x-kom hosting

Problem z odpowiednim podpięciem monitora ze starego do nowego PC

Fejbl
utworzono
utworzono

Hej,

 

Panowie, szlag mnie już trafia. Po 3 tygodniowej walce ze sklepem komputer dziś do mnie zawitał. Dodam - co jest ważne dla historii - że po pierwszym uruchomieniu wiatrak wydawał dziwne odgłosy. Komputer złapałem pod pachę i zawiozłem do serwisu na szybką diagnozę. Zrobiłem z siebie pajaca bo okazało się że w środku  była folia zabezpieczająca... po jej wyjęciu komputer u serwisanta po dżentelmeńsku się odpalił i wyświetlił propozycję odpalenia BIOSA (nie ma zainstalowanego systemu). Spaliłem buraka i wróciłem do domu.

 

Podjarany wróciłem i odpalam znowu kompa. No signal. Szybki research w internecie - możliwość złego kabla. Dodam że na starym kompie używałem DVI o szerokości 2.5cm (nie znam fachowych określeń). Pomyślałen że kupię przejście do wejścia 1.5mm. Monitor oczywiście sprawdziłem na starym kompie - wszystko śmiga. Dianoza: wina komputera/kabla. Fruu znowu do fury i do sklepu po przejściówkę. W sklepie przejścia nie mieli, ale poinformowali mnie że to częsty problem przy przechodzeniu ze starego na nowego kompa, i większość nowych tych szerokich wejść nie czyta. Namówili mnie na HDMI. I co? I wracam do domu i to samo. Oczywiście zmieniłem w ustawieniach monitora typ wejścia na HDMI, sprawdziłem na starym kompie - działa , na nowym - nie.

Zaraz coś....zniszczę. O co chodzi? :(

Youki
komentarz
komentarz

Podaj konfigurację PC.

Przewód od monitora podłączyłeś pod płytę głowną czy kartę graficzną?

  • Dobra wypowiedź 1
Fejbl
komentarz
komentarz

Pod płytę główną. Już monitor działa. Informatykiem to ja nie będę. Dziękuje dobry człowieku, przechyle dziś piwo w Twoim imieniu:)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.