x-kom hosting

Hp Omen- kilka pytań

valenrot17
utworzono
utworzono

Witam, 
Planujemy z narzeczoną zakup nowego laptopa ponieważ nasze dwa dziadki zaczynają niedomagać. 
Ponieważ kobiety kupują również oczami po rekonesansie w komputroniku "zaakceptowany" został ww. Hp Omen w wersji 15 calowej.

Budżet jaki posiadamy to około 3400- 3800 złotych. Interesuje mnie model z kartą grafiki geforce 1050 (od gier mam ps4, ale czasem jakąś strategie czy sieciówkę lubię odpalić).
Moje pytania:

1) Omeny występują w bdb cenie w tzw aukacachj outletowych sklepów komputronik czy xkom, sprzedawane są jako nowe z pełna gwarancją z jakimiś tam rysami itd, co raczej nam nie przeszkadza, jak Państwa doświadczenia w tej kwestii? Bać się tego czy można kupować? 

np: http://allegro.pl/outlet-hp-omen-i5-7300hq-8gb-1tb-gtx1050-fhd-win10-i6903857041.html

2) Jak wygląda sprawa późniejszego montażu dodatkowego dysku w tym modelu? Czy posiada on wolne miejsce na dodatkowy dysk twardy? Konkretnie chodzi mi o zakup np. wersji z dyskiem 1TB, a następnie dołożenie ssd. Czy może lepiej kupić wersję z ssd, a następnie dołożyć hdd jeśli jest taka możliwość?
3) Jak ogólnie sprawuje się ten model? O hp podobnie jak i o innych producentach chodzą różne legedny. Jeśli to będzie lepsza opcja to na drugim miejscu jest w kwestiach wizualnych mojej drugiej połowy Dell Inspiron 7567 rownież z gtx 1050.

4) Komputer chcemy kupić z akucjii allegro, ponieważ mniej nas zabolą raty 10x np 350 złotych z payU niż od razy wydać całą sumę.

5) Komputer może, ale nie musi być z systemem choć, żadnej aukcji bez win z tymi modelami w sumie nie udało mi się znaleźć. 

 

Dziękuje i pozdrawiam

Youki
komentarz
komentarz
21 minut temu, valenrot17 napisał:

Bać się tego czy można kupować? 

np:

Zawsze można zwrócić.

SSD można dołożyć osobno w formacie M.2 do dysku HDD.

Szału nie ma, dość gorący i głośny, ale to w tej cenie Acera VX15 nowego raczej nie dostaniesz.

 

Youki
komentarz
komentarz

W tym Dellu są tragiczne matryce :) 

Na przykład tylko modele z Playa mają równie kiepskie matryce TN, dużo ludzi same wymienia na matryce IPS ze starszych modeli, którą można kupić za 150-180 zł

Youki
komentarz
komentarz

Podałeś link do kategorii na allegro :) 

Youki
komentarz
komentarz

Ten jest dość tanio, patrząc pod kątem ceny tego egzemplarza to jest OK.

anioł2009
komentarz
komentarz

Z tym że acer to o wiele lepszy wybór niż ten legion :E

valenrot17
komentarz
komentarz

Zaryzykowalem i kupiłem jednak omena, nowego z komputronika za 3699. Póki co nie testowałem gier ale cała reszta (filmy, programy biurowe itd) *bajka, matryca bardzo ładna no i skurczybyk na prawdę jest malutki jak na laptop pseudo dla graczy :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.