x-kom hosting

[~4500] Laptop - studia i gry (Dream machines?)

NickyNick
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć, od pewnego czasu rozglądam się za laptopem z przeznaczeniem głównie na studia i do gier. Najlepiej jakby nie był jakiś bardzo duży i ciężki, taka przekątna 15.6 cali jest chyba dość standardową wielkością.

Jeśli chodzi o gry, to z tych bardziej wymagających tytułów zależy mi na Battlefield 1, a z mniej to na CSie. 

System jestem w stanie sobie raczej wgrać, więc nie jest wymagany.

Przeczytałem już sporo tematów na forum i najbardziej przypadła mi do gustu specyfikacja modelu Dream Machines G1050Ti (G1050Ti-15PL20)

 

Procesor to Intel Core i7-7700HQ, przeglądałem różne rankingi i wychodzi na to, że nie znajdę laptopa w podobnej cenie z lepszym procesorem, czy to prawda?

Karta graficzna to NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4GB, tutaj z tego co czytałem, to jednak sporo sporo lepsza jest gtx 1060, jednak nie mogłem znaleźć laptopa z taką kartą poniżej 5000zł. Inna kwestia to taka, że mógłbym znaleźć to GTX 1050 Ti ale z 6GB pamięci, jednak czy ma to sens i odgrywa dużą rolę? Czytałem, że nie, ale w razie czego proszę mnie poprawić.

Pamięć RAM 8GB, z możliwością dołożenia do 32GB

Matryca matowa

Dysk HDD 1TB i Dysk SSD M.2 PCle 120GB, tutaj chyba nie można się do niczego przyczepić i jest to dość dobra konfiguracja

Nie wiem niestety jak to wygląda z baterią, jest napisane, że posiada akumulator 6-komorowy, litowo-jonowy, 62Wh. Czy jest on dosyć dobry? Laptop wykorzystywany by był na studiach, więc przydałoby się również by bateria trochę wytrzymywała.

Niestety nie mam jak sprawdzić, ale może ktoś się orientuje czy jest dobry w użytkowaniu? Wygodny, nie grzeje się za bardzo?

 

Z tego co przeglądam, to nie mogę znaleźć innego laptopa z takimi podzespołami w takiej cenie. Ma on może jakieś wady, które na pierwszy rzut oka trudno dostrzec?

Chętnie poczytałbym o ewentualnych innych propozycjach innych modeli i wskazaniu co jest w nich lepszego, a co gorszego. Wiem, że to trudno określić, ale czy jestem w stanie znaleźć coś lepszego w podobnej (lekko zawyżonej, tak maksymalnie o kilka stówek) cenie? Ten model na papierze prezentuje się naprawdę bardzo dobrze.

Może jest jeszcze coś ważnego, na co powinienem zwrócić uwagę, a to przeoczyłem? Proszę o pomoc :D 

 

Dodam, że w sklepie, w którym go znalazłem kosztuje 4199,00 zł

Edytowane przez NickyNick

Youki
komentarz
komentarz
7 godzin temu, NickyNick napisał:

Laptop wykorzystywany by był na studiach, więc przydałoby się również by bateria trochę wytrzymywała.

Na to w tego typu sprzętach nie ma co liczyć, max 4 godziny przy włączonym oszcędzaniu energii oraz minimalnym podświetleniu matrycy.

krystian922
komentarz
komentarz

W tym budżecie Dream Machnies jest najkorzystniejszym zakupem i cięzko będzie czymkolwiek go przebić: 

https://www.morele.n...15pl20-1134904/

+Procesor Intel Core i7 7700HQ
+8GB RAM rozszerzalne do 32GB
+Grafika Geforce 1050Ti 4GB
+1TB HDD 
+120GB SSD PCI-e
+Matryca matowa, IPS, Full HD
+Złącze USB-C 

NickyNick
komentarz
komentarz (edytowane)

Niestety czytałem trochę, że te modele mają jednak bardzo słabe matryce.

Podobno dużo lepiej pod tym względem sprawuje się ta maszyna: https://www.x-kom.pl/p/262152-notebook-laptop-156-msi-ge62-apache-pro-i7-6700hq-8gb-1000-gtx970m-fhd.html?partnerid=100327593&sm12=MzE=&ts=1500989624&token=1bc7596f7e7d5db5190e6ae5dbcf321d

Jak patrzyłem na rankingi, to posiada jednak trochę słabszy procesor i kartę graficzną. Czy różnica będzie duża i odczuwalna? Czy bardzo różni się on wydajnością od w/w jednostek?

 

 

Znalazłem jeszcze taki model https://www.x-kom.pl/p/348419-notebook-laptop-156-msi-gp62-leopard-pro-i7-7700hq-8gb-1tb-gtx1050ti.html

Niestety nie ma recenzji, czy ktoś może o nim coś słyszał? Prezentuje się bardzo sympatycznie

Edytowane przez NickyNick

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.