x-kom hosting

[max 3800zł] Laptop na studia inżynierskie i do gier

losek
utworzono
utworzono (edytowane)

- Budżet: do 3800 zł
- Przeznaczenie: studia inżynierskie (AutoCAD, MatLab i tak dalej), przeglądanie internetu, filmy, czasem gry
- System: zupełnie mi na nim nie zależy, jeżeli będzie w zestawie to okej, ale poradzę sobie bez 

- Przekątna: 15,6"

- Napęd optyczny: bez znaczenia

- Dysk twardy: bez znaczenia, wystarczy mi HDD 500gb, dysk SSD nie jest mi potrzebny, jeżeli będę chciał to kiedyś dokupię

- Wygląd: proszę, bez żadnych napisów GAMER na pół pokrywy czy szpanerskich czerwonych plastików- nie chcę wstydzić się wyjąć laptopa na auli czy w bibliotece

 

Mam dwa laptopy które wybrałem: 

 

https://www.x-kom.pl/p/357905-notebook-laptop-156-hp-omen-i5-7300hq-8gb-1000-win10-gtx1050.html

 

https://www.x-kom.pl/p/356571-notebook-laptop-156-msi-gp62-leopard-i5-7300hq-8gb-1tb-gtx1050.html

 

Pomożecie mi wybrać? Jeżeli macie jeszcze jakieś propozycje, proszę podzielcie się (laptop nie musi kosztować 3700-3800, jeżeli są inne, tańsze, w dobrym stosunku jakość/cena to też jestem zainteresowany) Z góry dziękuję za pomoc!

Edytowane przez losek

Youki
komentarz
komentarz

W kontekście tych zastosowań oraz codziennego użytku warto jednak zainteresować się dyskiem SSD.

Osobiście w tej cenie wolałbym coś na kadłubku Clevo, przykładowo Smart7 z wydajniejszym układem GTX 1050 Ti. 

losek
komentarz
komentarz

Zastanawiałem się nad kadłubkami, miałem kupić Dream Machines ale słyszałem że ma duże problemy z chłodzeniem, a do tego jest dosyć głośny- miałeś może styczność z tą marką?

Youki
komentarz
komentarz

W maju była informacja odnośnie tego modelu, że płynie do tego sklepu ulepszona rewizja z dwoma heat pipeami dla CPU, więc temperatury powinny być niższe.

Cichego podczas obciążenia w tej cenie za bardzo też nic nie dostaniesz, Omen tak samo do cichych nie należy. 

losek
komentarz
komentarz

Zastanowię się nad tym, a z tych dwóch które podałem które byś wybrał? Dziękuję za sugestię, po prostu nie wiem czy zdecyduję się na to bo nigdy nie kupowałem kadłubka a to dla mnie za duże pieniądze na odważne eksperymenty,

Pr0gamer
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, losek napisał:

Zastanowię się nad tym, a z tych dwóch które podałem które byś wybrał? Dziękuję za sugestię, po prostu nie wiem czy zdecyduję się na to bo nigdy nie kupowałem kadłubka a to dla mnie za duże pieniądze na odważne eksperymenty,

Mialem dream machines w rece..., odpusc sobie. Te kadlubki to taka tandeta, ze na auli jakis czerwony gamingowy laptop z napisem by wygladal lepiej. To ten mozliwe najtanszy, chinski plastik, ze jak sie ulamie to bedzie problem, zeby to nawet skleic. ;) Mialem to w rece 3 dni temu, wiec "nowa' partia. 

losek
komentarz
komentarz

Może wypowiedzieć się ktoś kto miał kadłubek przez dłuższy czas?

 

I proszę, powiedzcie coś o tych dwóch laptopach z pierwszego posta, na 99% wybiorę któregoś z nich ale na przykład widziałem że w jednym karta ma 2gb pamięci, a w drugim 4gb, są też inne różnice- nie wiem co wybrać :/

Youki
komentarz
komentarz

1050 2 GB troche kuleje, lepiej już wziąć 1050 4 GB lub dołożyć do 1050 Ti.

 

krystian922
komentarz
komentarz

https://www.morele.net/laptop-dream-machines-g1050ti-g1050ti-15pl17-1134902/

+Procesor Intel Core i5 7300HQ
+8GB RAM rozszerzalne do 32GB
+Grafika Geforce 1050Ti 4GB
+1TB HDD 

+SSD 120GB PCI-e
+Matryca matowa, IPS, Full HD
+Złącze USB-C 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.