x-kom hosting

Podkręcanie dziadka

Amarena
utworzono
utworzono

Cześć. Mam taki drugi komputer z taką specyfikacją:

CPU: Phenom II X3 720 BE

Ram: 5GB DDR2 800mhz

GPU: Radeon HD 7850

Zasilacz: 550W jakiś markowy, w każdym razie nie jest to wyrób zasilaczopodobny

 

Nie jest to jakiś nowy sprzęt, a raczej dziadek. Mama co do tego kilka pytań:

1. Lepiej dokupić ramu czy od razu płytę zmieniać i na AM3 wchodzić? Jaka w zasadzie jest różnica pomiędzy DDR3 +AM3 a DDR2 AM2?

2. Płyta nie ma chłodzenia na modułach zasilania i obawiam się, że nie da sobie rady przy kręceniu. Czy mam rację?

3.  Bez włączonego Cool n Quiet nie uruchamia się system ale posta przechodzi pomyślnie. Temperatury niskie bo chłodzenie EKL założone jest. Jaka może być przyczyna?

 

Dzięki i pozdrawiam

 

FrogsterPL
komentarz
komentarz
12 minut temu, Amarena napisał:

1. Lepiej dokupić ramu czy od razu płytę zmieniać i na AM3 wchodzić? Jaka w zasadzie jest różnica pomiędzy DDR3 +AM3 a DDR2 AM2?

 

W mojej opinii odpuścić dokupowanie RAMu i zająć się modernizacją komputera, przy czym nie pchać się już w AM3, bo to też już "martwa" podstawka, podobnie AM3+. Tak naprawdę i płyta, i procesor, i RAM byłyby do wymiany.

 

 

13 minut temu, Amarena napisał:

2. Płyta nie ma chłodzenia na modułach zasilania i obawiam się, że nie da sobie rady przy kręceniu. Czy mam rację?

 

Tego Ci nikt na 100% nie powie, bo to zależy też m.in. od wentylacji obudowy. Procesor masz w wersji Black Edition, czyli z odblokowanym mnożnikiem - to naprostsza i najmniej "inwazyjna" metoda podkręcania. Jeśli nie będziesz podnosić napięcia zasilania (lub podniesiesz je niewiele) to nie sądzę, żeby płyta miała jakiś problem ze stabilnością. Tak czy owak, po podkręcaniu musiałbyś wykonać testy stabilności. Tu jednak dochodzimy do takiej kwestii, czy w ogóle warto kręcić ten procek, skoro i tak pasowałaby tu wymiana go na coś lepszego. Jaką masz płytę w ogóle?

 

 

Amarena
komentarz
komentarz (edytowane)

Gigabyte GA S55 S3 w rewizji 1.0

 

Wolałbym procesora nie zmieniać, komputer służy tylko do grania w Overwatcha. 30fps wyciąga teraz, chciałbym 60 na średnio - niskich. Szukam sposobu jak to uzyskać możliwie niskim nakładem pieniężnym, tym bardziej że to mój drugi dodatkowy komputer.

Edytowane przez Amarena

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.