x-kom hosting

Po update z Windows Update zawieszają mi się gry na Lenovo G50-80

LenkaG50
utworzono
utworzono

Cześć,
zwracam się z prośbą o pomoc w sprawie mojego lapka Lenovo G50-80. Do kwietnia wszystko było cacy, można było grać godzinami w gry typu Star Wars Battlefront, natomiast po kwietniowym updacie (Windows Creators Update?) występuje problem zawieszania się gier - wygląda to tak: w grach online problem pojawia się w dowolnym momencie, czasami 5 minut po rozpoczęciu meczu, czasami po pół godzinie, ale zawsze wygląda to tak samo: nagła zawiecha ekranu, dźwięk zapętlony, ale ewentualne komunikatory w tle działają bez problemu, nie da się zamknąć okna poprzez alt+f4, alt-tab czy alt+ctrl+del i zamknięcie procesu, bo nie da się otworzyć okienka procesów, jedyną opcją jest restart komputera. Nie wiem na czym problem polega, bo grając np. w World of Warships problem w ogóle nie występował, natomiast we wspomnianym Battlefroncie czy innych strzelankach online zawiecha jest pewna. Problem pojawia się także grając offline, na przykład w starej gierce BusDriver problem występuje jako zawieszenie obrazu i dźwięku na 5-8 sekund, po czym da się grać normalnie (z racji gry offline nie wywala z meczu), ale po ok. minucie dalej występuje zawiecha na kilka sekund.
Wiem, że mój laptop nie nadaje się specjalnie do grania, ale przed tą aktualizacją dało się grać w Battlefronta na średnich ustawieniach i kosić przeciwników aż miło (de facto gra na laptopie przynosiła lepsze efekty niż gra na stacjonarze z dobrym monitorem i na full ustawieniach...) natomiast teraz jest to dramat. Był robiony format i instalacja Windows 10 od nowa, ale niczego to nie zmieniło. Sterowniki zaktualizowane, ale też bez zmian. Na czym to polega? Wina dysku? Jakiegoś softu, chociaż niczego tu oprócz gier nie mam? Obsługa internetu czy praca na komuterze przebiega bez żadnych problemów, jedynie zacinanie się gier uniemożliwiające rozgrywke psuje nerwy.
Parametry pacjenta w pliku DxDiag, proszę o pomoc!

Pozdrawiam,
LenkaG50

DxDiag.txt

Youki
komentarz
komentarz

Xbox DVR wyłączony?

LenkaG50
komentarz
komentarz

Tak, cały ten Xbox został wywalony razem z innymi niepotrzebnymi programami jeszcze przed aktualizacją w kwietniu i wszystko było OK, natomiast od tych już 4 miesięcy nie da się grać ;(

Youki
komentarz
komentarz

Możliwe, że poszło coś nie tak podczas aktualizacji. Masz możliwość wykonać czystą instalację?

LenkaG50
komentarz
komentarz

Obawiam się, że czysta aktualizacja nic nie da, bo i tak po raz trzeci windows się zaktualizuje do obecnej wersji - czy to bezpośrednio po aktualizacji w kwietniu, czy w czerwcu po reinstallu windowsa za każdym razem wszystko jest OK, oprócz właśnie działania gier. Do podglądu zamieszczam jeszcze screena z crystaliskinfo:

Bez tytułu.jpg

Youki
komentarz
komentarz
25 minut temu, LenkaG50 napisał:

windows się zaktualizuje do obecnej wersji

Nie, chodzi o zainstalowanie najnowszego ISO, które samo w sobie zawiera już tą aktualizacę.

 

LenkaG50
komentarz
komentarz

Aha w ten sposób. Na reinstalkę całego systemu od nowa nie bardzo mogę sobie pozwolić w najbliższych dniach, no ale innego wyjścia chyba nie mam, jak zaktualizuję to dam odpowiedź czy coś w temacie się poprawiło!

  • 3 miesiące później...
LenkaG50
komentarz
komentarz

Po dość długim czasie kombinowania z laptopem, najskuteczniejszy sposób na rozwiązanie problemu okazał się jednocześnie najprostszy: kupno nowego laptopa innego producenta. Wspomniany G50-80 został osikany, potraktowany młotem i wyrzucony przez okno i od tego czasu nic się nie zacina, nie zawiesza i da się grać w to co chcę. Można? Można. Tylko szkoda, że w ogóle problem zacinających się gier wystąpił.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.