x-kom hosting

Problem z włączaniem laptopa

Dyaebl16
utworzono
utworzono

Witam posiadam laptopa Asus GL552VW ROG i mam problem z jego włączaniem się. Laptop włącza się w bardzo dziwny sposób, gdy podłączę go do zasilania od razu się uruchamia, bez klikania przycisku "power". Włącza się z charakterystycznym dźwiękiem (pstryknięciem). Pojawia się napis "Asus" lecz po chwili wszystko gaśnie ( tak jakby komputer się wyłączał) i znów słychać ten dziwny dźwięk, chwilę potem włącza się prawidłowo lecz także z tym dziwnym dźwiękiem którego nigdy wcześniej nie było. Ostatnio przy jego wyłączaniu pojawiło się jakieś okno z powiadomieniem,ale nie zdążyłem przeczytać o czym było bo szybko zniknęło.
Jeśli ktoś może wie o co chodzi i jak to naprawić to proszę o odpowiedź, z góry dziękuję :)

anioł2009
komentarz
komentarz

Laptop na gwarancji ? Jak sie uruchamia od razu po podłączeniu do gniazdka tzn, na pierwszy rzut oka, że gdzies jest zwarcie. Szkoda że nie znamy komunikatu...

 

Działo się też tak w przypadku gdy dysk był w złym stanie lub była padnięta bateryjka biosu. Obie rzeczy do sprawdzenia - bateryjka miernikiem a dysk programem crystal dysk info.

Ten dźwięk może pochodzić od dysku... Chyba że wydobywa się z głośników

  • Super 1
Dyaebl16
komentarz
komentarz

Chyba jeszcze jest na gwarancji muszę znaleźć papiery. Czyli najlepiej go wymienić ? 

Pobrałem ten program do sprawdzenia dysku i z dyskiem jest wszystko ok jest w dobrym stanie

Dodam jeszcze że co włączenie lapka zmienia się godzina i data 

anioł2009
komentarz
komentarz

Padła bateria od biosu... Jeśli jest na gwarancji to zanies do serwisu bo mozna to zrobić samemu ale po co grzebać skoro masz gwarę. Dasz rade wstawić screeny z crystal disk info ?? Bo to że napisało że jest zdrowy nie znaczy ze nie ma bad sektorów lub ich początków ;)  Date i godzine podtrzymuje bateria biosu

Dyaebl16
komentarz
komentarz

Tutaj jest screenshot 

Zrzut ekranu (26).png

anioł2009
komentarz
komentarz

Dysk jest okej. Pozostaje kwestia baterii bios i tego czy masz gwarancję czy nie :)

Dyaebl16
komentarz
komentarz

Tak gwarancja jest jeszcze ważna :)

Czyli najlepiej go oddać na gwarancji i nie grzebać w nim ?

Youki
komentarz
komentarz

Tak.

  • Super 1
Dyaebl16
komentarz
komentarz

Ok, dziękuję Wam za odpowiedź :) 

anioł2009
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak wyżej Youki wspomniał... Niestety nie wiem jakie warunki masz zapisane w gwarancji, nie wszyscy producenci zezwalają na ingerencję użytkownika w sprzęt - nawet w dobrej wierze :)

Oczywiscie przy oddawaniu sprzętu zaznacz/napisz ze masz problem z uruchamianiem a za każdym razem data i godzina sie resetują - to witalna informacja 

Edytowane przez anioł2009
  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.