x-kom hosting

Komputer stacjonarny wydaje dziwne dźwięki i jest szalejący obraz

Fellon
utworzono
utworzono

Problem pojawił się kilka dni temu. Podczas normalnego użytkowania komputera nastąpiła zwiecha. Na wyświetlanym obrazie pojawiły się charakterystyczne paski, komputer był nie do użytku. Od razu gdy puściło zwiechę wystąpił bluescreen. Na samym dole ekranu szły procenty od zera do stówy. Nastąpiła kolejna zwiecha. Zrobiłem mu tak zwany twardy reset wyłączając komputer przytrzymaniem przycisku zasilania. Po uruchomieniu komputera nastąpiło piknięcie, które zawsze pojawia się w sprawnym komputerze. A potem kolejne piknięcie. System już się nie uruchomił, pozostał tylko czarny ekran. Generalnie bluescreen pojawiał się od czasu do czasu przy długiej pracy komputera. Zdarzało się to losowo, ale zawsze po nim komputer tak jakby resetował się i ponownie uruchamiał, po uruchomieniu windows 7 informował o wynalezieniu jakiś błędów przez system. (ta standardowa regułka systemowa). To dziwne bo komputer czasami piknie raz, czasami dwa razy, a czasami w ogóle. Dzieje się to od momentu wspomnianej na samym początku zwiechy i pasków na wyświetlanym ekranie. Chcę jeszcze wspomnieć, że od około 2 lat przy uruchamianiu system z któregoś z podzespołów słychać takie dziwne podwójne cykanie, tak jakby gdzieś dochodziło napięcie bądź coś się nagrzewało? Użytkuje windows 7 i dzieje się to mniej więcej w momencie wyświetlanie loga systemowego i napisu "uruchamianie systemy" i ikona windowsa tak się wtedy mieni, ok.5-7 sekund po włączeniu kompa. Ciężko mi to określić, zmieniałem zasilacz więc to nie może być on. Próbowałem namierzyć skąd wydobywa się ten dźwięk przy otwartej obudowie już trochę czasu temu, jednak na marne. Potem jest cisza i wszystko normalnie pracowało/wciąż pracuje. Wczoraj zabrałem się do obejrzenia sprzętu. Powyciągałem kości pamięci ram, potestowałem je pojedyńczo na każdym ze slotów. Czasami przy włączaniu popikało raz, czasami dwa i standardowo na monitorze/telewizorze brak sygnału w połączeniu z czarnym ekranem. Apropo, to nie może być wada monitora ani kabli. Sprawdzałem na dwóch różnych urządzeniach i na dwóch różnych kablach. Wyciągałem także baterię z płyty głównej. Nastąpił przełom, bo w obecnej chwili kiedy włącza się komputer po raz pierwszy, następuje piknięcie bądź dwa piknięcia i czarny ekran. Jednak po wyłączeniu go przyciskiem on/off, przy którejś z prób udaje się go uruchomić. Na monitorze uzyskujemy niezadowalający obraz, system potrafi się normalnie otworzyć, a jedyna dostępna rozdzielczość w panelu sterowania to 800x600. Maszyna ma 7 lat, jednak jest mi wystarczająca. Mam pewne przypuszczenia co może powodować ten problem, ale chcę zapoznać się z opinią forumowych mistrzów.

 

Specyfikacja:

 

BIOS: TCIBX10H.86A.0027.2009

Płyta główna: Intel® Desktop Board DH55HC

Procesor: i7 2.80GHz

Karta graficzna: gtx 260 sonic sp 216

RAM: 2x2048MB DDR3, działają w dual channel - Good ram.

Zasilacz:be quiet pure power 600W  - ma maksymalnie z 2 lata.

Karta dźwiękowa: nie istotne, mam dedykowaną.

Dysk twardy: nie pamiętam, ale jest to tu zbędne.

 

Zdjęcia z telefonu ukazujące aktualny problem:



DSC_0104_1_.JPG

 

DSC_0105_1_.JPG

 

DSC_0105_1_.JPG

 

DSC_0106_1_.JPG

 

A co ciekawe, zrzut ekranu przy pomocy print screena jest czysty i pięknie wygląda, bo sprawdziłem obraz na lapku.

 

 

 

Wszystko wskazuje na kartę graficzną, mam rację? Podczas pisania tego tematu nastąpił samoistny restart komputera po około godzinie pracy. Tym razem uruchomił się bezproblemowo. Sam nie wiem jak dotrzeć do zintegrowanej karty graficznej bo płyta jest w nią wyposażona (wnioskuje to po wejściach na kable). Jednak w menadżerze urządzeń nie widzę integry. Liczę na pomoc!

DenyPL
komentarz
komentarz

Karta graficzna to wina pasków, to wiadome natomiast jeśli chodzi o nieuruchamianie się systemu to stawiałbym na dysk.

Fellon
komentarz
komentarz

Chcę się upewnić, że to karta graficzna. Jednak po podłączeniu kabli to zintegrowanej nic się nie dzieje, monitor informuje o braku sygnału. Komputer piszczy dwa razy, dźwięk jest zapętlony. Pip, pip - przerwa. 3 sekundy później pip, pip - przerwa. I tak w koło, aż do wyłączenia go przyciskiem.

DenyPL
komentarz
komentarz

Powiedz od jakiego producenta masz płytę główną/bios?

Fellon
komentarz
komentarz

Aby na pewno przeczytałeś dobrze mój pierwszy post? Tam jest wszystko zawarte.=D

DenyPL
komentarz
komentarz

Tak, przeczytałem zapytałem o płytę główną bo to ona wydaje te bip bip a ja znam stronę która sprawdza znaczenie i przez to może znajdziemy wszystkie problemy :)

Fellon
komentarz
komentarz
4 godziny temu, Fellon napisał:

Specyfikacja:

 

BIOS: TCIBX10H.86A.0027.2009

Płyta główna: Intel® Desktop Board DH55HC

Procesor: i7 2.80GHz

Karta graficzna: gtx 260 sonic sp 216

RAM: 2x2048MB DDR3, działają w dual channel - Good ram.

Zasilacz:be quiet pure power 600W  - ma maksymalnie z 2 lata.

Karta dźwiękowa: nie istotne, mam dedykowaną.

Dysk twardy: nie pamiętam, ale jest to tu zbędne.

 

Fellon
komentarz
komentarz

Odświeżam, liczę na rzetelną pomoc.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.