x-kom hosting

Po wymianie RAM w starej jednostce, komputer sam się wyłącza po chwili

Kondzik0xd
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

W starej jednostce z pracy wymieniłem RAM, bo komputer zaczął dawać jawne znaki że ma już swoje lata. Po wymianie działał normalnie, więc wyłączyłem go i lekko przeczyściłem. Następnego dnia przy odpalaniu wyskoczył błąd:

"Uruchamianie systemu Windows nie powiodło się. Przyczyną może być niedawna zmiana sprzętu lub oprogramowania. itd"

Nie zdążyłem doczytać komunikatu do końca, ponieważ po chwili komputer wyłączył się. Operację powtarzałem sporo razy wchodząc w narzędzia naprawiania, tryb awaryjny (Nie zawsze jest to możliwe ponieważ czas odłączenia zasilania jest zróżnicowany od 1 sekundy do aż 10 na już odpalonym pulpicie) w środku też sprawdzałem czy wszystko podłączone prawidłowo, nic nie działa. Jednak po kilku godzinach zamiast powyższego błędy wyskakuje klasyczny ekran:

"System Windows nie został zamknięty pomyślnie itd"

Komputer jednak nadal sam się wyłącza.

 

Parametry:

System - Win7

CPU - pentium 4 630

Zasilacz - Logic 500atx

Płyta - Gigabyte G41M-Combo

RAM - GoodRam 2x 2Gb ddr3

Edytowane przez Kondzik0xd

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Czy masz możliwość sprawdzenia kompa na innym (markowym) zasilaczu?

Kondzik0xd
komentarz
komentarz

W poniedziałek będę miał, puki co macie jakieś inne pomysły? 

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Komputer podłączony jest bezpośrednio do gniazdka czy do listwy? Jeśli do listwy, spróbuj przełączyć na gniazdko. Korzystasz z zintegrowanej karty graficznej czy masz jakąś osobną?

Kondzik0xd
komentarz
komentarz

Był do listwy, przełączyłem bezpośrednio do gniazda jednak nic to nie zmieniło, mam karte GeForce GT-630. Teraz był odpalony na tyle długo że zdążyłem sprawdzić jaką kartę mam na HWMonitorze (nie byłem pewny jaka to).

Pattom
komentarz
komentarz

Jakie były temperatury??

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.