x-kom hosting

Sterownik ekranu przestał działać

Gucjo
utworzono
utworzono

Witam mam pewien problem i mam nadzieję że na tym forum mi pomogą. Problem polega na tym że gdy gram to zacina mi obraz po chwili dźwięk i muszę resetować komputer, albo przycina mi obraz i po chwili wyskakuje okienko z napisem Sterownik ekranu przestał działać ale udało się go naprawić czy coś w tym stylu. W załączniku dołączam scr mojego sprzętu i aktualizatora sterowników 

Bez tytułu.png

Youki
komentarz
komentarz

Model GPU?

Karta graficzna była podkręcana?

Pokaż temperatury GPU w spoczynku oraz podczas obciążenia przykładowo za pomocą programu HWmonitor.

  • Dobra wypowiedź 1
Gucjo
komentarz
komentarz

model to GEFORCE GTX960 JetStream. Karta nie była podkręcana, jedynie wiatraczki ustawiłem by szybciej się kręciły w zależności od temperatury. W załączniku dołączam scr z pracy karty.

w spoczynku.png

podczas obciążenia.png

Youki
komentarz
komentarz

Obniż taktowanie rdzenia i pamięci o 90 MHz, zwiększ Power Limit, zainstaluj na czysto inną wersję sterowników i sprawdź jak wygląda sytuacja.

  • Dobra wypowiedź 1
Gucjo
komentarz
komentarz

Dzięki za pomoc narazie wszystko w porządku jednak czy przy zmniejszeniu taktowania karta nie staje się wolniejsza ? (gorzej pracuje)

jednak nie po dłuższym czasie w grze znowu się zacięło i trzeba było zresetować.

 

Youki
komentarz
komentarz

Lepiej odpuścić ten 1-2 FPS i mieć stabilną GPU niż żyć z niepewnością kiedy wyrzuci sterownikk :)

  • Dobra wypowiedź 1
Gucjo
komentarz
komentarz

jednak nie po dłuższym czasie w grze znowu się zacięło i trzeba było zresetować.

 

Youki
komentarz
komentarz

Spróbuj jeszcze minimalnie podnieść napięcie na rdzeniu o ile masz taką możliwość.

  • Dobra wypowiedź 1
Gucjo
komentarz
komentarz

nie wiem czy mam taką możliwość bo niestety się na tym nie znam prosiłbym o wytłumaczenie .

jakbyś mógł mi jeszcze powiedzieć czy dobrze zmniejszyłem te wartości które kazałeś użyłem do tego msi afterburner

Youki
komentarz
komentarz

Tak, może być MSI afterBurner.

Core Voltage (mV), jak masz zablokowane to sprawdź czy możesz odblokować w ustawieniach.

 

  • Dobra wypowiedź 1
Gucjo
komentarz
komentarz

to o ile tak podkręcić to napięcie żeby było dobrze ?

 

bo sprawdziłem i jestem w stanie to zrobić w msi afterburner ale czytałem że jak podkręcisz za dużo to można spalić kartę a tego bym nie chciał

 

Youki
komentarz
komentarz

Podnieść o 0.050V czyli jak masz przykładowo tam max 1V podczas obciążenia to do 1.050.

  • Dobra wypowiedź 1
Gucjo
komentarz
komentarz

w msi afterbuner mogę podnieść minimalnie o 1 mv. przesyłam w załączniku możne tram są inne wartości to jakbyś mógł to powiedz o ile na tym podwyższyć. 

Bez tytułu.png

Youki
komentarz
komentarz

No to dasz 50 mV czyli 0.050V :)

  • Dobra wypowiedź 1
Gucjo
komentarz
komentarz

kk dzięki zaraz sprawdzę czy pomogło jak nie to jeszcze się odezwę.

niestety problem dalej występuje jakiś on nieugięty przy wszystkich tych opcjach

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.