x-kom hosting

Zmiana routera-brak internetu na 1 laptopie

Darest6
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, dostałem nowy router od UPC ( zwiększyłem prędkość internetu )  i laptop po połączeniu z routerem wyświetlał " zabezpieczone, brak internetu). Internetu faktycznie nie było, przez kabel chodził. Inne urządzenia odbierały sygnał Wi-Fi, przed zmianą routera laptop również odbierał sygnał. Postanowiłem zrobić test i udostępniłem internet z telefonu, laptop sygnał odbierał, ale w prawym dolnym rogu ikonka Wi-Fi dalej pokazuje brak sygnalu ( a internet chodził ) i tu się podziały cuda, po tym teście zadziałało Wi-Fi z routera, ale ikonka ta dalej pokazuje brak sygnału z napisem ( zabezpieczone, brak połączenia ) zrobiłem test prędkości na stronie speedtest.pl i wyniki to: 49.20 Mb/s pobierania, ping 16 ms, a prędkość wysyłania to 10.19, a internet 120 Mb/s .

Proszę o pomoc :)

Edit: zrobiłem test na innym laptopie, słabszym od mojego i  wynik co do pingu i wysyłania był podobny, lecz pobierania ponad 89 Mb/s. Oba testy z tego samego miejsca.

Edytowane przez Darest6

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Musisz mieć kartę wifi, która obsłuży 120mb/s. Myślę że nawet karta wifi w technologii 'n' 450mbps nie pociągnie 120mb/s. Oczywiście musi stać metr od routera.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.