x-kom hosting

SAMSUNG SSD 850 EVO 500GB M.2 czy klasyczny SAMSUNG 500GB SERIA 850 EVO

mirekch65
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

jestem w trakcie składania nowego kompa i mam problem z wyborem dysku do mobo ASROCK FATAL1TY Z270 GAMING K4.

Zastanawiam się nad wyborem między SAMSUNG SSD 850 EVO 500GB M.2 (MZN5E500BW) (koszt 720 zł.) a klasycznym Samsung dysk SSD 850 EVO 500GB SATAIII (koszt 689 zł.), a może powinienem wybrać połączenie INTEL OPTANE MEMORY 32GB PCIE (MEMPEK1W032GAXT) z TOSHIBA P300 1TB 3,5" (koszt 515 zł.)

Mówiąc szczerze nie jestem pewien czy każde z tych rozwiązań jest możliwe na tej płycie. 

Dysk miałby współpracować z prockiem i5-7600K i kartą graficzną 1060 a całość służyć będzie głównie do grania.

Nie jestem pewien czy wybór dysku M.2 da mi cokolwiek, poza mniejszymi wymiarami (z opisów wynika, że prędkości są takie same).

Edytowane przez mirekch65
zdublowany tekst

Mati18
komentarz
komentarz (edytowane)
12 minut temu, mirekch65 napisał:

Nie jestem pewien czy wybór dysku M.2 da mi cokolwiek

Da Ci, ale tylko przy zastosowaniach profesjonalnych, ale przy normalnym użytkowaniu specjalnej różnicy nie zauważysz.

 

12 minut temu, mirekch65 napisał:

INTEL OPTANE MEMORY 32GB PCIE

Na razie to jeszcze za drogie rozwiązanie.

 

12 minut temu, mirekch65 napisał:

SAMSUNG SSD 850 EVO

Seria EVO od Samsunga jest nieopłacalna. Są to mimo wszystko kostki TLC. Jak już Samsung to seria PRO.

Masz już jakieś części do PC? Czy dopiero zamawiasz? Jeśli dopiero zamawiasz to podaj wszystkie części + budżet.

Edytowane przez Mati18
Jaro070
komentarz
komentarz
56 minut temu, mirekch65 napisał:

Nie jestem pewien czy wybór dysku M.2 da mi cokolwiek

 

Żeby mieć lepsze osiągi musiałbyś kupić dysk M.2 z interfejsem PCI-Express - https://polecanelaptopy.wordpress.com/polecane-dyski-ssd-m-2-2016/

mirekch65
komentarz
komentarz

Mam juz prawie wszystko.

Pozostała mi płyta glówna i dysk.

Mati18
komentarz
komentarz

Jak koniecznie potrzebujesz dysku SSD 500 GB to popatrz na GoodRam Iridium Pro 480 GB, a MOBO weź ASRocka Z270 K4

mirekch65
komentarz
komentarz

Dzięki Mati.

Zamawiam zatem ASRocka Z270 K4.

Jeszcze tylko waham się w sprawie tego dysku. Jak przeglądam porównania, to jednak ten dysk Samsunga jest sporo wyżej od GoodRam w testach prędkości a Samsung też daje gwarancję 5 lat, i juz nie wiem co zrobić.

Pomóżcie mi, proszę, podjąć decyzję. Może jeszcze ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi dyskami. 

 

Youki
komentarz
komentarz

Nie odczujesz tego realnie, a Iridium Pro to sprawdzony model.

 

Mati18
komentarz
komentarz
19 minut temu, Besesumber napisał:

SAMSUNG Seria 960 EVO

To nie jest najlepszy pomysł. Drogi SSD na kostkach TLC. Jego prędkości nie odczujesz w normalnym użytkowaniu.

mirekch65
komentarz
komentarz

Ok, poddaję się, wezmę GoodRam.

Może na początku będę żałował ale za kilka lat być może rzeczywiście będę sie cieszył. że podjąlem taka decyzję ze względu na trwałość.

Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.