x-kom hosting

Monitor do gier do 1050 zł

CybransLoyalist
utworzono
utworzono

Witam wszytskich

 

Proszę o poradę jaki monitor wybrać.

Na czym mi zależy/nie zależy/do czego potrzebuję monitora:

1) Cena - do 1100 zł, chociaż oczywiście im mniej tym lepiej - jeśli ktoś mi przedstawi dobry monitor za 700 zł to się ucieszę :)

2) Zastosowanie - normalne użytkowanie komputera, filmy i gry, raczej bez e-sportu czy FPSów - prędzej strategie, Wiedźmin czy Assassin's Creed. Jak każdy lubię jak gra wygląda ładnie i miękko chodzi.

3) Przekątna - teraz mam 21,5 i bardzo mi pasuje, może być trochę większy, załóżmy do 24, ale nie musi

4) Nie mam obsesji żeby czerń była idealnia czarna (wiem, że dla niektórych to must have)

5) Oczywiście ucieszyłaby mnie jakość na tyle dobra, żeby posłużył parę lat (mój idący w odstawkę BENQ dzielnie działał 7 lat)

6) Nie będę go łączyć w setup z innym monitorem

7) Nie potrzebuję głośników ani innych "bajerów"

8) Nie potrzebuję go wieszać na ścianie/ bardzo mozno przechylać / przekręcać do pionu. Tylko podstawowa regulacja

9) Zależy mi na matowej matrycy i ogólnie żeby był przyjazny dla oczu (bo sporo będe przed nim siedzieć a wadę wzroku mam już wystarczająco dużą ;) )

10) Mam Geforce GTX 970 (nie wiem czy to ma znaczenie, więc od wypadku piszę)

 

Dotąd miałam BENQ RL2240H (60 HZ / 1ms) i byłam zadowolona, ale właśnie - jak wielkie znaczenie ma ilość Hz i czas reakcji? Spotykam się ze skrajnymi opiniami - od "nikt nie widzi różnicy między 60 hz a 144" po "olaboga jakże to grać na 60hz". I podobnie z czasem reakcji ;).

 

Znajomi mi sugerują dwa zupełnie różne od siebie monitory:

Acer 144 hz / 1ms -> https://m.ceneo.pl/35878608

Eizo 60 hz / 5ms -> http://www.cyfrowe.pl/druk-montaz-edycja/monitor-eizo-flexscan-ev2316w-czarny.html

 

Z tego co sama rozumiem - Acer ma lepsze parametry, ale Eizo to podobno bardzo solidna firma.

 

Proszę o opinie na temat tych monitorów - a może jakieś zupełnie inne sugestie.

 

Pozdrawiam

Youki
komentarz
komentarz
6 minut temu, CybransLoyalist napisał:

nikt nie widzi różnicy między 60 hz a 144

To chyba Ci sami, co nie widzą różnicy pomiędzy 30 a 60 FPS'ami :)

Tylko EV to bardziej biurowo multimedialna propozycja, do gier lepiej sprawdzi się FS2434 tylko to już budżet nie ten.

W tej cenie 144 Hz to tylko z kiepskim pokryciem barw oraz wąskimi kątami widzenia, GPU też niezbyt odpowiednia by przynajmniej te 100 FPS w najnowszych grach bez dużego obniżania detali uzyskać. 

CybransLoyalist
komentarz
komentarz

Ok, to co byście polecili w tej cenie? Może wystarczyłoby mi 90 HZ? Znacie może jakieś ciekawe propozycje w tym budżecie?

 

Besesumber
komentarz
komentarz

LG 24MP59G https://www.x-kom.pl/p/361250-monitor-led-24-269-lg-24mp59g-czarny.html

Czas reakcji: 1 ms (MBR), 5 ms (GTG)

Obsługa AMD FreeSync

Częstotliwość odświeżania 75 Hz

Ekran IPS 1920 x 1080 (FullHD)

 

CybransLoyalist
komentarz
komentarz

Dzięki, ten wygląda bardzo dobrze jak na tę cenę - szkoda że nie mam karty AMD żeby w pełni skorzystać z jego możliwości. Ale zamówię go mimo to.

 

Besesumber
komentarz
komentarz

Może kiedyś będziesz miał kartę AMD

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.