x-kom hosting

Dostępne 8 GB RAM, czyta 3,96 GB RAM

Slawek1994
utworzono
utworzono

Witam wszystkich :)

Nie miałem czasu siedzieć na kompie, jednak aktualnie mam i problem który już trwa od jakiegoś czasu należałoby rozwiązać, jednak próbowałem i nie jestem w stanie sam temu sprostać.

Tak jak w temacie, płyta główna czyta Ramy w "Single channel memory mode" czego nie jestem w stanie zmienić bądź cokolwiek z tym zrobić.

Dodam również że zamieniałem kostki i są sprawne.

Także należy dodać że na początku system zainstalowałem na normalnym dysku co było błędem mając także dysk SSD, jednak wtedy system czytał 8GB, a także takiej ilości używał.

Po przeinstalowaniu systemu na dysk SSD pojawił się problem którego nie potrafię rozwiązać.

W LINKU dodaje zdjęcia które mam nadzieje pomogą wpaść na jakiś pomysł.

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pomoc.

 

http://pokazywarka.pl/nco73e/

Youki
komentarz
komentarz

W msconfig nic nie ustawiałeś?

RAM do których złącz masz obecnie włożony?

Slawek1994
komentarz
komentarz

W msconfig nic nie ustawiałem, jedyne co to w chwili pojawienia się problemu starałem się ustawić "Masymalna pamięć" na 8000, jednak to nic nie dało.

Jeżeli chodzi o złącza to zmieniałem między A1 i B1 oraz A2 i B2. Aktualnie kostki są włożone w złącza A2 i B2

 

http://pokazywarka.pl/xlht0j/

Youki
komentarz
komentarz

A sprawdzałeś czy na jednej kostkce normalnie odczytuje 4 GB? :) 

Slawek1994
komentarz
komentarz

No i właśnie tutaj się robi zabawnie, jak włożę jedną kostkę bez drugiej, nie ważne którą bo próbowałem obu, to w tej chwili komputer zaczyna "pipczeć", nie mam pojęcie o co tutaj zasadniczo chodzi, bo jak już mówiłem przed zainstalowaniem systemu na dysk SSD czytało 8 GB RAM, oraz 8 GB RAM było także w użyciu ~_^

Youki
komentarz
komentarz

Jak pipczy, 3 razy? 

Z każdą kostką w każdym złączu tak samo?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.