x-kom hosting

BenQ ZOWIE XL2540 vs ASUS ROG PG258Q

slsv01
utworzono
utworzono

Witam, tak jak w temacie potrzebuję rady, który monitor wybrać. Wykorzystanie to głównie gry fps. W przypadku monitorów 144hz widziałem dużo testów, np. który model lepiej wypada z kolorami itd. w przypadku monitorów 240hz ciężko mi takich dokładnych testów się doszukać, posiadam kartę graficzną gtx 1080, więc myślę nad asusem, ze względu na gsync, który mogłbym wykorzystać czasem do innych gierek, ale z drugiej strony słyszałem, że benq ma bodajże lepszy kontrast. 

Youki
komentarz
komentarz

Tylko z Asusem ciężko trafić, bo dość dużo modeli ma różne problemy z matrycą i są często wymieniae.

  • Dobra wypowiedź 1
slsv01
komentarz
komentarz
9 minut temu, Youki napisał:

Tylko z Asusem ciężko trafić, bo dość dużo modeli ma różne problemy z matrycą i są często wymieniae.

https://www.morele.net/monitor-asus-rog-pg258q-1328956/ widzę, że można za 40zł wrzucić do koszyka "Test panelu LCD na obecność 'bad pixeli' i 'sub pixeli'" warto byłoby w to ewentualnie zainwestować, żeby potem nie wymieniać? 

 

Jak w ogólnym rozrachunku wypada ten asus z benq, są jakieś korzyści, które przemawiają za benq? Czy jednak warto dopłacić te parę stówek i cieszyć się asusem z funkcją gsync?

Youki
komentarz
komentarz
16 minut temu, slsv01 napisał:

warto byłoby w to ewentualnie zainwestować, żeby potem nie wymieniać?

Nie, te wszystkie tego typu testy w sklepach to zwykły pic na wode. 

  • Dobra wypowiedź 1
slsv01
komentarz
komentarz
Teraz, Youki napisał:

Nie, te wszystkie tego typu testy w sklepach to zwykły pic na wode. 

Jakie sugerowałbyś rozwiązanie w moim przypadku? Lecieć w tego asusa i liczyć na szczęście, że wszystko będzie ok? 

 

Oraz druga sprawa, na której mi ciągle najbardziej zależy, jak wypadnie asus przy benq z kolorami i ogólnie? Bo w jakichś porównaniach zauważyłem, że benq ma chyba lepszy kontrast. Warto zainwestować w tego asusa mając na uwadze jedynie monitory 240hz?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.