x-kom hosting

czy procesor będzie ograniczać mi kartę graficzną?

krzychuuuu
utworzono
utworzono

Mój PC :

Procesor : I7 860

Płyta główna : AsRock H55m

RAM : 10 gb

 

Witam ! Kieruję się do was z ciekawym pytaniem... Planuję zakupić nową kartę graficzna : Geforce gtx 1060 6 gb.I pytanko,czy ten procesor  będzie ograniczać mi moją kartę graficzną?

 

 

Youki
komentarz
komentarz

Bez OC zdecydowanie

krzychuuuu
komentarz
komentarz

a jeśli podkręcę procesor?

W benchmarku bez podkręcenia(2.7 ghz) mam powyżej 300 a z podkręceniem do 3.7 ghz mam 535

Youki
komentarz
komentarz

Przy 3.7 GHz znacznie mniej, ale nadal w kluczowych miejscach procesorowych zapewne będą dropy.

krzychuuuu
komentarz
komentarz

Ile muszę mieć w benchmarku aby karta miała 100% wydajności?Maksymalnie mogę podkręcić procka do 4.2 ghz

Youki
komentarz
komentarz

Przy 4.2 GHz powinno być względnie OK, to powinien być poziom I5 3470/I5 3570.

krzychuuuu
komentarz
Youki
komentarz
komentarz

Nie, kwestia systemu chłodzenia. Kartę można samemu podkręcić.

krzychuuuu
komentarz
komentarz

a płyta glówna poradzi sobie z tą kartą? I czy radzisz poczekać jeszcze na obniżkę cen 1060 6 gb?

Youki
komentarz
komentarz

Raczej nie powinno być problemu. Na emagu jest tanio WF2 6 GB od Gigabyte.

krzychuuuu
komentarz
komentarz

Jaki zasilacz polecacie do 200 zł?Bo mam 500 W od No name :)?

krzychuuuu
komentarz
komentarz

A tak na serio to jaką kartę graficzną z serii gtx 1060 6 gb polecasz  z MSI i Gigabyte?Czy też może czekać na spadek cen lub kupic tanią windforce?

Youki
komentarz
komentarz

Przy obecnych cenach zdecydowanie Gigabyte z emag w tej cenie. To już praktycznie normalna cena jest.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.