x-kom hosting

[~5000] Gry/codzienny użytek

Mr Felislav
utworzono
utworzono

Hej,

 

mój aktualny sprzęt w końcu padł i nadeszła pora na zmianę. Szukam laptopa:

 

  1. Przeznaczenie: głównie gry/oglądanie filmów
  2. Matryca: 15,6 (17 cali to pewnie kolos) matowa - granie głównie na oddzielnym monitorze, póki co jest to zwykły LG 24MP48HQ
  3. Dysk: opcjonalny, mam Samsunga 850 EVO na SATA III, którego chętnie dalej wykorzystam + zewnętrznego twardziela.
  4. System: opcjonalny, mam własny.
  5. Bonus: gdyby wyglądał dość zwyczajnie, nie jak prototyp statku kosmicznego. :)

 

Gry to głównie strategie/rpgi + gry pokroju serii GTA.

 

Wielkie dzięki za rady!

Mati18
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeżeli byłbyś w stanie dołożyć dwie stówki proponuję MSI GE62VR Apache Pro. Na plus mocna grafika w postaci GTX-a 1060 3GB. Odpalisz każdy najnowszy tytuł w FHD na wysokich detalach przy 60 FPS-ach. Bardzo dobra matryca IPS z dobrym odwzorowaniem kolorów. Do tego wydajny procesor i7. Jako bonus Windows 10 na pokładzie. Z tym wyglądem przepraszam, ale ciężko znaleźć coś w tym segmencie, co nie wygląda jak choinka. Na minus kultura pracy. Pod obciążeniem potrafi być naprawdę głośno. Z zakupem musiałabyś się pospieszyć, bo zostały już ostatnie sztuki. Mam nadzieję, że pomogłem :)

Edytowane przez Mati18
  • Dobra wypowiedź 1
Mr Felislav
komentarz
komentarz

Hej,

 

wielkie dzięki za odpowiedzi - rzuciły dużo światła na to, czego za te pieniądze można się spodziewać.

 

Kwestie dyskusyjne po analizie:

- GeForce GTX 1060 - to minimum na jakie warto się szarpnąć, jeżeli kryterium jest to jak długo przydatny ma być sprzęt?

- Intel Core i7-7700HQ - czy warto celować w ten procesor? Czy skupić się na tańszej wersji?

- Pamięć operacyjna - czy warto szukać wersji ponad 8GB? Nie udało mi się znaleźć laptopów z pojedynczą kostką 8GB (pod rozbudowę w przyszłości na 16GB). Warto w ogóle skupiać się na ilości RAMu ponad 8GB?

- Kupienie dzisiaj dobrego laptopa w wersji bez dysku albo z tanim HDD na SATA jest w ogóle możliwe? :S

 

Dzięki za wszelkie informacje!

Youki
komentarz
komentarz

Jeśli szukasz czegoś na jak najdłuższy okres czasu to warto się zainteresować 1060. 

Z tą GPU praktycznie tylko CPU z I7 są parowane.

8 GB na początek wystarczy. Pamięć RAM zawsze można rozbdować.

Jest, kadłubki Clevo można konfigurować. Hyperbook w swoim konfiguratorze ma nawet możliwość kupno samego kadłubka, bez RAM, HDD, napędu.

 

  • Dobra wypowiedź 1
Mr Felislav
komentarz
komentarz

@Youki

Hej - dzięki za namiar.

 

Na stronie Hyperbook stworzyłem taki zestaw (wartość 4.5k) i wygląda on obiecująco:

- Ekran: 15,6" FullHD IPS 1920 x 1080 LED, Matowy
- Procesor: Intel Core™ i7-7700HQ 2.80 - 3.80GHz Turbo, 6MB L3 cache, HD 630, 14nm, 45W
- Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
- Klawiatura: Podświetlana klawiatura - Układ US, White LED
- Pamięć RAM: 8 GB (1 x 8) DDR4 2400 MHz

- Brak dysków

 

Mam jeszcze 2 pytania:

- Jak wypadają obudowy/zestawy Hyperbook w porównaniu do znanych producentów laptopów?

- Czy którykolwiek z bonusów Hyperbook, np. ten o enigmatycznej nazwie Zaawansowany układ chłodzenia (polerowanie heatsink CPU oraz GPU) [+199.00 zł], jest wart uwagi?

 

Youki
komentarz
komentarz
4 godziny temu, Mr Felislav napisał:

Jak wypadają obudowy/zestawy Hyperbook w porównaniu do znanych producentów laptopów?

Zależy jaki model, na jakim kadłubku Clevo wybierzesz.

Polerowany heatsink ponoć warto. 

krystian922
komentarz
komentarz (edytowane)

Lenovo legion y720: https://www.morele.net/laptop-lenovo-legion-y720-15ikb-80vr0067pb-1228294/

 

+Procesor Intel Core i7 7700HQ

+8GB RAM

+GeForce GTX 1060  6GB

+1TB HDD

+Matryca matowa

+FullHD

+IPS

+USB-c

 

 

 

Edytowane przez krystian922

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.