x-kom hosting

[max8000] 17" UHD, grafika, biuro, edycja filmów

Numenius
utworzono
utworzono

Szukam laptopa do zastosowań domowych, pisania bloga i bezproblemowej edycji zdjęć w PS oraz przyszłościowo do edycji filmów. Nie potrzebuję systemu, napęd optyczny może być, ale nie musi, dysk min 1TB + SSD.

 

Ponieważ będzie to zamiennik desktopa, celuję w 17,3" [nie sądzę abym w przyszłości podłączał do niego zewnętrzne monitory, ale kto wie].

Wg mnie 1920x1080 [FHD] na 17,3" nie wygląda powalająco, więc zacząłem szukać 3840x2160 [UHD] i tutaj spotykałem się z niewielkim wyborem, wysokimi cenami i ścianą sprzedawców – że UHD się nie sprawdził, że producenci od niego odchodzą, że karty nie dają rady itp. itd.

Zidentyfikowałem następujące laptopy:

 

HP OMEN 17 za 7.400 zł

Intel Core i7-6700HQ

RAM 16GB DDR4

Dysk SSD 128GB + HDD 2TB

Nvidia GeForce GTX 1070 8GB GDDR5

 

Co mi nie pasuje: brak USB-C, nienajlepszy touchpad [wg opinii w internecie], plastikowa, siermiężna obudowa, brak zmiany ustawień podświetlenie klawiatury. Klawiatura z jakiegoś arabskiego kraju – mają być naklejki – na 18 klawiszach od 1-0 oraz znakach interpunkcyjnych – słabo to widzę podczas używania podświetlonej klawiatury.  

 

Dell Alienware 17 R3 za 7.550 zł

Intel Core i7-6820HK

RAM 16GB DDR4

Dysk SSD 256GB + HDD 1TB

Nvidia GeForce GTX 980M 8GB GDDR5

 

Co mi nie pasuje: nie najnowszy model, mam obawy co do klawiatury, która wygląda na przedpotopową, brak klawisza menu obok prawego Ctrl! [używam do non stop podczas pisania]. Trochę przestarzała grafika, choć nie jest najistotniejsza przy PS, może to mieć wpływ na obróbkę filmów? Bardzo mały touchpad.

 

Dell Alienware 17 R4 za 7.050 zł

Intel Core i7-6700HQ

RAM 8GB DDR4

Dysk SSD BRAK + HDD 1TB

AMD Radeon R9 470 8GB GDDR5

 

Co mi nie pasuje: mało RAM, klawiatura i touchpad jw. Nie wiem co myśleć o grafice

 

HP Pavilion 17 za 4.999 zł

Procesor Intel Core i7-7700HQ

RAM 16GB DDR4 [max 16GB]

Dysk SSD 256GB M.2 NVMe + HDD 1TB

Nvidia GeForce GTX 1050 4GB GDDR5

 

Co mi nie pasuje: model z programu wyprzedażowego HP [komputery nie są używane: jednostki nowe, pochodzące z nadwyżek produkcyjnych, nadwyżek magazynowych bądź niezrealizowanych zamówień, przetestowane przez producenta, jak sprawdzane przez sprzedającego – tak twierdzi sprzedawca. Max RAM 16GB, touchpad pewnie taki sam jak w HP Omen, brak USB-C, polski, ale i czeski układ klawiatury – chyba z Czech.

 

Czyżbym oczekiwał komputera o parametrach nieosiągalnych w tym zakresie cenowym?

 

Numenius
komentarz
komentarz (edytowane)

W tak zwanym międzyczasie znalazłem następującą maszynę. nieco ponad budżet [8400], ale w zasadzie nie mam się do czego przyczepić [matryca, grzanie?]

https://www.amazon.de/gp/switch-language/product/B01MY4ILWH/?ie=UTF8&language=pl_PL&tag=geizhals04-21

 

Nigdy nie miałem do czynienia z Acerem, Asus wydaje mi się bardziej popularny i jako ten z większą renomą. 

W recenzjach powtarza się problem z wentylatorami i nadmiernym grzaniem - czy to może być problem jednostkowy, czy raczej cecha modelu, firmy?

 

Niestety i ten sprzęt, jak każdy ma jakąś wadę: brak miejsca na HDD...

Edytowane przez Numenius
Mati18
komentarz
komentarz
5 godzin temu, Numenius napisał:

Jednej rzeczy nie przemyślałeś. W Niemczech mają inny układ klawiatury, tj. QWERTZ. U nas mamy układ QWERTY (US). Tak więć trzeba inwestować w naklejki spolszczające.

Autorze, co do ekranu UHD - jest to rozwiązanie drogie i mało opłacalne. W twoim przypadku poszukałbym czegoś na kadłubku Clevo z GTX-em 1070. Np. takiego Hyperbooka.

Numenius
komentarz
komentarz

Dzięki, faktycznie zapomniałem, że niemieckie klawiatury są nieco inne.

 

Jeśli chodzi o ekran, to rozumiem, że UHD jest po prostu drogi. No cóż, za wygodę się płaci. Żona ma Microsoft Surface, którego rozdzielczość to 2736 x 1824 (267 ppi) i ja go czasem używam, więc gdy myślę o 17 calach i FHD [127 ppi], to nie widzę tego zbyt optymistycznie ;)

Mati18
komentarz
komentarz

Ja też mam Surface i faktycznie komfort użytkowania jest zupełnie inny. Tylko UHD jest jeszcze wyższą rozdzielczością i słabo wpływa chociażby na baterię. Poza tym w Surface znacząca przewagą jest dotyk, a w większości tak dużych ekranów UHD i tak go nie uświadczysz. Ja na twoim miejscu poszukałbym laptopa z matrycą QHD IPS 120-65Hz z G-Sync.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.