x-kom hosting

ASUS P8P67

Cabrakan
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, otóż w przeciągu kilku miesięcy mam zamiar zbudować zestaw MOBO + CPU. Procesor nad którym się zastanawiam to używany i5 2500k. Zasilacz który będę miał podczas kupowania procesora to SPC Vero l2 600wat. Moje pytanie brzmi czy płyta ASUS P8P67 będzie wystarczająca do OC tego procesora? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Edytowane przez Cabrakan

Konddzikoo
komentarz
komentarz

OC tego procesora nie będzie możliwe na tej płycie. To jest najuboższy chipset. Jaki masz budżet ? 1155 już troszkę jest starą podstawką warto by zainwestować w coś nowszego. 

Cabrakan
komentarz
komentarz (edytowane)

No budżet chciałbym zamknąć gdzieś  w 800zł, a ten procesor po OC dorównuje stock i5 7600/6600. (Wydajność w grach )

Edytowane przez Cabrakan
Youki
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Konddzikoo napisał:

To jest najuboższy chipset

? Przecież chipset P67 umożliwia OC, a najuboższy to jest H61.

  • Dobra wypowiedź 1
Cabrakan
komentarz
komentarz

Oczywiście mowie o wydajności w grach bo o to mi wyłącznie chodzi.

Kartę mam 1050ti więc bottlenecka nie będzie.

Konddzikoo
komentarz
komentarz

Sory przepraszam... Zmęczony jestem i mi się literka inna wkradła .... :( P umożliwia H61 i h67 nie umożliwia... Jeszcze raz przepraszam za pomyłkę.... 

Cabrakan
komentarz
komentarz

A do 800 zł wątpię abym znalazł coś lepszego, nawet z używanych części.

Youki
komentarz
komentarz

Wszystko zależy w jakiej cenie jakąś sensowną płytę dostaniesz, tak na prawdę ze względu na niewielką ilość przyzwoita płyta do OC 2500K może być droższa niż znacznie nowszy odpowiednik na chipsecie Z87/Z97 niestety. Mowa oczywiście o używkach.

Cabrakan
komentarz
komentarz

No ten ASUS chodzi gdzieś w okolicach 330zł z wysyłką.

Tylko pytanie czy podoła on OC do 4.5 GHz? 

Youki
komentarz
komentarz

Nie powinno być problemów, tylko jakiś sensowny cooler na CPU.

 

  • Dobra wypowiedź 1
Cabrakan
komentarz
komentarz (edytowane)

 

Myślałem nad SPC Grandis 2. Jako obudowę mam SPC gladiusa m35 więc to chłodzenie powinno wejść z zapasem.

Edytowane przez Cabrakan
Youki
komentarz
komentarz

Spokojnie da radę.

 

  • Dobra wypowiedź 1
Cabrakan
komentarz
komentarz

Ok, dziękuję za pomoc.

Jeszcze tylko się chciałem spytać czy ma znaczenie jaki model tej płyty bym zakupił? Bo z tego co widzę są modele pro i inne.

Youki
komentarz
komentarz

Generalnie z OC raczej każdy model z tej serii powinien sobie poradzić. Nie bierz tylko płyty w formacie mATX.

Cabrakan
komentarz
komentarz

ok właśnie o to mi chodziło, dzięki !

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.