x-kom hosting

Problem po dołożeniu RAM

Konfederat
utworzono
utworzono

Panowie mam taki problem, że po dodaniu dodatkowych dwóch kości ram, nie mogę włączyć profilu XMP.Kiedy są tylko dwie kości wszystko działa jak należy, kiedy jednak dodam dwie następne i ustawię profil xmp komputer nie chce wystartować.Dostaję tylko kod błędu ram na płycie głównej.Wszystkie cztery kości sprawne (sprawdzałem).Działają na 1600mhz, ale kiedy już chcę je uruchomić z ich nominalnym taktowaniem, czyli 2133mhz komputer nie może się włączyć, tzn startuje i gaśnie, startuje i gaśnie, i tak w kółko. Moja płyta to Asus p8z68 deluxe\gen3 ,najnowszy bios wgrany, procesor i5 3570k.Jeśli ktoś zna przyczynę będę wdzięczny za wszelką pomoc, choć wątpię aby ten problem był do rozwiązania.Ach zapomniałbym... moje pamięci to: https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-low-profile-2x4gb-dimm-ddr3-2133mhz-cl11-xmp-1-5v-blue-cml8gx3m2a2133c11b-499892/ Przepraszam za wklejenie linka, ale tam jest ich pełna specyfikacja.

Youki
komentarz
komentarz

BIOS aktualny?
 

Konfederat
komentarz
komentarz

Jak napisałem powyżej, najnowszy z możliwych bios jest wgrany ;)

Youki
komentarz
komentarz

Musiało mi to umknąć.

Na samych nowych kostkach możesz X.M.P włączyć?

Command Rate jak masz ustawione?

 

Konfederat
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak mogę, i wszystko działa normalnie.Command Rate jest ustawione tak jak je ustawia profil xmp, czyli 2T. Problem zaczyna się, kiedy dokładam kolejne dwie kości ram.Wtedy dzieje się to co opisałem.

Edytowane przez Konfederat
Youki
komentarz
komentarz

Spróbuj na 1T, ewentualnie próbuj na 1866 MHz na 4 kostkach.

Konfederat
komentarz
komentarz

Nie pójdzie nawet na 1866Mhz. Max to 1800. Rezygnuję, i kupuję całkiem nowy sprzęt.Dzięki jednak za zainteresowanie tematem.

Pozdrawiam.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.