x-kom hosting

[3500]biuro/gry_ pilne ;)

Pr0gamer
utworzono
utworzono

Cześć, sorry z góry za błędy, ale piszę z telefonu. Potrzebuję pilnie kupić laptopa, bo swojego sprzedałem. Gryze temat od kilku dni i mam coraz większy metlik w głowie. Głównie potrzebuje laptopa do prac biurowych i grafiki, ale też ostatnimi czasy wróciłem trochę do gierek. Więc laptop temu też musi podołać. Oglądałem na żywo różne modele, i żaden jakos do tej pory  specjalnie nie chwycił mnie za serce. Na pewno odpadają laptopy firmy Lenovo,  bo słyszałem o nich wiele negatywnych opinii, nie tylko od sprzedawców ale również od serwisantow. Dzisiaj pod wpływem emocji i lekkiej desperacji byłem gotowy już kupić HP Omen. Ten najtańszy, podstawowy model za 3700. Ale też nie jestem do końca do niego przekonany z tego względu że mało kontrastujaca klawiatura i to jebitne podświetlenie. Patrzyłem też za asusu Rog(ASUS ROG Strix GL553VD-FY033), i wizualny lepiej jest niż w HP Omen ale z kolei gabarytowo jest dużo większy,  A zależy mi na tym by laptop Był możliwie jak najsmuklejszy. Widziałem na allegro laptopy firmy Dream Machine jest nawet model za około 3600,  ale nie wiedzieć dlaczego ma kartę GeForce 1050, ale ta karta ma tylko 2 gigabajty gdy w omenie są 4,  tudzież asusie. Nie widziałem go co  prawda na żywo,  ale wydaje się ta obudowa smuklejsza podobnie jak w HP Omen. Proszę o pomoc,  zależy mi na Trzymaniu się w tej ramie finansowej bo i tak już nagialem  budżet. 

Youki
komentarz
komentarz

Z systemem czy bez ma być ten laptop?

Przy minimalnej dopłacie można na kadłubku Clevo dostać już coś z układem 1050 Ti.

Pr0gamer
komentarz
komentarz

Może być bez, mam win 7 oryginał. Jak z ew. Serwisem dm? Jakie w ogóle opinie o tej firmie, bądź co bądź, polskiej,? 

Youki
komentarz
komentarz

W7 to raczej odpada, większość modeli nie ma nawet sterowników do tego modelu. Do tego z CPU 7 generacji będą same problemy od instalacji systemu po instalowanie aktualizacji itp.

W tej cenie na kadłubku Clevo cenowałbym w zielonych czyli Smart7

Pr0gamer
komentarz
komentarz
33 minuty temu, Youki napisał:

W7 to raczej odpada, większość modeli nie ma nawet sterowników do tego modelu. Do tego z CPU 7 generacji będą same problemy od instalacji systemu po instalowanie aktualizacji itp.

W tej cenie na kadłubku Clevo cenowałbym w zielonych czyli Smart7

Nie mogę na telefonie zobaczyć jaka jest jego cena, a mam p10. Ile kosztuje? To właśnie ten DM?i ponawiam, jak z serwisem gdyby coś? Jakie generalnie opinie o marce? 

Youki
komentarz
komentarz

 

3734 przy wpłacie na konto.

To Smart7 na kadłubklu Clevo N850. DM ma tak samo praktycznie tylko modele na kadłubkach Clevo.

 

Pr0gamer
komentarz
komentarz

No dorwalem sie do kompa i widze, ze to dwie zupelnie inny firmy, tylko budy maja te same. Jednak wolabym sie zdecydowac na DM, bo przy ew. sprzedazy dm na pewno jest bardziej znane niz smart7, nie umiejszajac produktowi, a w DM sa te same bebechy za stowe wiecej. Wiec wolalbym DM.

 

Wiec jestem zdecydowany wlasciwie na tego DM. Wiecie wiec jak wyglada sprawa z ew. naprawa DM? I jakie opinie sa o produkcie?

Youki
komentarz
komentarz
48 minut temu, Pr0gamer napisał:

Jednak wolabym sie zdecydowac na DM, bo przy ew. sprzedazy dm na pewno jest bardziej znane niz smart7

Obydwie firmy są tak samo znane, tak samo jak Saelic bo w naszym kraju jest tylko kilku dystrybutorów.

49 minut temu, Pr0gamer napisał:

jakie opinie sa o produkcie?

Wystarczy poczytać recenzje kadłubka na jakim jest stworzony.

Serwis w DM zależy jak się trafi, w xtreem z tego co ludzie piszą trochę lepiej.

Pr0gamer
komentarz
komentarz

Na stronie xtreem jest napisane, ze wyswietlacz tez IPS. A jak z tym w Dm? Bo nie moge znalezc info - http://www.komputronik.pl/product/368989/dream-machines-g1050ti-15pl17.html

tez ips czy nie? - Co to znaczy serwis jak sie trafi? miesiacami sie czeka na naprawe?

Spoiler

 

 

Youki
komentarz
komentarz

Tak samo matryca IPS. Popatrz na stronie DM, tam masz kompletny opis, konfigurator. 

Raczej sprzęt wraca z tymi samymi objawami, pomimo odbytej wizyty w serwisie.

 

Pr0gamer
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Youki napisał:

Tak samo matryca IPS. Popatrz na stronie DM, tam masz kompletny opis, konfigurator. 

Raczej sprzęt wraca z tymi samymi objawami, pomimo odbytej wizyty w serwisie.

 

Te powroty z serwisu nadal z wada, to gdzies zaslyszana/przeczytana opinia czy cos z autopsji/kogos bliskiego? Badz co badz nie chce utopic hajsu w gowno, o DM gdzies sie kiedys obilem, wiec myslalem, ze to bardziej markowe laptopy, ale teraz lekkie ziarno niepewnosci... - przekonuje mnie ta buda, bo to idealnie to czego szukam. mocne bebechy, smukla linia.

Youki
komentarz
komentarz

Wszystko co można znaleźć w internecie, doświadczenia osoby z którą miałem kontakt oraz opisywane wątki.

11 godzin temu, Pr0gamer napisał:

bardziej markowe laptopy, ale teraz lekkie ziarno niepewnosci

Oni mają tylko sprzęt od dystrybutora. Dają własne logo na zamawiane kadłubki od Clevo, własny dysk, RAM i ewentualnie dodatki. Tak samo jak w przypadku Smart7 czy Saelic z tym, że ten ostatni udziela u nas 3 lata gwarancji, ale laptopy są troche droższe. ;)

Pr0gamer
komentarz
komentarz

Kupiłem omena hp. Miałem w ręce tego dream machines - obudowa taki chłam, że szkoda gadać, nie ma to nic wspólnego ze słowem dream. ;) bebechy spoko, ale obudowa to porażka po całej linii, a szkoda, bo powinni robić swoje obudowy i wtedy bym nie miał problemu, żeby dołożyć 200-300 zł i go wziąć. Ale z tą obudowa nie wezmę i na pewno rynku z nią też nie podbija. 

krystian922
komentarz
komentarz

HP omen:https://www.morele.net/laptop-hewlett-packard-omen-15-ax213nw-1tq39ea-1235758/

+Procesor Intel Core i5 7300HQ

+8GB RAM rozszerzalne do 16GB

+Grafika Georce GTX1050 4GB RAM GDDR5

+Matryca matowa 

+Full HD

+IPS

+Slot SSD m2

+Windows 10

 

 

Pr0gamer
komentarz
komentarz

Omen oddany do salonu, grzal się tak mocno, bo była wada fabryczna układu chłodzenia. Dostałem gotówkę z powrotem. Temat aktualny. Brać drugi raz omena czy popatrzeć za czymś innym? 

Pr0gamer
komentarz
komentarz

Tego wlasnie mialem. 

Besesumber
komentarz
komentarz

Polecam sprawdzić drugi model chyba dostałeś uszkodzony laptop

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.