x-kom hosting

Laptop Lenovo G510

Sebeg13
utworzono
utworzono

Witam. Mam problem z laptopem Lenovo G510 (win 8.1). Mianowicie odpalam go, wyskakuje napis Lenovo i to kółeczko ładowania (ok 3-4min.) po czym wyskakuje Blue Screen, z komunikatem że komputer napotkał problem i na końcu tam "inaccessible boot device".
Sformatowałem dysk i to nic nie dało. Czytałem, że może właśnie dysk twardy jest uszkodzony. Podpiąłem go do kompa, odpaliłem HD Tune i raczej z nim wszystko dobrze (screen)

health.png.f8eeacd256de519eb9c49a96e489b9c8.png

Generalnie wcześniej było tak, że za jakimś piątym-dziesiątym razem lapek się w końcu uruchamiał, a teraz nie daje rady.Jeszcze kiedy działał to w HD Tune też robiłem Error Scan (z tym że najpierw od 0 do 700+GB, a później od 700GB do 1000GB. Dysk 1 TB) i tam wszystko na zielono było. Co tutaj może nie grać? Z góry dzięki za pomoc :) 

Youki
komentarz
komentarz

Jakiś zewnętrzn dysk, pendrive jest podłączony?

Formatowany był dysk na czysto czy tylko przywracane ustaienia fabryczne?

  • Dobra wypowiedź 1
Sebeg13
komentarz
komentarz

Zewnętrznie nic nie ma. Było przywracanie ustawień fabrycznych, bo na dysku są poukrywane te one key recovery. W sensie do lapka nie było płytki systemowej tylko jest partycja ukryta

Youki
komentarz
komentarz

Tak, wiem.

Ale korzystałeś właśnie z Recovery czy wbudowanej w Windowsa opcji przywracania ustawień fabrycznych?

  • Dobra wypowiedź 1
Sebeg13
komentarz
komentarz (edytowane)

Przywróciłem ustawienia fabryczne, tak mi się wydaje. Ta druga opcja to w sensie że przywróciłem do jakiegos punktu w systemie? To tak nie robiłem.  Przywróciłem ustawienia fabryczne. 

Edit. Nie bardzo rozumiem czym sie różnią te dwa rozwiązania. Na dysku nie ma żadnych moich plików. Tylko to co tam Lenovo gwarantuje na początku. A ogólnie używałem tego przycisku OneKeyRecovery przy przycisku power.

Edytowane przez Sebeg13
Youki
komentarz
komentarz
11 godzin temu, Sebeg13 napisał:

A ogólnie używałem tego przycisku OneKeyRecovery przy przycisku power.

O to mi właśnie chodziło.

Pokaż jeszcze zrzut ekranu z apletu Narzędzia administracyjne - Zarządzanie Komputerem - Magazyn - Zarządzanie dyskami.

  • Dobra wypowiedź 1
Sebeg13
komentarz
komentarz (edytowane)
4 minuty temu, Youki napisał:

O to mi właśnie chodziło.

Pokaż jeszcze zrzut ekranu z apletu Narzędzia administracyjne - Zarządzanie Komputerem - Magazyn - Zarządzanie dyskami.

Ale ja nie mogę uruchomić lapka :D

Jedyne co to odpala sie taki ekran po tym Blue Screenue (załącznik)

20170727_165943.thumb.jpg.343a0b660dd2c48ac682be7586a704ce.jpg

No albo mogę odpalić ten OneRecoveryKey i wejść w Biosa.

Edytowane przez Sebeg13
Youki
komentarz
komentarz

Przydałoby się odczytać klucz i spróbować zainstalować system na czysto z ISO ze strony MS'a.

  • Dobra wypowiedź 1
Sebeg13
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam juz pendrive do bootowania, ale właśnie co z tym kluczem? Jak go odczytać z BIOS, bo naklejka jest bez klucza. Czytałem że przy instalacji klucz sie sam aktywuje, ale czy aby napewno?

 

Edit.

Znalazłem coś takiego. Czy to zadziała?

"Zainstaluj z kluczem generic po czym użyj komendy w wierszu poleceń uruchomionym jako administrator:
slmgr -upk
i zrestartuj komputer.

klucze generic umożliwiają instalację/pobranie systemu, ale nie aktywację :exclam: :
8: FB4WR-32NVD-4RW79-XQFWH-CYQG3
8 pro: XKY4K-2NRWR-8F6P2-448RF-CRYQH
8.1: 334NH-RXG76-64THK-C7CKG-D3VPT
8.1 pro: XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB
8.1 N: 6NPQ8-PK64X-W4WMM-MF84V-RGB89
8.1 pro N: JRBBN-4Q997-H4RM2-H3B7W-Q68KC 

"

 

Edit2.

No i generalnie ten lapek jak sie dalo uruchimic to sie zawieszal (obraz zastygal) i trzeba go bylo wyłączyć przyciskiem zasilania. To moze jednak nie wina tego systemu tylko coś fizycznie w nim nie gra 

Edytowane przez Sebeg13
Youki
komentarz
komentarz

Gwarancji już nie masz?

  • Dobra wypowiedź 1
Sebeg13
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Youki napisał:

Gwarancji już nie masz?

Nie mam 

Youki
komentarz
komentarz
6 godzin temu, Sebeg13 napisał:

Mam juz pendrive do bootowania, ale właśnie co z tym kluczem

Profilaktycznie postaw na nowej partycji wersje TRIAL i tyle ;) 

  • Dobra wypowiedź 1
Sebeg13
komentarz
komentarz (edytowane)
14 godzin temu, Youki napisał:

Profilaktycznie postaw na nowej partycji wersje TRIAL i tyle ;) 

Udało mi się go odpalić[nie bootowalem z pendriva] (pewnie za chwile i tak się zawiesi), ale czy to są dobre temperatury na odpalonym samym chromie597c47f9d3a62_temperaturylapka.thumb.png.3600999bee4c9c98f706e4984e742945.png

 

Edit.
Dorzucam jeszcze screen z Zarządzania dyskami597c4cc2ba86e_Zarzadzaniedyskami.thumb.PNG.36386037f41c91e89171fad8874a17ed.PNG

 

PS. Co jeszcze w nim sprawdzić póki działa? :D 

Wyczyściłem go z kurzu i teraz te temperatury wyglądają lepiej. Ciekawe czy problem ustanie.597c8805bf18a_temperaturylapka2.thumb.png.b58d9bbc7206690e2e32381115196201.png

Edytowane przez Sebeg13
Youki
komentarz
komentarz

Temperatury tutaj raczej były nieistotne, ale testuj i sprawdzaj.

Sebeg13
komentarz
komentarz
8 minut temu, Youki napisał:

Temperatury tutaj raczej były nieistotne, ale testuj i sprawdzaj.

Tylko za bardzo nie wiem co robić dalej. Jakieś wskazówki?

Youki
komentarz
komentarz

A jak obecnie wygląda sytuacja z uruchamianiem, po staremu?

Sebeg13
komentarz
komentarz
16 godzin temu, Youki napisał:

A jak obecnie wygląda sytuacja z uruchamianiem, po staremu?

Na ten moment wszystko jest w porządku, ale boję się, że problem zaraz wróci. Na razie chyba to zostawić??

Youki
komentarz
komentarz

Zostaw.

 

  • 11 miesięcy później...
Sebeg13
komentarz
komentarz

Jakby to komuś pomogło to w serwisie wymienili mi RAM bo był uszkodzony, zainstalowali windows 10 (ale to po prostu aby przejść z 8.1 na 10) i już wszystko śmigało.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.