x-kom hosting

Wymiana procesora i płyty głównej

ade2309
utworzono
utworzono

Witam, tak jak w tytule w najbliższym czasie mam zamiar wymienić procesor i płytę główną. Zastanawiam się nad nowym i5 7600k i do niego płytą z270 lub używanym i7 6700k i z170. Komputera używam głównie do gier. Reszta komponentów które posiadam:

 

- Palit GeForce GTX1060 Super JetStream 6GB

- GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3

- Kingston 8GB (2x4GB) 2133MHz CL14 HyperX Fury Black

- Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny (tutaj mam pytanie czy ten zasilacz da radę po wymianie procka i płyty)

- SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z)

- Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012 (tutaj też mam pytanie czy to chłodzenie da radę z tym prockiem bez podkręcania, później jak będę chciał podkręcać to wymienię na lepsze)

 

Który procek i płytę wybralibyście na moim miejscu?

Mati18
komentarz
komentarz

Jaki procesor i płytę główną posiadasz w tej chwili?

26 minut temu, ade2309 napisał:

czy to chłodzenie da radę z tym prockiem bez podkręcania

Da, ale kupować procesor z odblokowanym mnożnikiem i płytę do OC bez zamiaru podkręcania trochę mija się z celem.

 

28 minut temu, ade2309 napisał:

Komputera używam głównie do gier

Konkretnie do jakich?

Jaki masz monitor?

ade2309
komentarz
komentarz

Teraz posiadam i5 6400 i msi b150m pro-vdh, ale chce je sprzedać. Najwięcej gram w cs:go, ale też w fife 17 niedługo fife 18, gta 5, forze horizon 3. Monitor mam LG Flatron w2243s, ale możliwe że wymienię go na jakiś z 144 hz. A co myślisz o ryzen 5 1600 + odpowiednia płyta do niego?

Youki
komentarz
komentarz

Poczekaj aż wyjdzie Cofee lake chociaż, póki co nie ma sensu CPU z płytą jeszcze zmieniać.

ade2309
komentarz
komentarz

A kiedy mają wyjść te nowe procki? Wiadomo czy będzie jakiś nowy w przedziale 1000-1200zł?

Youki
komentarz
komentarz

Zapewne wkrótce, ale po prostu nie opłaca się zmieniać teraz Twojego CPU na 7600K, nawet wliczając OC. Za duży koszt kupna procesora, płyty, coolera w stosunku do wzrostu, szczególnie przy obecnym monitorze.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.