x-kom hosting

Lenovo Y50 - laptop przy większym obciążeniu, zaczyna się zacinać

cuxkier
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

Dwa lata temu kupiłem laptopa Lenovo Y50. Od samego początku sprawiał mi bardzo dużo problemów. Był odsyłany na gwarancje 2, badz 3 razy. Bez skutku. Z braku komputera zamiennego musiałem już sie pogodzić ze stanem mojego komputera (sesja/studia).

         W kazdym badz chodzi o to, ze w momencie wiekszego obciazenia laptop zaczyna sie zacinac. Chodzi glownie oczywiscie o gry. Uprzedze komenatrze, o tym, ze laptop nie jest przeznaczony do gier. Tak, wiem, ale gry, ktore sa najbardziej wymagajace, w jakie gram, to League of Legends, CS:GO, lub WOW, (a w momentach przeblysku, potrafil uciagnac H1Z1). Na poczatku wszystko chodzi w miare dobrze i po jakims czasie, fpsy zaczynaja spadac. Nie mowie tu tylko o momentach, w ktorych bym sie tego spodziewal (wiecej akcji na ekranie), ale rowniez w momentach, w ktorych sie nic nie dzieje. W tym momencie, dzwiek w grze sam sie podglasza i to znacznie. Co dziwne, na tym samym komputerze, bylem w stanie grac w H1Z1 bez spadkow fpsow. Komputer byl czyszczony kilka razy i sytuacja sie nie poprawiala.

 

Parametry:

Procesor: Intel I5-4210 2.90GH

RAM: 8GB

Dysk SSD

Karta graficzna : Nvidia GeForce GTX 860M

Edytowane przez cuxkier

Youki
komentarz
komentarz

Zacina się na amen czy po chwil się odcina?

Model SSD?

Podczas normalnego użytku, oglądania filmów itp problemów nie ma?

Jeśli obciążysz laptopa jakimś programem pokroju OCCT sytuacja tak samo wygląda?

cuxkier
komentarz
komentarz (edytowane)

Zaczyna sie przycinac. W grach straszne spadki fpsow, a przy normalnej pracy, zacinajace sie filmiki na yt itp. Jesli chodzi o obciazenie przez OCCT, to tak, sytuacja wyglada tak samo.

Przy testowaniu za pomoca OCCT otrzymalem takie ostrzezenie: 

"Core #0 over maximum value, Value reached: 99, Max value 85"

Przy sprawdzaniu grafiki tym samym programem, fpsy 59/60, bez zadnych wiekszych spadkow. Temperatury natomiast, w granicach 75-87.

 

Co do modelu dysku, to nie jestem pewien, czy to ma jakies znaczenie, gdyz wymienilem go dopiero po jakims czasie, a problemy byly rowniez przed. Przez jakis tydzien, po wymianie, komputer chodzil bez zarzutow. Po tygodniu wszystko wrocilo do ''normy''.

Edytowane przez cuxkier
Youki
komentarz
komentarz
Dnia 19.07.2017 o 22:13, cuxkier napisał:

. Komputer byl czyszczony kilka razy

Pasta termo przewodząca także była wymieniana?

cuxkier
komentarz
komentarz

Tak, pasta rowniez byla wymieniana. Podkladka chlodzaca rowniez kupiona. 

Youki
komentarz
komentarz

GeForce Experience masz zainstalowane?

cuxkier
komentarz
komentarz

Mam GeForce zainstalowanego.

Youki
komentarz
komentarz

Usuń, zainstaluj starszą wersję sterowników na czysto, bez tego programu i sprawdź czy jest poprawa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.