x-kom hosting

[800] Laptop do nauki programowania i do starszych gier

misiek_lf
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć,

Mój Dell Studio 1555 (Radeon HD 4570 chyba, Dual Core 4200 2.0 GHz, 2 GB RAM) się połamał i trzeba go wymienić. Szukam laptopa, który będzie miał trochę lepszą wydajność. Pewnie najlepiej szukać w czymś poleasingowym z korpo.

Do czego:

- nauka JavaScripta, XSLT, Pyhtona, odpalanie DITA OT

- starsze gry: fajnie by było, gdyby poszedł np. Skyrim, LoL, Civ5 (LoL i Civ5 działają już na 1555, ale umiera z przegrzania czasem), byłoby super, gdyby działało Borderlands 2 (jedynka w minimalnych detalach jakoś dała radę na starym)

 Co chciałbym mieć:

- wyjście HDMI

- USB 3.0

- koniecznie matowa matryca, najlepiej 15 cali

- Co najmniej 250 GB dysku, na SSD nie liczę w tej cenie nawet

- klawiatura numeryczna

- jak najmniejsza waga

- gwarancja

- podświetlana klawiatura QWERTY PL

 

Bez czego przeżyję:

- Windows (Ubuntu mi w zupełności wystarczy, Morrowind działa ;) )

- Jeśli kupię Della, to mam już zasilacz

- nie muszę mieć napędu optycznego

 

Możecie doradzić jakiś konkretny model? Tacie kupiłem jakiś czas temu Della 6510 z i5, ale to kawał ciężkiego klocka i nie ma klawiatury numerycznej ani USB 3.0, a zamiast HDMI jest Display Port. Mieści się za to na styk w moim budżecie. 14-calowy jest tańszy, ale to już chyba za mały ekran na moje potrzeby.

Edytowane przez misiek_lf

Youki
komentarz
komentarz

SEnsowną 15'tke w tej cenie ciężko będzie znaleź, a USB 3.0 to dopiero od 6530. Szukaj tego modelu, ewentualnie Thinkpada 530.

 

misiek_lf
komentarz
komentarz (edytowane)

Niestety oba modele przekraczają mój budżet, więc pewnie część wymagań będę musiał sobie darować, o ile nie znajdę egzemplarza z jakimś nieistotnym dla mnie uszkodzeniem. Przede wszystkim zależy mi na wydajności, mogę sobie odpuścić USB czy HDMI czy klawiaturę numeryczną.

Ostatecznie mógłbym zwiększyć budżet do 900 PLN i może się uda upolować Della 6520, warto kombinować?

Edytowane przez misiek_lf
Youki
komentarz
komentarz

Zawsze warto, może jednak przekonasz się do 14'tki? :)

misiek_lf
komentarz
komentarz (edytowane)

Myślałem nad tym trochę, ale w pracy mam 2x 22" + laptopa 14" i jak go wypnę ze stacji dokującej, to ciężko mi się pracuje na takim ekranie. Teraz siedzę przy 15,6 taty i jest już lepiej.

Nie mam niestety możliwości siedzenia w domu przy biurku, więc podłączenie drugiego monitora się nie uda.

A dałoby się przełożyć dysk z 1555? Tam mam 250 GB, wystarczy mi. Zawsze to parę złotych mniej przy kupnie.

Edytowane przez misiek_lf
Youki
komentarz
komentarz

Jeśli to zwykły dysk 2.5 cala na złącze SATA to można przełożyć.

misiek_lf
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli jednak zdecyduję się na 14", to ten ma sens?

http://allegro.pl/laptop-dell-latitude-e6430s-intel-core-i5-4gb-win7-i6906468440.html

W opisie stoi o 6430s, ale na fotkach jest zwykły 6430, który chyba jest lepszy? Znalazłem też wersję z 8GB RAMu za 850 zł, ale klawiatura EU.
Thinkpad T430 nie ma HDMI, a skoro już miałbym się decydować na 14", to ten port chciałbym mieć. Chyba że jest coś co mimo wszystko przemawia na korzyść tego modelu?

 

Sprawdziłem kilka gier u taty na 6510 (Skyrim, New Vegas, Borderlands, Civ5) i ku mojemu zaskoczeniu jest gorzej, niż na starym HD4570. Nie liczyłem na wiele, ale jednak chętnie bym się od czasu do czasu trochę pobawił. Zostaje chyba zapolować na coś używanego z pełnoprawną grafiką zamiast zintegrowanej.

Edytowane przez misiek_lf
Youki
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, misiek_lf napisał:

ku mojemu zaskoczeniu jest gorzej, niż na starym HD4570.

No bo tam jest tylko zintegrowany układ graficzny.

Przy czym w 6530 przy I5 będziesz miał już troche wydajniejszą integre, do tego RAM 1600 MHz w trybie DC podniesie wydajność.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.