświetla każde  polecenie znajduje się w jakimś katalogu a potem tak jak wyżej...
Proszę o szybką pomoc. Z góry dziękuje.

GOLDEN15
komentarz
komentarz

Odświeżam temat.

  • 3 tygodnie później...
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jeśli masz dostęp do konsoli spróbuj zalogować się na swoje konto poleceniem: su nazwaużytkownika

Jeśli nie możesz to spróbuj na konto root wpisując samo: su

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.