x-kom hosting

i5 6600 chłodzenie

tomek994
utworzono
utworzono

Witam.

Przyszły upały, a w raz z nimi wyższe temperatury podzespołów.

Procesor podczas obciążenia (np. wiedzmin 3, as unity) osiąga nawet 74 stopnie (średnio ~65), oczywiście na boxowym chłodzeniu.

No i pomyślałem na zakupem jakiegoś lepszego chłodzenia, by biedaczek za bardzo nie cierpiał.

Wcześniej zamontowałem drugi wentylator z przodu obudowy, bo standardowy był jeden z tył, ale niewiele to pomogło.

Tak prezentuje się cały zestaw https://www.morele.net/inventory/info/g7ql5J/

Myślałem nad tym SilentiumPC Spartan 3 Pro HE1024 dość tanie z niezłymi opiniami, tylko czy nie będzie problemów z montażem? Nada się do tej obudowy, płyty głównej?

 

Konfederat
komentarz
komentarz

Spartan jest wystarczający, ale proponowałbym Ci zakup SilentiumPC Fera która jest niewiele droższa a oferuje lepszą wydajność i pracuje ciszej.Możesz jednak spokojnie kupić  tego Spartana.Sprawdź tylko czy jest kompatybilny z Twoją podstawką.Ja kiedyś miałem problem z montażem Spartana, ponieważ kolidował z radiatorami sekcji zasilania.W końcu jednak jakoś go zamontowałem ;)

tomek994
komentarz
komentarz
16 minut temu, Konfederat napisał:

Spartan jest wystarczający, ale proponowałbym Ci zakup SilentiumPC Fera która jest niewiele droższa a oferuje lepszą wydajność i pracuje ciszej.Możesz jednak spokojnie kupić  tego Spartana.Sprawdź tylko czy jest kompatybilny z Twoją podstawką.Ja kiedyś miałem problem z montażem Spartana, ponieważ kolidował z radiatorami sekcji zasilania.W końcu jednak jakoś go zamontowałem ;)

A jak mam to sprawdzić?

cinomatic
komentarz
komentarz

jeżeli płyta główna zachowuje standard ATX/mATX to nie ma się co martwić bo będzie dobry

tomek994
komentarz
komentarz
4 minuty temu, Youki napisał:

To zwykła płyta na 1151, RAM też bez radiatorów, obudowa zmieści Fere 3. https://www.komputronik.pl/product/310610/silentiumpc-fera-3-he1224.html

Czyli jedno jak i drugie będzie ok?

Youki
komentarz
komentarz

TAk.

tomek994
komentarz
komentarz

Ok zamówiłem fere 3. Mam nadzieję, że jakoś ją zamontuje.

Youki
komentarz
komentarz

 

tomek994
komentarz
komentarz
7 minut temu, Youki napisał:

 

Dzięki.

Chyba nawet nie będę musiał wyciągać płyty, bo po demontażu bocznej ścianki obudowy mam dostęp do jej tylnej strony.

 

Youki
komentarz
komentarz

Jeśli sobie poradzisz to obejdzie się bez.

 

tomek994
komentarz
komentarz (edytowane)

Wow. Muszę przyznać, ze jestem zaskoczony. Maksymalna temperatura jaką zarejestrowałem w wiedźminie 3 to 58 stopni.

I znacznie ciszej.

Edytowane przez tomek994

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.