x-kom hosting

W czasie grania, np. w H1z1 ekran się zamraża i nic nie mogę zrobić

krzychuuuu
utworzono
utworzono

Witam. 
Szukałem podobnego problemu w innych tematach lecz nie mogłem znaleźć rozwiązania....

po OC procesora w czasie grania np w H1z1 ekran się zamraża i nic nie mogę zrobić... Co to może być?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Temperatury sprawdzałeś? Jaki masz zasilacz? Jaka jest konfiguracja komputera? Czy po powrocie do ustawień fabrycznych procesora sytuacja się poprawia?

krzychuuuu
komentarz
komentarz

procesor :i7 860
płyta główna :  Asrock55M
zasilacz : Silentium PC Vero L2 600 W
karta graficzna: geforce gtx 1060 6 gb g1 gaming
Ram : 8 gb firmy hyperX 2400 mhz.

karta graficzna: gtx 1060 6 gb g1 gaming

po przywróceniu ustawień fabrycznych jest wszystko ok...

temperatury nie przekraczają 60 stopni.

ale teraz jest 3.7 GHZ i BCLK 177

bios 1.jpg

bios 2.jpg

Miałem w csie ustawione fps_max 300 i wtedy był ten problem,przed chwilą ustawiłem fps_max 200 i nie było tego problemu...

i czy mogę go podkręcić jeszcze do 4.2 GHZ na tym sprzęcie?

To co mam zrobić?

krzychuuuu
komentarz
komentarz

Pomoże ktoś?

Oldek
komentarz
komentarz

Wróć do momentu sprzed OC i staraj się stopniowo zjeżdżać w dół z taktowaniami. W końcu znajdziesz granicę.

krzychuuuu
komentarz
komentarz

Ale przecież zasilacz powinien normalnie to udźwignąć,może jakieś napięcie jest za duże?Tak najłatwiej napisać,aby zjeżdżać z taktowaniami...

Na stress teście przy 72 stopniach komp się freezuje....

krzychuuuu
komentarz
komentarz

To idę na inne forum,dziękuję za pomoc.

seneya
komentarz
komentarz
Dnia 3.08.2017 o 20:36, krzychuuuu napisał:

Witam. 
Szukałem podobnego problemu w innych tematach lecz nie mogłem znaleźć rozwiązania....

po OC procesora w czasie grania np w H1z1 ekran się zamraża i nic nie mogę zrobić... Co to może być?

Czy po podkręceniu procka przetestowałeś jego stabilność jakimś programem? Chociażby CINEBENCH-em? Tego typu objaw to z pewnością przesadzone jakieś wartości przy OC. 

krzychuuuu
komentarz
komentarz

Cienebench-em testowałem od razu po 1 uruchomieniu.Po prostu przy 72 stopniach przy stresstescie freezuje się.Może jakieś zabezpieczenie?

seneya
komentarz
komentarz (edytowane)
5 godzin temu, krzychuuuu napisał:

Cienebench-em testowałem od razu po 1 uruchomieniu.Po prostu przy 72 stopniach przy stresstescie freezuje się.Może jakieś zabezpieczenie?

Na stockowym chłodzeniu go kręciłeś? Jeśli tak, to odpuść.

 

Edytowane przez seneya
krzychuuuu
komentarz
komentarz

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fera-3-he1224-v2-spc144-858455/

 

to moje chłodzenie...

Dodam,że pasta została dokładnie rozprowadzona...

Okej,w końcu to zrobiłem :D.Okazało się,że w biosie była ustawiona blokada i zamiast mieć 8 wątków to miałem 4,oprócz tego powodem freezowania się komputeru była wina ustawionego zbyt wysokiego napięcia(1.3V,teraz 1.25V na 3.7 GHz).Komputer przeszedł OCCT i jego temperatury nie przekroczyły 73C(w spoczynku 35C).Czyli mogę jeszcze kręcić go wyżej?

Wysłane z mojego Paris_X przy użyciu Tapatalka

krzychuuuu
komentarz
komentarz

I gdy komputer nie jest włączony dzień to bios wraca do ustawień fabrycznych(czyli 2.8 GHz).Dlaczego tak się dzieje?

Wysłane z mojego Paris_X przy użyciu Tapatalka

FrogsterPL
komentarz
komentarz

A komputer jest cały czas podłączony do prądu czy go odłączasz jak nie używasz?

krzychuuuu
komentarz
komentarz

po wyłączeniu systemu komputer wyłączam przyciskiem zasilacza,ponieważ jeśli tego nie zrobię to włączy się jeszcze raz( nie wiem dlaczego...)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

W takim razie prawdopodobnie wyczerpała się bateryjka na płycie głównej. Służy ona właśnie do tego, by komputer "pamiętał" ustawienia BIOSu nawet wtedy, gdy nie ma zasilania.

 

Takie baterie to groszowe sprawy - odłącz komputer od prądu, wyjmij tą co masz w płycie głównej - jeśli mi się coś nie pomyliło, to chyba będzie typ CR2032. Dla pewności idź wraz z baterią do sklepu i poproś o ten sam typ.

 

Do wyjęcia baterii z płyty głównej może się przydać np. płaski śrubokręt, żeby ją podważyć w "gnieździe" - tylko ostrożnie, żeby tym śrubokrętem się gdzieś nie wbić ;)

  • Super 1
krzychuuuu
komentarz
komentarz
W takim razie prawdopodobnie wyczerpała się bateryjka na płycie głównej. Służy ona właśnie do tego, by komputer "pamiętał" ustawienia BIOSu nawet wtedy, gdy nie ma zasilania.
 
Takie baterie to groszowe sprawy - odłącz komputer od prądu, wyjmij tą co masz w płycie głównej - jeśli mi się coś nie pomyliło, to chyba będzie typ CR2032. Dla pewności idź wraz z baterią do sklepu i poproś o ten sam typ.
 
Do wyjęcia baterii z płyty głównej może się przydać np. płaski śrubokręt, żeby ją podważyć w "gnieździe" - tylko ostrożnie, żeby tym śrubokrętem się gdzieś nie wbić
Okej,zrobię tak jak mówisz.Czy z takimi temperaturami(parę kom. wyżej) mogę myśleć jeszcze o dalszym podkręcaniu?

Wysłane z mojego Paris_X przy użyciu Tapatalka

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Niewiele, ale wydaje mi się, że jeszcze można trochę taktowanie podbić - grunt, żeby procesor przechodził cały czas testy stabilności. Upewnij się tylko, że masz w BIOSie zaznaczoną opcję odpowiedzialną za wyłączenie komputera gdyby temperatura wymknęła się spod kontroli (lub jakieś inne zabezpieczenia termiczne).

 

Zwróć też uwagę na temperaturę w pomieszczeniu. Jeśli zdarzają się tam wyższe temperatury niż obecnie, jak będziesz podkręcać, to zostaw procesorowi więcej "oddechu" na takie warunki (tj. nie przesadzaj z podkręcaniem do granic możliwości termicznych), żeby nawet przy dużych upałach się nie przegrzewał.

 

Na jak długo uruchamiałeś poprzednio OCCT?

krzychuuuu
komentarz
komentarz
Niewiele, ale wydaje mi się, że jeszcze można trochę taktowanie podbić - grunt, żeby procesor przechodził cały czas testy stabilności. Upewnij się tylko, że masz w BIOSie zaznaczoną opcję odpowiedzialną za wyłączenie komputera gdyby temperatura wymknęła się spod kontroli (lub jakieś inne zabezpieczenia termiczne).
 
Zwróć też uwagę na temperaturę w pomieszczeniu. Jeśli zdarzają się tam wyższe temperatury niż obecnie, jak będziesz podkręcać, to zostaw procesorowi więcej "oddechu" na takie warunki (tj. nie przesadzaj z podkręcaniem do granic możliwości termicznych), żeby nawet przy dużych upałach się nie przegrzewał.
 
Na jak długo uruchamiałeś poprzednio OCCT?
Raz na napieciu 2.5 przeszedl 10 minutowego a pozniej po 5 minutach się freezował...

Wysłane z mojego Paris_X przy użyciu Tapatalka

FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

10 minut to nic. Jeśli chcesz mieć pewność, że komputer jest stabilny, to OCCT się włącza co najmniej na godzinę (ba, niech to będzie choćby i 30 minut), oczywiście monitorując temperatury. W takim razie niestety, ale musisz wrócić do dotychczasowych ustawień.

Edytowane przez FrogsterPL
krzychuuuu
komentarz
komentarz
10 minut to nic. Jeśli chcesz mieć pewność, że komputer jest stabilny, to OCCT się włącza co najmniej na godzinę (ba, niech to będzie choćby i 30 minut), oczywiście monitorując temperatury. W takim razie niestety, ale musisz wrócić do dotychczasowych ustawień.

Ok,rozebrałem kompa,zrobiłem kablologię,wymieniłem bateryjkę i próbuję z OCCT

 

Wysłane z mojego Paris_X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Powodzenia :)

krzychuuuu
komentarz
komentarz

Przy stresstescie wyskoczył mi blueescreen :

 BCCode:    124
 BCP1:    0000000000000000
  BCP2:    FFFFFA80082E8028
  BCP3:    00000000FA000000
  BCP4:    0000000000400405
  OS Version:    6_1_7601
  Service Pack:    1_0
  Product:    768_1

Pliki pomagające opisać problem:
  C:\Windows\Minidump\080917-19578-01.dmp
  C:\Users\krzychuuuu\AppData\Local\Temp\WER-28265-0.sysdata.xml

Dysk sprawdzony programem HD Tune....

krzychuuuu
komentarz
komentarz

Hahaha teraz wyskakuje mi bluescreen :Dd459cf63450d99a45d093f2ed36a1a58.jpg

Wysłane z mojego Paris_X przy użyciu Tapatalka

Youki
komentarz
komentarz

Spakuj pliki z folderu Minidump i wrzuć na jakiś upload.

 

krzychuuuu
komentarz
komentarz

Proszę,mam nadzieję że dobrze to zrobiłem

pliki Windows.zip

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.