x-kom hosting

Znaczne spowolnienie pracy laptopa

xPixel
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam , od kilku dni zmagam się z problemem z pracą laptopa , mianowicie w większości gier np. LoL , CS:GO z 300 fps spadło do 60 albo i nawet mniej . Dodam że wszystko zaczęło się dziać po aktualizacji windows'a 10.  Aktualizowałem sterowniki od karty graficznej i nadal żadnego postępu. Laptop ma już 2, 3  lata ale nigdy nie spotkałem się z podobną sytuacją. Zasilanie mam ustawione na maksymalną wydajność. Dodam że to nagrywanie od Xboxa mam wyłączone. 

 

Procek: Intel(R) Core(TM) i7-4710HQ CPU @

Pamięć RAM : 8 GB

Karta Graficzna : Geforce GTX 860

64-bitowy system 

 

Edytowane przez xPixel

Youki
komentarz
komentarz

Sprawdź czy gry uruchamiasz na dedykowanym czy zintegrowanym układzie graficznym.

 

xPixel
komentarz
komentarz (edytowane)
19 minut temu, Youki napisał:

Sprawdź czy gry uruchamiasz na dedykowanym czy zintegrowanym układzie graficznym.

 

Tylko niezbyt  wiem jak

Edytowane przez xPixel
Youki
komentarz
komentarz

W panelu nViidia przykładowo, lub PPM na ikonke gry i opcja Uruchom aplikacje z procesorem graficznym.

xPixel
komentarz
komentarz

Sprawdziłem teraz i jest zaznaczone na domyślnie na zintegrowaną kartą graf

Youki
komentarz
komentarz

Ma być na dedykowany układ o wysokiej wydajności nVidia.

 

xPixel
komentarz
komentarz (edytowane)

Ustawiłem tak i praktycznie nic to nie pomogło sprawdziłem zużycie procesora

gdy mam drop fps sięga nawet do 99 %

 

Edytowane przez xPixel
xPixel
komentarz
komentarz
Dnia 7.08.2017 o 20:46, xPixel napisał:

Doczekam się kiedyś odp? Mam normalne fps'y ale co minute spadają mi do bardzo małej liczby co mam zrobić?

Youki
komentarz
komentarz

Pokaż temperatury podzespołów podczas obciążenia.

Kiedy ostatni raz wymieniałeś pastę termo przewodzącą?

xPixel
komentarz
komentarz

Nie wiem jak sprawdzić temperatury , pasty jeszcze nie wymieniałem od kąd mam laptopa . Niby po paru ustawieniach jest lepiej bo mam takie fps jak miałem wcześniej tylko co gdzieś 1 min spadają mi do bardzo małej liczby.

Youki
komentarz
komentarz
3 godziny temu, xPixel napisał:

Nie wiem jak sprawdzić temperatury ,

Program HWmonitor, przykładowo.

Wygląda, że już czas przeczyścić układ chłodzenia z kurzu oraz wymienić pastę termo przewodzącą.

 

xPixel
komentarz
komentarz

Niestety byłem na wyjeździe na kilka dni i nie miałem dostępu do kompa zaraz pobieram i sprawdzam

 

Youki
komentarz
komentarz

Wrzuć zrzut ekranu najlepiej.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.